Bardzo religijne gwiazdy - cz. 2

Otwarcie mówią o swojej wierze.
Tomasz Adamek. Tomasz Adamek. plotek.pl

Tomasz Adamek

- Inni potrzebują psychologa, a mnie wystarczy Bóg. Jemu powierzam swoje kłopoty i nigdy się nie zawiodłem. Bez Niego byłbym nikim. Swoją siłę nie biorę z jedzenia, ale od Boga. Odmawiałem przed walką różaniec i Bóg mi pomógł.

Jan Pospieszalski. Jan Pospieszalski. KAPIF.PL/KAPIF

Jan Pospieszalski

7 sierpnia 1999 r. na jeziorze Dadaj pod Biskupcem w eksplozji motorówki,
na której znajdowała się rodzina Pospieszalskich, zginął jego czteroletni
syn Antoni. Przyczyną wybuchu były rozgrzane upałem opary benzyny. Jak
twierdzi Jan Pospieszalski, ten wypadek stał się początkiem przemiany
duchowej, która wzmocniła jego wiarę.

Natalia Kukulska. Natalia Kukulska. www.KAPIF.pl

Natalia Kukulska

"Jestem osobą wierzącą, to wiara porządkuje mój świat wartości"

Eleni Eleni KAPIF.PL

Eleni

Zawsze wierzyłam w Boga, chodziłam do kościoła. Ale przeżywając swoją osobistą tragedię jaka miała miejsce w 1994 roku, kiedy straciłam jedyną córkę Afrodytę, moja wiara uległa wielkiemu wzmocnieniu. Można powiedzieć, że było to moje ponowne, jeszcze głębsze nawrócenie. Wydawać by się mogło, że tak naprawdę to powinnam się odwrócić od Boga i zarzucić mu niesprawiedliwość, albo oskarżyć Go, o to, że zabrał mi jedyne dziecko. Tak większość ludzi po przeżytych tragediach reaguje. Przez wiele lat są katolikami, i nagle w tych trudnych chwilach tracą wiarę. W moim przypadku było odwrotnie.

Adam Nowak Adam Nowak KAPIF.PL

Adam Nowak lider zespołu "Raz, dwa, trzy"

W wieku 47 lat mam podejrzenie, że wiara w Boga nakłada na każdego z nas obowiązek autorefleksji.  Ma ona powodować nieustające poszukiwanie, gotowość i namysł. Bez tego zostaniemy z naszym samozadowoleniem, że tak pięknie wierzymy w Boga, a nie ma to nic wspólnego z tym, co powinno się wydarzyć we wnętrzu człowieka. Sprawi nam tylko fałszywą przyjemność.

Więcej o: