Czesław Mozil kończy 32 lata

Czesław Mozil z "X-Factor" obchodzi dziś urodziny.
Czesław Mozil Czesław Mozil kapif

"Ja jestem rodem z nieba" - Czesław Mozil

Czesław Mozil, znany jako Czesław Śpiewa urodził się 12 kwietnia 1979 w Zabrzu. Jego matka pochodzi z Górnego Śląska, ojciec jest Ukraińcem ze Lwowa. Polak, a tak słabo mówi po polsku? Czesław od 5 roku życia mieszkał w Danii.

Czesław Mozil Czesław Mozil kapif

Co robił w Danii?

Mozil był m.in. współwłaścicielem baru Kulkafeen w centrum Kopenhagi. Bycie restauratorem to nie była jego bajka. Jego największą pasją zawsze była muzyka. Skończył Duńską Królewską Akademię Muzyczną. W Danii mieszkał do 28. roku życia.

Czesław Mozil Czesław Mozil kapif

I znów, znów ten Kraków...

Pomimo emigracji nie stracił kontaktu z Polską, z czasem coraz częściej do niej przyjeżdżał oraz koncertował. W końcu zdecydował się zamieszkać na stałe w Krakowie. Pokochał klimat tego miasta. Nagrał nawet piosenkę "O tych w Krakowie". Polacy szybko go pokochali. Na Facebooku ma ponad 168 tysięcy fanów.

Czesław Mozil Czesław Mozil kapif

Debiut

"Debiut" tak nazywa się pierwsza płyta Mozila. Singiel promujący album "Maszynka do świerkania" szybko stał się hitem. Album rozszedł się w multiplatynowym nakładzie ponad 70 tysięcy egzemplarzy. Czesław z alternatywnego artysty stał się rozpoznawalnym muzykiem. Dostał trzy Fryderyki i został laureatem festiwalu Top Trendy. Jego album był najlepiej sprzedającym się krążkiem 2009 roku.

Czesław Mozil Czesław Mozil kapif

Efekt Uboczny Trzeźwości

Teksty piosenek wraz z Michałem Zabłockim pisali internauci na jego czacie na stronie multipoezja.onet.pl. "Efekt uboczny trzeźwości":

Czesław Mozil Czesław Mozil kapif

Dziewczyna z branży

Drugą płytę "Pop" wydał w 2010 roku. Gościnnie zaśpiewali na niej m.in. Kasia Nosowska, Gaba Kulka czy Adam Darski. Album uzyskał status złotej płyty. Duet z Nergalem:

Czesław Mozil Czesław Mozil kapif

X-Factor

Informacja o udziale Czesława Mozila w jury "X-Factor" była sporą niespodzianką. Alternatywny muzyk w filmiku, który przeciekł do sieci powiedział, że nie zeszmaci się w "X-Factor", a kilka dni później w DDTVN opowiadał o swoim udziale w show TVN. Udała mu się ta prowokacja. Czesiek w "X-Factor" pokazał, że jest uroczym, sympatycznym facetem, który nikogo nie udaje. Wyrzuca z siebie słowa w tempie karabinu maszynowego.

Czesław Mozil Czesław Mozil kapif

Nie ma czasu na miłość

Nie szukam żony. Mało tego, nie pozwalam sobie nawet na zakochanie. W tym momencie muzyka jest dla mnie numerem jeden - powiedział Mozil w jednym z wywiadów.

Jednak ostatnio na premierę The Rocky Horror Show w Och Teatrze zabrał tajemniczą blondynkę.

Czesław Mozil Czesław Mozil kapif

Wstydliwe sprawki Czesława

Czesiek lubi zwierzać się w magazynach ze swoich podbojów miłosnych. Ile miał dziewczyn? Twierdzi, że ta liczba jest na pewno trzycyfrowa. Niektóre poznał na portalu erotycznym.

Przez rok spotykałem się z kobietami dzięki portalowi erotycznemu - przyznał się w rozmowie z "Galą". - Przez półtora roku spotykałem się z panią spod Warszawy, która pracuje w sklepie z odzieżą. Spotykałem się też z panią pisarką, lat 55. Nigdy normalnie bym jej nie poznał. A te kobiety dały mi tyle czułości, radości i cudowności! Spacer nocą, głębokie rozmowy, inne spojrzenie na życie - tak dużo od nich dostałem! Było mi to potrzebne.