Coke Live Music Festival 2011 - kto wystąpi?

Poznaliśmy pierwszych wykonawców, którzy swoją obecnością uświetnią tegoroczną edycję Coke Live Music Festival

YOU ME AT SIX - Main Stage, piątek 19.08, 17:30

Formacja You Me At Six powstała w 2004, a założyło ją dwóch kumpli - Max Heyler & John Franceschi. Później do składu dołączyli Matt Barnes i Chris Miller. Inspiracjami muzycznymi dla młodych muzyków były takie kapele jak: Linkin Park czy The Offspring. W czasie swojej kariery You Me At Six supportowali m.in. Fall Out Boy, Paramore i New Found Glory.

White Lies White Lies White Lies, fot.mat.prasowe

WHITE LIES - Main Stage, piątek 19 sierpnia 2011, 19:00

Chyba nie ma drugiego angielskiego zespołu, który w ciągu trzech lat tak skutecznie i absolutnie zasłużenie opanował polski rynek. Od czasu ich pierwszej wizyty podczas Open'er Festival 2009 zawsze gromadzą liczną publiczność dając znakomite koncerty. "Death", "To Lose My Life" czy "Bigger Then Us" nawet na najlepszym audiofilskim sprzęcie nie zabrzmią tak świetnie, jak podczas występu live. Jeśli dodamy do tego wizerunek White Lies i częste porównania do Joy Division czy Interpol, dostajemy zespół, który w Polsce musiał znaleźć tysiące wyznawców. Nic więc dziwnego, że muzycy wręcz domagają się kolejnych koncertów w Polsce, a ich debiutancka płyta otarła się u nas prawie o złoto. Koncert White Lies na Coke Live Festival 2011 będzie pierwszym festiwalowym występem od momentu wydania drugiego albumu - "Ritual".

the Kooks
the Kooks fot. Rafa3 Malko / Agencja Gazeta

THE KOOKS - Main Stage, piątek 19 sierpnia, 21:00

"Sofa Song", "Naive", "Always Where I Need To Be" to utwory, które zapewniły grupie The Kooks całkiem fajną emeryturę, a nam pozwoliły posłuchać w radiu dobrych gitarowych piosenek. Bo dla The Kooks najważniejsza jest melodia zamknięta w trzyminutowym kawałku. Chwytliwe refreny nigdy nie ocierają się o kicz, a muzyka przywodzi na myśl brytyjską szkołę pisania piosenek, którą znamy z płyt The Kinks i wczesnych The Beatles. Pierwsza płyta The Kooks "Inside In/Inside Out" choć wypakowana przebojami, musiała uznać wyższość debiutu Arctic Monkeys, który ukazał się w tym samym czasie. Wydany dwa lata później "Konk" nie miał już konkurencji i po pierwszym tygodniu sprzedaży wylądował na szczycie UK Top 40. Nie ma wątpliwości, że muzyka The Kooks, czyli połączenie indie-popu z folkiem i akustycznym graniem przetarło drogę dla świecących triumfy Mumford & Sons czy Stornoway. Sprawdzianem popularności The Kooks będzie premiera ich trzeciego albumu, zapowiadana na lato tego roku. Wygląda więc na to, że zespół zagra na Coke Live Festival 2011 zupełnie nowe utwory.

Interpol Interpol Interpol, fot.mat.prasowe

INTERPOL - Main Stage, piątek 19 sierpnia, 23:00

Jeśli koncert White Lies jest przystawką, to daniem głównym Coke Live Festival 2011 może być jedynie występ Interpol. Potęga na amerykańskiej scenie rockowej. Zespół, który ilość sprzedanych płyt może liczyć w milionach, jednocześnie pozwalając sobie na powrót do niezależnej wytwórni. Na taki status pracowali od końca lat 90-tych, najpierw grywając w małych nowojorskich klubach, potem zaskakując publiczność jedną z najlepszych rockowych płyt dekady - "Turn On The Bright Lights". Ich debiut, choć ukazał się w czasie największych sukcesów The Strokes czy The White Stripes, pozwolił im skutecznie wyróżnić się na tle rockowej rewolucji z początków tego wieku, także dzięki wokalowi Paula Baksa i sekcji rytmicznej, której nie powstydziłyby zespoły pokroju Echo & The Bunnyman i Joy Division. Zresztą porównanie do tych ostatnich przylgnęło do Interpol na całe lata, i nie zmieniły tego kolejne płyty kapeli - "Antics" i "Our Love To Admire". Zmieniały się za to pozycje na listach sprzedaży (z każdą płytą co raz wyżej) oraz miejsce koncertów (kluby zastąpiły hale i wielkie festiwalowe sceny). "Interpol" - ostatni album grupy został nagrany w czteroosobowym składzie, ale tuż po sesjach nagraniowych zespół opuścił długoletni basista Carlos D. Kapela nie zdecydowała się na oficjalne zastępstwo i kontynuuje karierę jako trio, pojawiając się w Polsce jako jeden z headlinerów Coke Live Festival 2011!

mat.prasowe

Przypomnijmy, że Festiwal odbędzie się w dniach 19-20 sierpnia w Krakowie.

Wybieracie się?