Kreacja Kate nie mniej ważna niż jej syna. Strój księżnej jest od Alexandra McQueena. Kosztował...

W co była ubrana księżna Kate na ceremonii chrztu świętego księcia George'a?
Księżna Kate Księżna Kate AP/John Stillwell

Księżna Kate

Księcia George'a ubrano dziś w tradycyjną szatę chrzcielną, zaprojektowaną przez Janet Sutherland, pochodząca ze Szkocji (Zobacz: Tradycyjna szata, woda z Jordanu. Wszystko o dzisiejszych chrzcinach księcia George'a). Niemniej ważna, a przynajmniej niemniej przyciągająca uwagę była kreacja księżnej Kate. Na tę ważną uroczystość wybrała ona kremową suknię i żakiet z falbaną, inspirowaną modelem z kolekcji SS12 Alexandra McQueena, projektu Sarah Burton, tej samej, która stworzyła dla księżnej suknię ślubną.

 

SukienkaScreen z Fancy.com

Oryginalny żakiet z kolekcji sprzed roku kosztował ponad 12 tysięcy złotych. Można domyślać się, że model zaprojektowany dla księżnej Kate na aukcjach osiągnąłby cenę o niebo wyższą

 

Księżna KateAP/John Stillwell

Księżna KateAP/John Stillwell

Księżna Kate Księżna Kate REUTERS/POOL

Księżna Kate

Głowę księżnej zdobił toczek stworzony przez brytyjską projektantkę kapeluszy Jane Taylor. Choć wymyśliła ona wzór specjalnie dla Kate, to jednak powstał on na podstawie modelu, który może kupić każdy. W sklepie internetowym kosztuje on 320 funtów, czyli nieco ponad 1500 złotych.

Kapelusz, toczekScreen z Janetaylormillinery.com

Księżna KateAP/John Stillwell

księżna Kate księżna Kate AP/John Stillwell

Kolczyki

Cytrynowe kolczyki księżnej Kate powstały w pracowni Kiki McDonough, których cena wynosi 495 funtów, czyli 2428 złotych.

kolczyki od Kiki McDonoughScreen z Kiki.co.uk

Księżna Kate Księżna Kate AP/John Stillwell

Buty

Ulubionymi butami księżnej Kate są beżowe szpilki na platformie od L.K. Benett. W sklepie można je kupić już za 1127 złotych.

Księżna Kate, butyAP

Księżna Kate, butyREUTERS/POOL