Miłość, praca i pieniądze. Wielki HOROSKOP na 2013 rok

Zobacz, co Cię czeka w 2013 roku!
Lady Gaga Lady Gaga AG

Baran

Miłość. Początek roku może się okazać prawdziwą rewolucją w Twoim życiu uczuciowym. Jest ktoś, kto od dawna sobie ostrzy na Ciebie zęby i właśnie się szykuje do przypuszczenia ataku. Sam będziesz musiał zadecydować czy osoba, która zagięła na Ciebie parol zasługuje na odwzajemnienie uczucia. Barany w stałym związku też nie powinny czuć się bezpiecznie. Pierwsze półrocze minie względnie spokojnie, ale w drugim może się zdarzyć coś co sprawi, że będzie trzeba ostro zawalczyć o ukochaną osobę. Kryzys powinien minąć w trzecim kwartale, dając Wam nowe doświadczenia i materiał do przemyśleń na przyszłość.

Praca. Jeżeli coś planujesz, wsparcie nadejdzie z najmniej oczekiwanej strony. A pierwsze miesiące roku będą sprzyjały realizacji własnych pomysłów. Musisz tylko uważać, żeby nie poniósł Cię entuzjazm, ponieważ Twoje sukcesy nie wszystkich ucieszą. Niektórzy tylko czekają, aż staniesz się nieuważny i popełnisz błąd. Pamiętaj też, żeby dążąc do celu nie zapomnieć o najbliższych, którzy czasami także potrzebują Twojej uwagi.

Zdrowie. Kobieta Baran musi uważać na swoje kobiece sprawy, które mogą spowodować pewne drobne, ale dokuczliwe problemy. Przy pierwszych oznakach warto się od razu udać do lekarza specjalisty, a nie czekać aż samo przejdzie. Wszystkie Barany będą miały w tym roku podwyższoną skłonność do infekcji, dlatego muszą na siebie szczególnie uważać, nie tylko w okresach kiedy najłatwiej złapać przeziębienie. W razie podróży warto pamiętać o odpowiednich szczepionkach.

Znane Barany to m.in. Lady Gaga, Quentin Tarantino, Charlie Chaplin.

Penelope Cruz Penelope Cruz AG

Byk

Miłość. Jeżeli masz skłonność do racjonalnego traktowania spraw sercowych to już niedługo może Cię czekać spora niespodzianka. W pierwszym kwartale szykuje się coś, co rozbije w puch wszystkie Twoje kalkulacje. Akurat w tym przypadku powinieneś posłuchać głosu serca nawet jeżeli rozsądek podpowie Ci inaczej. Początkowo możesz się czuć całą tą sytuacją mocno zdezorientowany, ale zanim nadejdzie lato sam się przekonasz, że warto było zaufać uczuciom.

Praca. Zmiany na lepsze będą następowały powoli, przez co czasami możesz nie dostrzegać nadarzających się okazji. Warto jednak pomóc szczęściu! Dlatego zwracaj baczną uwagę na szczegóły, żeby nie przegapić tego najważniejszego, który pomoże Ci osiągnąć wymarzony cel. Jeżeli szukasz pracy albo chcesz ją zmienić na lepszą to koniec lata będzie na to idealny. Pamiętaj jednak, że najważniejsze jest napisane drobnym drukiem, zatem musisz zachować czujność i przed podjęciem decyzji zrobić dobre rozeznanie w sytuacji.

Zdrowie. Sezony grypowe Byki na ogół źle przechodzą. Dlatego jeżeli dotąd nie pomyślałeś o odpowiedniej szczepionce powinieneś się zająć tym jak najszybciej. Da o sobie również znać stres związany ze sprawami zawodowymi. Warto zatem starannie zaplanować urlop i spędzić go aktywnie, starając się nie myśleć o obowiązkach dnia codziennego. Taki urlop to doskonały zastrzyk energii, której tak bardzo będziesz potrzebował przy realizacji swoich planów.

Znane Byki to m.in.: Mark Zuckerberg, Al Pacino, Jack Nicholson, Penelope Cruz, Cher, Enya, Bono.

Johnny Depp Johnny Depp AP/Chris Pizzello

Bliźnięta

Miłość. Tutaj się będzie dużo działo. Samotne Bliźnięta wiosną będą miały wreszcie szansę na swoją wielką, wymarzoną miłość. Zadowolone będą zwłaszcza te Bliźnięta, które mają dość nieudanych lub przelotnych romansów i szukają kogoś na całe życie. Jeżeli już z kolei są w związku, ten rok da im szansę na powiększenie rodziny. Warto jednak wcześniej porozmawiać z partnerem lub partnerką i upewnić się, że oni również są gotowi na wyzwania związane z wychowywaniem dzieci. Zaś Bliźniaki skaczące z kwiatka na kwiatek nie powinny się czuć zbyt pewnie: któryś "kwiatek" może się dla Was okazać na tyle atrakcyjny, że zmieni całe Wasze życie!

Praca. To będzie także dobry czas na zmianę pracy. Już teraz powinieneś wykorzystać swoje pozytywne myślenie i nie odkładać poszukiwania wymarzonego zajęcia na drugą połowę roku. W ten sposób łatwo możesz bowiem przegapić naprawdę wyjątkową ofertę. Jeżeli już pracujesz, awans lub podwyżka nie powinny być dla Ciebie zaskoczeniem, ponieważ szef wreszcie doceni Twoje zaangażowanie.

Zdrowie. Tutaj musisz bardziej uważać na siebie. Zlekceważone przeziębienie może skutkować powikłaniami. Szczepienie przeciw grypie to w Twoim przypadku wręcz obowiązek. Jeżeli dręczą Cię migreny to najprawdopodobniej jest to wynik nadmiernego stresu. Znajdź sposób, żeby się zrelaksować po pracy, może to być spacer lub wyjście do kina.

Znane Bliźniaki to m.in.: Johnny Depp, Morgan Freeman, Clint Eastwood, Marylin Monroe, Szymon Majewski, Cezary Pazura.

Magda Gessler Magda Gessler Kapif

Rak

Miłość. Pierwsza połowa roku to dla Ciebie trudny okres i niestety, będziesz go musiał jakoś przeżyć. Nieszczęśliwa miłość to niby nie koniec świata, ale swoje odchorować trzeba. Z kolei jeżeli jesteś w związku to pamiętaj, że za ewentualne problemy odpowiedzialne są zwykle obie strony! Na szczęście lato powinno już przynieść poprawę sytuacji. Sprawy się zaczną klarować i jesień powinna być dla Ciebie okresem nie tylko wypoczynku po niezbyt udanej pierwszej części roku, ale wręcz szczęścia i spokoju.

Praca. Kto nie ma szczęścia w miłości, ma je w interesach. Ta stara prawda doskonale się sprawdzi w Twoim przypadku. Wreszcie będzie okazja na wykonanie zaplanowanych inwestycji. Jeżeli zrobisz to z głową, efekty powinny mocno Cię usatysfakcjonować, choć nie spodziewaj się ich natychmiast. Pamiętaj, że więcej osiągniesz cierpliwością i ciężką pracą, niż gwałtownymi posunięciami, mogącymi zniweczyć Twoje dotychczasowe wysiłki.

Zdrowie. Jeżeli nie wiedziałeś kiedy rzucić palenie to już wiesz: teraz! Pamiętaj, że łatwiej niż w tym roku już nigdy nie będzie. Zadbaj też o swoją aktywność ruchową. Siedzący tryb życia to w Twoim przypadku główny wróg idealnej sylwetki, na której przecież tak bardzo Ci zależy.

Znane Raki to m.in.: Magda Gessler, Tom Cruise, Robin Williams, Harrison Ford, Sylwester Stallone, Pamela Anderson.

Kuba Wojewódzki Kuba Wojewódzki Kapif

Lew

Miłość. Lwy mają zwykle bardzo silną osobowość, dlatego muszą pilnie baczyć, by nie przeholować z dominacją w związku. Jest ona źródłem wielu zadrażnień i nieporozumień z czego Lwy nie zawsze sobie zdają sprawę. Zatem warto czasem oddać inicjatywę partnerce a nawet pozwolić jej, żeby się Tobą zaopiekowała. Postaraj się też bardziej dostrzegać jej potrzeby, które ona nie zawsze wyraża wprost licząc na Twoją domyślność. Jeżeli planujecie jakąś letnią eskapadę, dostosowanie się do życzeń i sugestii partnerki może się okazać strzałem w dziesiątkę!

Praca. Drugi kwartał to przejściowe trudności w pracy, ale nie powinieneś się niepokoić. Zawirowania miną w miarę bezboleśnie pod warunkiem, że wykażesz się cierpliwością i nie wykonasz żadnych nieprzemyślanych ruchów. W Twoim otoczeniu może się pojawić niezbyt przychylna Ci osoba, dlatego powinieneś też uważać na to, co mówisz.

Zdrowie. Zwolnij! Naprawdę nic złego się nie stanie, jeżeli mniej czasu poświęcisz karierze, a bardziej zadbasz o swoje zdrowie. Musisz się poważnie zastanowić czy opłaca Ci się prowadzić tak nerwowy tryb życia i czy przypadkiem nie wystarczą drobne zmiany w Twoim codziennym harmonogramie zajęć, by życie stało się prostsze.

Znane Lwy to m.in.: Kuba Wojewódzki, Robert de Niro, Arnold  Schwarzenegger, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Kasia Smutniak, Whitney Houston, Madonna, Roman Polański.

Borys Szyc Borys Szyc Kapif

Panna

Miłość. W tym roku czekają Cię poważne inwestycje i to na różnych płaszczyznach. Drugiej osobie może już nie wystarczać tylko bywanie z Tobą, więc już wkrótce możesz zostać zmuszony do zajęcia określonego stanowiska. Jeżeli więc nie planujesz poważnego związku to najwyższy czas się z niego wycofać. Z drugiej strony, jeżeli już jesteś w takim związku to również musisz się przygotować na inwestycję, np. kupno mieszkania. Ten rok będzie Ci sprzyjał podjęciu decyzji o zakupie własnego lokum.

Praca. Panna w pracy musi być rozważna, w każdym razie pierwsze miesiące roku to czas, kiedy wszelka pochopność nie jest wskazana. Często oznacza to po prostu przewidywanie konsekwencji swoich decyzji. Pamiętanie o tym pozwoli Pannie uniknąć wielu pułapek, tych mniejszych i tych większych, które pojawią się na jej drodze. Ale oprócz pułapek rozważna Panna dostrzeże również szansę na rozwój zawodowy i jeżeli zachowa zimną krew kończyć będzie ten rok spełniona w pracy!

Zdrowie. Na ból głowy nie zawsze najlepsze są tabletki od których łatwo się uzależnić. Warto zbadać przyczyny uporczywych migren, czy nie są one przypadkiem oznaką nadmiernego stresu? I chociaż nie zawsze można go uniknąć to jednak pewne stresogenne sytuacje są względnie łatwe do przewidzenia.

Znane Panny to m.in.: Borys Szyc, Michael Jackson, PeJa, Cameron Diaz, Keanu Reeves, Freddie Mercury.

Kasia Cichopek Kasia Cichopek Kapif

Waga

Miłość. Początek roku to wir wydarzeń towarzyskich, nowe znajomości, a niekiedy nawet przelotne romanse. Nic specjalnego z tego nie wyniknie, ale też i Waga nie będzie tego po nich oczekiwała. Wagi, które szukają miłości mogą ją znaleźć latem, na przykład podczas wakacyjnych wojaży. Lato przyniesie urozmaicenie także Wagom w stałych związkach, będzie to szansa nie tylko na uatrakcyjnienie, ale także na umocnienie związku.

Praca. W pracy niestety, stagnacja. Jeżeli liczyłeś na awans, będziesz musiał na niego liczyć dalej. Ale nie poddawaj się. Twoja sytuacja zawodowa nie jest najgorsza i chociaż specjalnie jej nie poprawisz, to przynajmniej nie musisz się martwić, że ktoś lub coś złamie Ci karierę.

Zdrowie. Pierwsze miesiące roku zdominuje pośpiech i zmęczenie. Niestety, odbije się to niekorzystnie zarówno na Twoim zdrowiu jak i samopoczuciu. Dlatego, jeżeli nie chcesz rozdrażnić wszystkich wokół musisz znaleźć nieco czasu na wyciszenie się i złapanie oddechu. Przyjaciele Cię nie opuszczą, ale po co masz ich zamęczać swoim kiepskim humorem?

Znane Wagi to m.in.: Kasia Cichopek, Roger Moore, Eminem, Jean Claude Van Damme, John Lennon.

Demi Moore Demi Moore East News

Skorpion

Miłość. Nawet jeżeli pierwsze dni roku na to nie wskazywały, to już wkrótce zapanuje w Twoim życiu uczuciowym prawdziwa sielanka. Poznasz kogoś, kto rzuci na Ciebie urok. Jeżeli zaś jesteś w stałym związku, Twój partner lub partnerka szykuje dla Ciebie jakąś ekstra niespodziankę. Oczywiście sielanka nie będzie trwała wiecznie, ale ten rok zamkniesz z dodatnim bilansem uczuciowym. Aha, w wakacje nie zapomnij zorganizować jakiejś super eskapady we dwoje, to tylko podwyższy Twoje notowania!

Praca. Nagle się zorientujesz, że masz więcej gotówki, niż potrzebujesz. Niech Ci to nie uderzy do głowy, nie warto wydawać pieniędzy tylko dlatego, że są. Zwłaszcza, że w drugiej połowie roku nadarzy się okazja ciekawego wydania oszczędności. Nie musi to być od razu interes życia, ale na przykład możliwość podróży, która zawładnie Twoją wyobraźnią. Druga połowa roku w ogóle zapowiada się aktywnie, sprawy nabiorą tempa, a Ty wpadniesz w wir spraw do załatwienia.

Zdrowie. Nie narzekasz na zdrowie, ale tylko dlatego, że na nie uważasz. I bardzo dobrze. Dalej o nie dbaj zwłaszcza, że nadmiar zajęć będzie stanowił dla Twojego organizmu duże obciążenie. Pamiętaj o zbilansowanej diecie i odpowiedniej ilości czasu na sen, wtedy organizm wybaczy Ci nawet stres.

Znane Skorpiony to m.in.: Demi Moore, Ciara, Eve, Leonardo DiCaprio, Diego Armando Maradona.

Adam Małysz Adam Małysz Fot. Dominik Gajda / Agencja Wyborcza.pl

Strzelec

Miłość. Jeżeli dotąd myślałeś, że bycie singlem jest fajne, to najdalej do wiosny zmienisz zdanie. Poznasz kogoś, kto wpłynie na Ciebie nie tylko w tej sprawie, ale także spowoduje, że cały Twój świat stanie na głowie. A jeżeli do tej pory stał na głowie, to nowo poznana osoba postawi go z powrotem na nogi. To będzie dla Ciebie całkiem nowe doświadczenie, które początkowo spowoduje burzę w Twoim życiu, ale najdalej w maju docenisz płynące stąd urozmaicenie. A Ty myślałeś, że Twoje życie już jest ciekawe!

Praca. Przygotuj się na to, że wkrótce nie będziesz wiedział w co ręce włożyć. Nie przerażaj się ilością obowiązków, ponieważ po pracowitej wiośnie i równie zabieganym lecie nadejdzie czas zbierania plonów. Ktoś doceni Twoje zaangażowanie, co będzie skutkowało całkiem realnymi profitami.

Zdrowie. W tym roku największe problemy możesz mieć z uzębieniem. Jak większość ludzi na świecie, także i Ty nie lubisz chodzić do dentysty z bolącymi zębami, więc najlepiej będzie, jeżeli już teraz udasz się na okresowy przegląd jamy ustnej. To nic nie boli, a zapobiegnie bólom zębów w przyszłości.

Znani Strzelcy to m.in.: Adam Małysz, Woody Allen, Britney Spears, Nelly Furtado, Christina Aguilera, Brad Pitt, Agnieszka Kowalczyk.

Anna Przybylska Anna Przybylska wbf

Koziorożec

Miłość. Nie będzie lekko. Jeżeli jesteś samotny istnieje duża szansa, że będziesz dalej samotny. Nie masz co liczyć nawet na przelotne romanse, co ma tę zaletę, że oszczędzisz sobie rozczarowań. Koziorożec pozostający w związku będzie się musiał nieźle wysilić, żeby z niego nie wypaść. Partner lub partnerka będą wymagały poświęcenia im większej ilości wolnego czasu i uwagi. To wszystko to oczywiście nie jest jeszcze koniec świata, jednak jeżeli czekasz na wielką miłość lub wielkie uniesienia, to niestety, będziesz musiał jeszcze trochę poczekać.

Praca. W pracy będziesz musiał się uzbroić w cierpliwość. Nie wszystko co zrobisz od razu wyda owoce. Jednak projekty, którymi się zajmiesz w ciągu najbliższych kilku miesięcy nieoczekiwanie zaprocentują pod koniec roku, kiedy już stracisz nadzieję, że cokolwiek z tego będzie. Musisz tylko pamiętać, żeby być konsekwentnym i kończyć to, co zacząłeś. Rozgrzebane i nieukończone projekty mogą bowiem stać się dla Ciebie źródłem wielu kłopotów.

Zdrowie. Tutaj też Ci się przyda konsekwencja. Jeżeli przechodzisz jakąś terapię albo kurację, doprowadź ją do końca. Jeżeli trenujesz np. bieganie lub pływanie, nie przerywaj. Systematyczne dbanie o zdrowie da efekty lepsze niż myślisz. Oprócz ogólnie niezłej kondycji powróci wiara w siebie i spokój, bezcenne przy radzeniu sobie z problemami dnia codziennego.

Znane Koziorożce to m.in.: Anna Przybylska, Elvis Presley, Marylin Manson, Nicolas Cage, Mel Gibson, Mel C, Joanna Brodzik, Aleksandra Woźniak.

Doda Doda Kapif

Wodnik

Miłość. W lutym nadejdzie czas na wielkie "sprzątanie". Stwierdzisz, że już najwyższy czas odsunąć od siebie tych, których obecność była dla Ciebie źródłem wielu utrapień. Osoby, nie bardzo wiedzące czego od Ciebie chcą i czy w ogóle czegoś chcą także się muszą spodziewać od Ciebie zdecydowanej odprawy. Dzięki takim posunięciom na nowo ustalisz swoje priorytety, otoczysz ludźmi na których możesz liczyć, a Twoja sytuacja stanie się wreszcie klarowna. Lato przyniesie wydarzenia, które mogą zmienić Twoje spojrzenie na wiele spraw i być może zmienią także stosunek do pewnej osoby z Twojego otoczenia, którą wprawdzie doceniałeś, ale nie tak jakby ona sobie tego życzyła.

Praca. Pierwsze miesiące roku nie przyniosą jakichś burzliwych zmian w Twojej sytuacji zawodowej. Sprawy nadal się będą toczyć utartym trybem, a Ty związany z tym spokój powinieneś wykorzystać do odpoczynku. Już drugi kwartał przyniesie bowiem nieoczekiwane ożywienie w pracy, a Ty będziesz potrzebować dużej ilości energii, żeby sprostać pojawiającym się rozlicznym wyzwaniom. Jeżeli sobie sprawnie poradzisz z obowiązkami, pod koniec roku spodziewaj się nagrody: awansu, podwyżki lub jakiejś atrakcyjnej wycieczki na koszt firmy.

Zdrowie. Wiosną uważaj na zarazki. Jeżeli Twój osłabiony zimą organizm ma sobie poradzić z inwazją mikrobów musisz zadbać o swój układ odpornościowy. Zwróć uwagę na dietę i zadbaj o odpowiednią ilość warzyw i owoców. Latem mogą się pojawić dolegliwości związane z dawno przebytymi chorobami, dlatego zwłaszcza na wyjazdach musisz zachować szczególną ostrożność.

Znane Wodniki to m.in.: Doda, Anna Szarek, Alicia Keys, Mariusz Pudzianowski, Shakira, Christiano Ronaldo.

Rihanna Rihanna SHARPSHOOTER IMAGES/SPLASH NEWS/EAST NEWS/Sharpshooter Images/Splash News

Ryby

Miłość. Słowa mają moc, więc musisz uważać na słowa, żeby niepotrzebnie nie zranić bliskiej Ci osoby. Z drugiej strony, jeżeli zamierzasz ukochanej osobie wyznać uczucie to właśnie teraz jest najlepszy moment. Ryby będące w związkach w drugim kwartale mogą przechodzić kryzys zaufania, mogą wręcz paść posądzenia o zdradę. Szczera rozmowa może rozwiać wątpliwości, ale nie musi. Wtedy nie pozostanie Ci nic innego jak własną postawą przekonać ukochaną osobę o swojej miłości.

Praca. Dostaniesz tylko to, na co zasłużysz i nic więcej. Wszystko, co osiągniesz w tym roku będzie wynikało wyłącznie z Twojej ciężkiej pracy. Nie licz na żadne niespodziewane profity albo bonusy od życia lub przełożonych. Pierwsze miesiące roku upłyną bez jakichś niespodziewanych wydarzeń, jednak późnym latem i jesienią możesz się spodziewać przejściowych komplikacji. Jeżeli zachowasz spokój, wyjdziesz z nich obronną ręką.

Zdrowie. Jeżeli zaplanowałeś ograniczyć lub całkiem odstawić używki, to nie powinieneś zwlekać z wdrożeniem tego planu w życie. Nadciśnienie, bóle głowy, słaba koncentracja i drażliwość to jest właśnie konsekwencja nadużywania alkoholu i papierosów. Sam się zdziwisz jak poprawi się Twoje samopoczucie po ich rzuceniu!

Znane Ryby to m.in.: Rihanna, Edyta Herbuś, Chuck Norris, Bruce Willis, Jakub Gierszałur, Justin Bieber, Magik.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.