Złote Globy: Adele przybija piątkę z Craigiem, a Tarantino pluje szampanem. NAJLEPSZE momenty gali

Tegoroczne Złote Globy były naprawdę świetną imprezą. Mocne żarty, zabawne sytuacje, "pijane" aktorki... Było co oglądać!
Adele i Daniel Craig. Adele i Daniel Craig. screen NBC

Adele

To zdecydowanie jeden z najlepszych momentów gali. Adele była nominowana w kategorii najlepsza piosenka za utwór do najnowszego filmu o przygodach Jamesa Bonda. Gdy Jennifer Lopez i Jason Statham wyczytali jej imię, nie ukrywała wielkiej radości i przybiła piątkę z odgrywającym rolę agenta 007 Danielem Craigiem! To dopiero był widok. Adele cieszyła się z wygranej jak mała dziewczynka. Po wejściu na podium, ku uciesze widowni, powtórzyła trzy razy głośne:

O mój Boże!

Cała jej przemowa była sympatyczna i wzbudziła wiele radości wśród słuchających:

Naprawdę, to wyjściowa noc moja i mojej przyjaciółki Aidy. Niedawno zostałyśmy mamami i dziś razem przyszłyśmy. Nie spodziewałam się nagrody. Bardzo dziękuję! Dziwnie tu być. Dziękuję za pozwolenie mi na to, bym była częścią waszego świata na tę noc. Siedzimy tu i sikamy ze śmiechu. Dziękuję Hollywoodzkiemu Stowarzyszeniu Prasy Zagranicznej - nigdy nie spodziewała się, że to powiem. (..) Ta nagroda jest dla mojego chłopaka Simona, który namówił mnie, bym to zrobiła. I dla naszego kochanego syna.
Quentin Tarantino. Quentin Tarantino. Screen NBC

Quentin Tarantino

Tak pluł Quentin Tarantino, gdy Halle Berry wyczytywała jego nazwisko jako jednego z nominowanych w kategorii najlepszy reżyser. Z nim nigdy nie można się nudzić :)

Quentin TarantinoScreen NBC

Glen Close. Glen Close. Screen NBC

"Pijana" Glen Close

Po tym, jak ani Amy, ani Tina nie zdobyły statuetki dla najlepszej aktorki w serialu komediowym, wyszły na scenę "rozżalone" i z drinkami w dłoniach. Stwierdziły:

Robi się tu niechlujnie. Zobaczcie, jaka pijana jest Glen Close!

Aktorka włączyła się do zabawy i udawała, że jest mocno pod wpływem.

Amy Poehler. Amy Poehler. Screen NBC

Amy Poehler i Tina Fey

Tak prowadzące galę zaprezentowały się, gdy wyczytywano ich nazwiska w kategorii najlepsza aktorka w serialu komediowym. Tina Fey jako przyjaciółka Jennifer Lopez, a Amy Poehler na kolanach George'a Clooneya. Zazdrościmy :)

Amy PoehlerScreen NBC

Tina Fey i Amy Poehler. Tina Fey i Amy Poehler. Screen NBC

Tina Fey i Amy Poehler

Genialny komediowy duet nie zawiódł. Tina Fey i Amy Poehler królowały na Złotych Globach i wypadły znakomicie w roli prowadzących. Przyjaciółki już w otwierającym galę dialogu ostro sobie poczynały. Zwłaszcza jeden z żartów Amy Poehler należy do najmocniejszych. Gdy aktorki mówiły o filmie "Wróg numer jeden" w reżyserii Kathryn Bigelow i związanych z nim kontrowersjach, Amy stwierdziła:

Nie śledziłam informacji o kontrowersjach związanych z filmem, ale kiedy mówimy o torturach, to ufam kobiecie, która przez trzy lata była żoną Jamesa Camerona.

Reakcja publiczności i samej Bigelow - bezcenna.

Bigelow, ChastainScreen NBC

Inne żarty genialnego duetu:

Tylko na Złotych Globach piękne twarze filmu stykają się ze szczurzymi twarzami ludzi telewizji - Amy Poehler.
Ricky Gervais nie mógł być tu dzisiaj, ponieważ praktycznie, nie istnieje już w show-biznesie - Tina Fey.
Anne Hathaway, twoja gra w "Nędznikach" była niesamowita. Nie widziałam nikogo tak kompletnie samotnego i porzuconego od czasu, gdy byłaś na scenie z Jamesem Franco na Oscarach - Tina Fey.
Jest z nami Quentin Tarantino - gwiazda wszystkich moich erotycznych koszmarów! - Tina Fey.
Nie ma dziś Meryl Streep. Ma grypę i słyszałam, że jest w tym świetna! - Amy Poehler.
Jennifer Garner. Jennifer Garner. Screen NBC

Jennifer Garner

Aktorka naprawiła niedopatrzenie męża, który w swojej przemowie (wygrał w kategorii najlepszy reżyser) zapomniał podziękować George'owi Clooneyowi, współproducentowi filmu "Argo". Gdy Jennifer Garner wyszła, by wręczyć nagrodę dla najlepszego aktora w filmie komediowym lub musicalu powiedziała:

Zanim zacznę, mój mąż zapomniał o kilku osobach - tu spojrzała na Afflecka, który podpowiedział, o kogo chodzi. - Grant Heslov i George Clooney, bez których nie mógłby zrobić tego filmu - dodała aktorka, a towarzyszył jej sympatyczny śmiech gości.

Ben AffleckScreen NBC.

Amy Poehler. Amy Poehler. Screen NBC

Amy Poehler

Julianne Moore nie było na miejscu, gdy wyczytywano jej nazwisko jako jednej z nominowanych w kategorii najlepsza aktorka w miniserialu lub filmie telewizyjnym. Nie szkodzi - Amy Poehler godnie ją reprezentowała :)

Tina Fey natomiast wymyśliła sobie nową postać. Była szóstym, nadprogramowym nominowanym w kategorii najlepszy aktor w miniserialu lub filmie telewizyjnym. A nazywała się Damien Francisco.

 

Tina FeyScreen NBC