Mark Zuckerberg zmienił status na Facebooku: "Żonaty"!

Założyciel Facebooka Mark Zuckerberg ożenił się ze swoją wieloletnią partnerką Priscillą Chan. O zmianie stanu cywilnego poinformował oczywiście na swoim portalu.

Założyciel Facebooka

Mark Zuckerberg zyskał popularność na całym świecie za sprawą portalu społecznościowego Facebook. To on jest pomysłodawcą i założycielem strony, ułatwiającej komunikację ponad pół miliarda ludzi na świecie! Nic więc dziwnego, że ślub Zuckerberga wywołał wielkie emocje wśród Internautów. Tym bardziej, że o swoim małżeństwie poinformował na... Facebooku. Zmienił status na "zamężna/żonaty" i opatrzył tę informację zdjęciem ze swoją wybranką!

Priscilla Chan, czyli wybranka Zuckerberga

Żoną Zuckerberga została Priscilla Chan. Para poznała się w 2004 roku, gdy dopiero ruszał portal młodego informatyka. Gdy Zuckerberg osiągał coraz większe sukcesy, zaproponował koleżance z Harvardu pracę dla Facebooka. Zgodziła się. Chan ma amerykańsko- chińskie korzenie. To ona pomagała młodemu twórcy w nauce tego trudnego, azjatyckiego języka.


Sakramentalne "tak"

Para powiedziała sobie sakramentalne "tak" 19 maja 2012 roku. Ślub odbył się w posiadłości w Palo Alto, należącej do młodego biznesmena. Państwo młodzi nie lubią przepychu. Na swoją ceremonię zaprosili tylko najbliższych: rodzinę i przyjaciół. Podobno było mniej niż 100 osób. Co ciekawe, parze udało się zaskoczyć zebranych gości. Wszyscy zgromadzeni, przyszli na imprezę, myśląc, że to celebracja zakończenia studiów przez Chan.  Jakże się mylili!

Trzeba przyznać, że nowożeńcy wyglądają na niesamowicie szczęśliwych. Aż miło popatrzeć!

Zasady

Para ma wiele zasad w swoim związku, który niewątpliwie jest podporządkowany Facebookowi. Mają niepisaną umowę, że przynajmniej raz w tygodniu wychodzą z domu. Spędzają wówczas minimum dwie godziny z dala od tego portalu internetowego. Wygląda na to, że Zuckerbergowi to odpowiada (mimo, że mężczyzna jest pracoholikiem). Para jest widywana na spacerach w różnych zakątkach świata. Na zdjęciu spacerują ulicami Szanghaju.

Dobry czas

Dla Zuckerberga i jego żony to był wyjątkowo udany tydzień. W poniedziałek Zuckerberg skończył 28 lat. Tego samego dnia jego dziewczyna ukończyła studia. W piątek Facebook z ogromnym sukcesem zadebiutował na giełdzie. A dwa dni później para wzięła ślub.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.