Komu przeszkadza Kasia Tusk? WROGOWIE bloga Make Life Easier

Gorzkie słowa pod adresem Kasi Tusk i jej bloga.
Blogerka. Blogerka. fot. print screen Jemerced.com

Jessica Mercedes

Kilka dni temu, na blogu młodziutkiej blogerki, Jessy Mercedes z Poznania, pojawił się emocjonalny manifest, w którym stwierdza, że ona i inne blogerki nie chcą być porównywane do Katarzyny Tusk. Jej zdaniem, blog córki premiera nijak ma się do tradycyjnych blogów "szafiarek"ponieważ jest dziełem PR-owców, a nie Tuskówny. Podkreśla przy tym, że "zwykłe" blogerki osiągnęły swój sukces swoją ciężką pracą.

- Pomijając już fakt, że jej tata jest premierem, a ona tańczyła w tańcu z gwiazdami, nie porównujcie nas do niej, my nie mamy sztabu specjalistów, którzy zajmują się naszym PR-em, zamykają kawiarnie, w których "pijemy kawę", aby zrobić nam zdjęcia, którzy za nas odpisują maile i za nas dodają wpisy na facebooku. My jesteśmy dla Was i z Wami. my zaczynałyśmy od początku, będąc nikim, na wszystko same pracujemy, my bloggerki modowe i nie zasługujemy na porównanie do Kasi Tusk. Maja Sablewska, Joanna Przetakiewicz, również prowadzą ciekawe blogi modowe i nie jesteśmy w tym samym worku... zatem dlaczego Tusk, jest z nami, a nie z nimi? - napisała na facebooku jedna z popularnych blogerek Jessica Mercedes.

Wypowiedź pojawiła się po nominacji dla Katarzyny Tusk i kilku innych blogerek do nagrody Modne Kreacje 2012. Młoda Tuskówna zajmuje drugie miejsce, a blogerka z Poznania, która napisała swój gorzki komentarz- dopiero czwarte. Zazdrość?

kasia tusk, jemerced

Make Life Easier. Make Life Easier. fot. screen Make Life Easier

Michał Zaczyński

Były felietonista Newsweeka, dziennikarz piszący o modzie Michał Zaczyński, również poruszył temat modowego bloga Katarzyny Tusk. We wrześniu, na łamach tygodnika opisał internetowe zjawisko "szafiarek", czyli blogerek, które prezentują swoje prywatne stylizacje. Make Life Easier uznał za idealny przykład tego typu blogów.

Na blogu Kasi Tusk nie ma nic, co wskazywałoby na szczególne obeznanie w modzie, na oryginalny gust czy myśl. I dlatego idealnie wpasowuje się w szafiarskie standardy.- skomentował w swoim wrześniowym artykule dla- ostro skomentował w artykule dla Newsweeka.

W czwartkowym artykule na swoim blogu ponownie wypowiedział negatywną opinię na temat Make Life Easier.

Na tym bowiem jej szafiarczo-kulinarny blog polega. Na promowaniu przeciętności. Cały blog i praktycznie żadnej oryginalnej myśli, żadnej oryginalnej stylizacji- czegokolwiek, co można by podciągnąć pod pojęcie własnego stylu.-stwierdził.

Zgadzacie się z nim?

Michał Zaczyński

Dorota Wróblewska. Dorota Wróblewska. fot. KAPIF

Dorota Wróblewska

Dorota Wróblewska, działająca od wielu lat w branży modowej jako producentka pokazów oraz organizatorka Warsaw Fashion Street, poza krytyką stylu Marty Grycan i jej córek, postanowiła wyrazić swoje zdanie na temat stylizacji pojawiających się na blogu Kasi Tusk. Nie jest to pochlebna opinia.

- Stylizacje Kasi Tusk przypominają mi niedzielne wyjście do kościoła. Stylizacje panny Tusk są nudne i nijakie, dlatego sama Kasia prezentuje się bezbarwnie i nijako.(...) Moja ocena stylizacji Kasi Tusk wzbudziła kolejne emocje. Nie zmienię swojego zdania i dalej uważam, że Kasia Tusk jest jak komercyjna ekspozycja. Żywy "manekin" na który zakładamy to, co jest aktualnie w sklepach. Do stylizacji nie jestem przekonana, bo są dla mnie zbyt komercyjne.Mam wrażenie, że za obiektywem stoi kilka stylistek, które przebierają naszą bohaterkę w to, co jest do sprzedania tu i teraz. Nie pisałabym tej recenzji, gdyby stylizacje miały podpis - Materiał promocyjny, bo z modą nie mają nic wspólnego.(...) Pomysł na obecność w mediach trafiony. Świetny PR, znaczące nazwisko, ale brak własnej osobowości i za dużo wzorców, czasami kopii, które są nietrafione. Żeby nie było kontrowersyjnie jest klasycznie i prawie tradycyjnie.(...) Zaznaczam,że moje krytyczne uwagi odnoszą się wyłącznie do stylizacji - oceniła na swoim blogu i na fb.

Pojawiło się wiele głosów, że kobieta, krytykując znane osoby, stara się wypromować swoje nazwisko. Zastanawiający jest fakt, że Wróblewska nominowała blog Make Life Easier do konkursu Modne Kreacje, którego jest organizatorem. Lekka hipokryzja?

Dorota Wróblewska

Blog Kasi Tusk. Blog Kasi Tusk. fot. screen makelifeeasier.pl/Przekrój

Marta Karaś i Ilona Witkowska z "Przekroju"

W najnowszym numerze Przekroju, głos w sprawie Tusk zabrały znane publicystki, Marta Karaś i Ilona Witkowska. Ich opinia jest bardzo surowa.

Kasia Tusk żyje w schludnym, jasnym świecie polskich komedii romantycznych. Czas zajmuje jej głównie dobieranie zestawów, takich na specjalne okazje (chrzciny, uroczystą kolację czy urodziny teściowej -na pewno zrobimy dobre wrażenie, jeśli potraktujemy to wydarzenie poważnie;)), czy też bardziej awangardowych (skórzane spodnie z Terranovy są nieodzowne, gdy nie chcemy wyglądać zbyt elegancko) - możemy przeczytać.

Publicystki zarzuciły też Kasi wprowadzanie w błąd czytelniczek bloga.

Dziewczęta, które się na niej wzorują, nie myślą o tym, że po studiach pójdą do kiepskiej pracy na śmieciową umowę, by zarabiać o 30 proc. mniej niż koledzy na takich samych stanowiskach. Nie myślą o tym, że usłyszą wielokrotnie "taki sobie pani zawód wybrała" po dwóch fakultetach, pracując w sklepie z tanią biżuterią i nie wykazując dostatecznego entuzjazmu przy zachwalaniu delfina z onyksu.

Nie za ostro?

09.10.2011 WARSZAWA , KOMISJA WYBORCZA NR. 57 , KATARZYNA TUSK PODCZAS GLOSOWANIA  .  FOT. WOJCIECH OLKUSNIK / AGENCJA GAZETA

Make Life Harder. Make Life Harder. fot. screen Facebook

Lucjan i Maciej z Make Life Harder

Maciej i Lucjan z Make Life Harder niewątpliwie są fenomenem Internetu. Chłopaki, ironicznie parodiując blog Kasi Tusk osiągnęli ogromny sukces. Działając na Facebooku, zdobyli więcej fanów niż sama córka premiera! Niemal każdy artykuł na blogu Make Life Easier jest zabawnie komentowany przez chłopaków z Make Life Harder. Panów śmieszą płytkie problemy i wątpliwe porady Tuskówny.

A Wy lubicie bloga Kasi Tusk?

Make Life Harder