Dziś finał The Voice of Poland!

Zobacz, kto dziś zaśpiewa
Voice of poland.Damian Ukeje, Mateusz Krautwurst, Piotr Niesłuchowski i Antek Smykiewicz. Voice of poland.Damian Ukeje, Mateusz Krautwurst, Piotr Niesłuchowski i Antek Smykiewicz. KAPiF

Dziś finał "The Voice of Poland"!

Już dziś finałowy odcinek muzycznego show "The Voice of Poland". Choć dla widzów przygotowano wiele atrakcji - między innymi gościnny udział Garou - to właśnie finaliści i ich występy będą niewątpliwie gwoździem programu. Który z uczestników najbardziej zasługuje na zwycięstwo? Na placu boju pozostali sami panowie: Damian Ukeje, Mateusz Krautwurst, Piotr Niesłuchowski i Antek Smykiewicz.

Damian Ukeje. Damian Ukeje. Kapif

Damian Ukeje

25-letni Damian Ukeje jest podopiecznym Nergala. Pochodzi ze Szczecina, ma jednak nigeryjskie korzenie. Dziś wieczorem usłyszymy jego wykonanie piosenki "Highway to hell" ("Nergal dziś ZAŚPIEWA. Wiemy co"). Do tej pory Ukeje zachwycił publiczność między innymi w utworach "Purple rain" czy "Nothing else matters". Najlepiej czuje się w takich muzycznych gatunkach, jak blues, grunge i rock.

Oprócz ciekawej barwy głosu Damian Ukeje ma dodatkowy atut - do złudzenia przypomina amerykańskiego aktora Marka Sallinga, znanego m.in. z kultowego serialu "Glee" ("Damian Ukeje jest sobowtórem amerykańskiego gwiazdora"). Być może zapewni to Damianowi kilka dodatkowych głosów od fanów serialu?

Mateusz Krautwurst. Mateusz Krautwurst. KAPiF

Mateusz Krautwurst

Nad rozwojem muzycznym 25-letniego Mateusza Krautwursta czuwa w programie Kayah. Krautwurst ma już jednak duże doświadczenie - jest wokalistą zespołu The Positive, z którym zagrał już ponad 100 koncertów. W życiu prywatnym - rozwodnik, ojciec córeczki Hani, od pewnego czasu znów szczęśliwie zakochany.

Mateusz Krautwurst jest z całą pewnością postacią bardzo kontrowersyjną. Potwierdził to między innymi ostrymi słowami skierowanymi do Ani Dąbrowski, po tym, jak skrytykowała jego występ ("Uczestnik zaatakował Anię Dąbrowską. Kayah zareagowała ostro"). Na Facebooku powstała nawet strona "Nie głosuje na zarozumialca Krautwusta". Pokora niewątpliwie nie jest jego mocną stroną, nie można jednak zapominać, że ma on wyjątkowy talent. A przecież każdy prawdziwy artysta ma swoje fanaberie.

Piotr Niesłuchowski. Piotr Niesłuchowski. KAPiF

Piotr Niesłuchowski

Piotr Niesłuchowski ma 23 lata i pochodzi z Ciechanowa, studiuje anglistykę.  Podopieczny Ani Dąbrowskiej.

Wbrew temu, co sugerować może jego nazwisko, słuch ma doskonały. Gry na gitarze nauczył się sam, jego ulubione gatunki muzyczne to rock i jazz. Na swoim Facebooku przyznaje jednak, że żałuje, iż nie wychował się w środowisku muzycznym - według niego byłoby mu wtedy o wiele łatwiej. Na szczęście trafił za to do finału programu "The Voice of Poland" i to właśnie dzięki temu ma całkiem spore szanse na zdobycie tytułu najlepszego głosu w Polsce.

Antek Smykiewicz. Antek Smykiewicz. KAPiF

Antek Smykiewicz

Trenerem 24-letniego Antka Smykiewicza jest Piasek. Antek mieszka w Warszawie, śpiewa w dwóch zespołach - AKS i Ściana Wschodnia. Jego ulubione gatunki muzyczne to rock, pop i jazz. Podczas finałowego występu będzie miał na pewno silne wsparcie rodziny - ma aż dziewięcioro rodzeństwa!

Od 6 lat Antek organizuje imprezy karaoke, prowadzi też firmę zajmującą się nagłośnieniem i organizacją imprez. Przeprowadził też trzy przeglądy karaoke, z czego dwa pod patronatem radiowym i telewizyjnym. Ma więc jak widać nie tylko talent muzyczny, ale tez dryg do biznesu. A to akurat bardzo obiecujące połączenie. Jesteśmy na tak!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.