Madonna kończy 53 lata!

Gwiazda muzyki pop, aktorka, tancerka i spełniona matka.
Madonna podczas swojego pierwszego występu. Miała 5 lat. Madonna podczas swojego pierwszego występu. Miała 5 lat. madonnashots.com

Madonna

Madonna Louise Ciccone urodziła się 16 sierpnia 1958 roku w Bay City w stanie Michigan, w Stanach Zjednoczonych. Jej matka, Madonna Louise, była pochodzenia franko-kanadyjskiego, a ojciec, Silvio Anthony Ciccone, był Amerykaninem włoskiego pochodzenia. Madonna (na zdjęciu stoi z prawem strony) podczas swojego pierwszego występu miała 5 lat - był to rok 1963.

13-letnia Madonna 13-letnia Madonna madonnashots.com

Madonna

13-lenia Madonna była wybitną uczennicą.  Rodzina kładła nacisk na katolickie wychowanie dzieci, ale dziewczyna nie ulegała.

Madonna rok 1976 Madonna rok 1976 madonnashots.com

Madonna

Madonna uczyła się w Rochester Adams High School. Była dobrą uczennicą i należała do szkolnej grupy cheerleaderek. Po szkole średniej dostała stypendium taneczne na Uniwersytecie Michigan. Przekonała ojca, by zapisał ją na lekcje baletu, po czym jej nauczyciel, Christopher Flynn, zasugerował jej rozwinięcie kariery w tańcu. Pod koniec 1977 roku, za jego namową, Madonna porzuciła studia i wyjechała do Nowego Jorku, mając przy sobie zaledwie 35 dolarów.

Madonna w sesji z roku 1979. Madonna w sesji z roku 1979. madonnashots.com

Madonna

Pracowała jako kelnerka w barze Dunkin' Donuts i w trupie tańca nowoczesnego. Artystka skomentowała to potem:

To był pierwszy raz, gdy przeleciałam się samolotem, a nawet przejechałam taksówką. Przybyłam tu z 35 dolarami w portfelu. To była najodważniejsza rzecz, jakiej w życiu dokonałam.
Madonna w rozbieranej sesji. Madonna w rozbieranej sesji. madonnashots.com

Madonna

Kontrowersyjna piosenkarka często pozowała w rozbieranych sesjach. Stopniowo wizerunek Madonny oraz jej teledyski i występy zaczęły inspirować młode dziewczyny. Jej styl wyznaczał trendy w modzie lat 80.; wizerunek ten cechowały koronkowe topy, spódniczki zakładane na spodenki carpi, charakterystyczne pończochy, biżuteria w kształcie krzyży, liczne bransoletki i krótkie blond włosy.

Madonna w sesji 1986. Madonna w sesji 1986. madonnashots.com

Madonna

Jesienią 1983 roku ukazała się jej pierwsza płyta, zatytułowana "Madonna". Kolejny krążek "Like a Virgin" został wydany rok później. Kiedy tytułowa piosenka i drugi singiel "Material Girl" stały się wielkimi hitami, wokalistka wyruszyła w pierwszą trasę koncertową.

Madonna w 1990. Madonna w 1990. madonnashots.com

Madonna

W kwietniu 1990 rozpoczęła się jej światowa trasa koncertowa Blond Ambition World Tour, która trwała przez niemal cztery miesiące. Madonna skomentowała ją:

Wiem, że nie najlepiej śpiewam i nie najlepiej tańczę. Ale mogę cholernie naciskać na ludzi i być tak prowokacyjną, jak tylko zechcę. Celem trasy jest złamanie bezużytecznych tabu.
Madonna w filmie Madonna w filmie "Evita" madonnashots.com

Madonna

W roku 1996 roku zagrała główną rolę w musicalu "Evita" i zebrała bardzo pochlebne opinie.

Madonna z córeczką Lourdes. Madonna z córeczką Lourdes. madonnashots.com

Madonna

14 października 1996 roku Madonna urodziła córkę, Lourdes Marię Ciccone Leon. Wraz z nową rolą matki zmieniła całkowicie swój image. Stała się niezwykle opanowana, skoncentrowana na duchowości, poświęciła się wychowaniu dziecka.

Rok 1999, Madonna. Rok 1999, Madonna. madonnashots.com

Madonna

W 1997 roku wokalistka wraz z producentem Williamem Orbitem przygotowała "Ray of Light", album nowoczesny brzmieniowo, oparty na elektronice, który zdecydowanie odświeżył jej klasyczny, popowy styl. Płyta ukazała się w 1998 roku i stała się sukcesem na miarę krążka "Like a Prayer". Madonnę wyróżniono wtedy licznymi nagrodami, w tym MTV Video Music w kategoriach klip roku i choreografia oraz nagrodą Grammy za najlepszy album pop i teledysk.

Madonna z dziećmi. Madonna z dziećmi. screen z dailymail.com

Madonna

W 2000 roku artystka urodziła syna Rocco, owoc związku z brytyjskim reżyserem Guy'em Ritchiem. Pobrali się w grudniu 2000, a ich ślub odbył się w stylowym szkockim zamku Skibo. W 2006 roku adoptowali z Malawi synka o imieniu David. W 2008 roku Madonna i Guy zdecydowali się na rozwód.

Madonna i jej córka Mercy. Madonna i jej córka Mercy. screen z topnews.com

Madonna

Aktorka adoptowała jeszcze córeczkę o imieniu Mercy Jones. Dziewczynka również pochodzi z Malawi.

Nie Lady Gaga, nie Britney, ale właśnie Lourdes Leon szykowana jest na następczynię Madonny. W końcu to jej córka. Wszyscy ją pamiętają jako małą słodką brunetkę, zawsze modnie ubraną. Teraz ma 15 lat i wygląda coraz bardziej sexy. Krótka sukienka, wysokie buty. Wszystko wskazuje na to, że pójdzie tą samą drogą co mama. Nie Lady Gaga, nie Britney, ale właśnie Lourdes Leon szykowana jest na następczynię Madonny. W końcu to jej córka. Wszyscy ją pamiętają jako małą słodką brunetkę, zawsze modnie ubraną. Teraz ma 15 lat i wygląda coraz bardziej sexy. Krótka sukienka, wysokie buty. Wszystko wskazuje na to, że pójdzie tą samą drogą co mama. AP/Agencja Wyborcza.pl

Madonna

Lourdes Leon szykowana jest na następczynię Madonny. W końcu to jej córka. Wszyscy ją pamiętają jako małą słodką brunetkę, zawsze modnie ubraną. Teraz ma 15 lat i wygląda coraz bardziej sexy. Krótka sukienka, wysokie buty. Wszystko wskazuje na to, że pójdzie tą samą drogą, co mama.

Więcej o: