Krupa i Kardashian pokazały sporo, ale najmocniejszy przekaz ma zdjęcie Sashy Grey! Te gwiazdy rozebrały się dla PETA

"Wolę być nago, niż włożyć na siebie futro" - to hasło, które od lat wykorzystuje PETA, organizacja walcząca o los zwierząt. Jej główną bronią jest skandal i udział światowych gwiazd show-biznesu. Kampanie te bywają dość kontrowersyjne, ale za to jak bardzo skuteczne! W końcu kto przeszedł by obojętnie obok takich fotografii...
Joanna Krupa dla PETA Joanna Krupa dla PETA PETA

Joanna Krupa dla PETA

Joanna Krupa od lat walczy o prawa zwierząt i zdecydowanie protestuje przeciwko noszeniu naturalnych futer. To jedyna Polka, która rozebrała się dla tej organizacji. W jednej z kampanii modelka dosłownie zniechęcała do posiadania futra.

Krupa sprzeciwia się także masowym połowom orek i delfinów. Musimy przyznać, że obie kampanie są bardzo pomysłowe, prawda?

Joanna Krupa dla PETA Joanna Krupa dla PETA PETA

Joanna Krupa dla PETA

Sesja, w której naga i poobijana Krupa trzymała na rękach martwe zwierzę, odbiła się w mediach szerokim echem. Miała ona za zadanie zwrócić uwagę wokół niehumanitarnego pozyskiwania wełny.

Równie kontrowersyjne okazało się być zdjęcie, na którym Krupa miała aureolę i anielskie skrzydła, a jej ciało przysłaniał zaledwie krzyż.

Khloe Kardashian dla PETA Khloe Kardashian dla PETA EastNews / PETA

Khloe Kardashian dla PETA

W 2008 roku dla PETY rozebrała się Khloe Kardashian. Jednak zaledwie 3 lata później, Kardashianka ogłosiła, że rezygnuje z działalności na rzecz tej organizacji, po tym, jak PETA poparła kobietę, która zaatakowała jej siostrę Kim, obsypując ją mąką.

PETA zrozumiała decyzję celebrytki, wobec czego obeszło się bez większego skandalu.

Dziękujemy Khloe za jej dotychczasową działalność na rzecz zwierząt. Wiemy, że ona ma dobre serce, a teraz po prostu stanęła w obronie swojej siostry. Mamy nadzieję, że Khloe zacznie mieć większy wpływ na Kim i przekona ją, że noszenie naturalnych futer jest złe - mówił rzecznik organizacji PETA.
Sasha Grey dla PETA Sasha Grey dla PETA PETA

Sasha Grey dla PETA

'Zbyt dużo seksu nie zawsze wychodzi na dobre!' - nawołuje z plakatu Sasha Grey. Gwiazda porno nakłania do kastracji zwierząt. Tłumaczy, że niechciane zwierzęta trafiają do schronisk, gdzie nie zawsze mają godne warunki do życia.

Pamela Anderson dla PETA Pamela Anderson dla PETA PETA

Pamela Anderson dla PETA

Udział Pameli Anderson w kampanii PETA to świetny sposób na zwrócenie uwagi na masowe zabijanie zwierząt. Aktorka zachęca do wegetarianizmu. Anderson odziana w skąpe bikini pokazana jest niemal jak zwierzę, które niebawem zostanie wysłane na rzeź i poćwiartowane na konkretne kawałki mięsa. 

Alicia Silverstone dla PETA Alicia Silverstone dla PETA PETA

Alicia Silverstone dla PETA

Do wegetarianizmu zachęca także Alicia Silverstone. 

Naomi Campbell dla PETA Naomi Campbell dla PETA PETA / Denns Basso

Naomi Campbell dla PETA

W 1994 roku Naomi Campbell wraz z innymi znanymi modelkami wzięła udział w sesji dla PETA. Jednocześnie została jedną z pierwszych twarzy tej organizacji. Modelka szybko została zwolniona z tej funkcji po tym, jak wzięła udział w kampanii Dennisa Basso promującego naturalne futra.

Czyż to nie hipokryzja?

Holly Madison dla PETA Holly Madison dla PETA PETA

Holly Madison dla PETA

Dla organizacji PETA rozebrała się także Holly Madison, słynny króliczek Playboya. Jednak w jej przypadku nagość nie wydaje się być zbyt dużym poświęceniem. Modelka wielokrotnie pozowała dla kolorowych magazynów dla panów, ale tym razem słuszności sprawy odmówić nie można!

Pink dla PETA Pink dla PETA PETA

Pink dla PETA

'Czuj się wygodnie we własnej skórze i pozwól zwierzętom na to samo!' - taki przekaz płynie z kampanii PETY, w której gwiazdą została Pink. 

Pink w jednym z wywiadów przyznała, że nie zawsze miała takie poglądy. Wyznała, że kilka razy miała na sobie futro.

Teraz dojrzałam i zupełnie zrezygnowałam z ich noszenia. Chciałabym, żeby wszyscy byli świadomi, jaki horror przeżywają zwierzęta, żeby moda nadążała za panującymi trendami - mówiła w jednym z wywiadów.
Eva Mendes dla PETA Eva Mendes dla PETA East News / PETA

Eva Mendes dla PETA

W wywiadzie, który widnieje na stronie PETA, Mendes wyznała, że niegdyś kochała futra. Zdanie zmieniła dopiero w momencie, gdy dostała edukacyjny list od organizacji. Od tamtej pory już ich nie nosi. 

Co ciekawe, zdjęcie Evy dla PETA wcale nie było robione specjalnie na potrzeby kampanii. Fotografia pochodzi z wcześniejszej rozbieranej sesji aktorki. 

Jamelia dla PETA Jamelia dla PETA PETA

Jamelia dla PETA

Jamelia to kolejna gwiazda, która pokazała się nago na rzecz organizacji PETA.

Rozebrałam się dla PETA ponieważ wiem jak nieludzko łowcy skór traktują zwierzęta. Jeśli masz serce, nie będziesz nosić futer - tłumaczyła piosenkarka.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.