Meghan Markle znów pokazała fragment domu na wideokonferencji. Jak mieszkają inni royalsi? Poznajcie ich rezydencje

Meghan Markle i książę Harry wzięli udział w wideokonferencji organizowanej przez Get Lit Poetry. Była para książęca spotkała się z nastoletnimi twórcami poezji i omawiała ulubione teksty kultury. Przy okazji w kadrze pojawił się fragment ich domu w Santa Barbara. Jak mieszkają inni członkowie rodziny królewskiej? Roylasi mogą pochwalić się sporą liczbą rezydencji.
Zamek w Windsorze Zamek w Windsorze Instagram/ @theroyalfamily

Zamek w Windsorze

Zamek w Windsorze to najbardziej rozpoznawalna i oficjalna posiadłość królowej Elżbiety. To właśnie w tych pomieszczeniach monarchini przyjmuje swoich gości. Rezydencja jest największym nadal zamieszkiwanym zamkiem na świecie, a wnętrza są urządzone w iście królewskim stylu.

Pałac Buckingham Pałac Buckingham East News, Instagram/ @theroyalfamily

Pałac Buckingham

Pałac Buckingham to miejsce, w którym królowa Elżbieta spędza najwięcej czasu. Zamieszkiwaną przez władczynię Wielkiej Brytanii posiadłość można zwiedzić podczas nieobecności monarchini w okresie letnim. Pałac dysponuje aż 775 pokojami oraz największym prywatnym ogrodem w Londynie. Jego wnętrza możemy coraz częściej oglądać, dzięki udostępnionym w sieci wideokonferencjom.

Sandringham House Sandringham House Instagram/ @theroyalfamily, screen Youtube

Sandringham House

Sandringham House to prywatna rezydencja królowej zlokalizowana na wsi. Dostęp do niej jest utrudniony, ponieważ Elżbieta II pilnie strzeże swojej codzienności z dala od mediów. Tam spędza święta Bożego Narodzenia z rodziną.

Balmoral Balmoral Instagram/ @theroyalfamily, screen Youtube

Zamek w Balmoral

Położony w Szkocji zamek w Balmoral jest drugim prywatnym domem monarchini i przede wszystkim jej ulubionym miejscem na ziemi. Posiadłość ma 20 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni i pełni funkcję prawdziwego azylu dla królowej.

Clarence House Clarence House Instagram/ @theroyalfamily

Clarence House

Książę Karol i księżna Camilla na co dzień mieszkają w Clarence House. Do 2002 roku posiadłość była oficjalnym domem królowej matki Elżbiety, a po jej śmierci wprowadził się tam Karol razem z małymi wówczas synami. Każdego roku księżna zaprasza dzieci z jednej z organizacji charytatywnych do wspólnego ubierania choinki. 

Wnętrze domu księżnej Anny Wnętrze domu księżnej Anny Instagram/ @theroyalfamily

Wnętrze domu księżnej Anny

W jakich warunkach mieszka córka królowej Elżbiety, księżna Anna? Ostatnio na Instagramie rodziny królewskiej pojawiło się zdjęcie jej salonu, którego wyposażenie nie przypomina wcale pałacowych luksusów. 

Pałac Kensington Pałac Kensington screen Youtube, Instagram/ @kensingtonroyal

Pałac Kensington

Pałac Kensington jest posiadłością przeznaczoną dla synów księcia Karola - Wiliiama i Harry'ego, ich żon oraz dzieci. W praktyce zamieszkuje tam jedynie rodzina starszego z braci. Wideokonferencje, w których księżna Kate coraz częściej bierze udział, zdradzają, jak wyglądają wnętrza tego domu. Bujna roślinność i rodzinne zdjęcia małych książąt ozdabiają niemal każde pomieszczenie.

Pałac Kensington
Instagram/ @kensingtonroyal

Posiadłość Meghan i Harry'ego w Santa Barbara Posiadłość Meghan i Harry'ego w Santa Barbara screen Youtube

Posiadłość Meghan i Harry'ego w Santa Barbara

Meghan i Harry wyłamali się z pałacowego stylu urządzania wnętrz. Ich nowy dom w Santa Barbara w niczym nie przypomina zamków, w których przyszło im wcześniej mieszkać. Nie oznacza to wcale, że w ich kalifornijskiej willi jest mniej luksusowo. Wręcz przeciwnie! Warta kilkanaście milionów dolarów posiadłość oferuje ogromny basen oraz boisko.

Posiadłość Meghan i Harry'ego w Santa Barbara
screen Youtube