Jak mieszkają księżna Kate i książę William? Ich posiadłość ma cztery piętra i 20 pokoi, a mimo to wnętrza są bardzo przytulne

Księżna Kate i książę William razem z dziećmi mieszkają w Pałacu Kensington w dzielnicy Royal Borough of Kensington and Chelsea w Londynie. Mają do dyspozycji ogromne przestrzenie, a także spory ogród. A jak wyglądają wnętrza? Po królewsku!
Pałac Kensington Pałac Kensington eastnews

Pałac Kensington

Księżna Kate i książę William mieszkają w swoim własnym pałacu w Kensington. Dom składa się z czterech pięter. Wokół znajduje się dużo zielonej przestrzeni i imponujący ogród. W środku jest 20 pokoi użytkowanych przez pięcioosobową rodzinę. 

Warto dodać, że Pałac Kensington powstał na początku XVII wieku. Był własnością  Wilhelma II Orańskiego, który chciał odpocząć od zgiełku miasta. Dzięki ogromnej przestrzeni stał się jedną z ulubionych rezydencji brytyjskich władców. 

Księżna Kate i książę William Księżna Kate i książę William eastnews

Dom księżnej Kate i księcia Williama

Para książęca zdecydowanie chroni prywatność i rzadko pokazuje wnętrza domu. Jednak w dobie kamerek internetowych i spotkań organizowanych online, możemy zobaczyć, jak wygląda, chociaż część ich pomieszczeń. Od razu widać, że wnętrza domu są utrzymane w eleganckim, iście królewskim stylu.   

księżna Kate
screen Instagram / @kensingtonroyal

Księżna Kate Księżna Kate Instagram - kensingtonroyal

Dom księżnej Kate i księcia Williama

Uwagę także zwracają dodatki i dbałość o szczegóły. Książę William w gabinecie ma duże drewniane biurko, lampę w stylu antycznym i dodatkową komodę z jaśniejszego drewna kasztanowego. Nie brakuje także zdobnego lustra i białego kominka. Księżna Kate natomiast może szczycić się sporą kolekcją książek. 

Książę William
Instagram kensingtonroyal

Księżna Kate Księżna Kate eastnews

Dom księżnej Kate i księcia Williama

Księżna Kate nie zapomniała także o rodzinnych fotografiach. Zdjęcia dzieci, czy rodziny to bardzo ważna część domowych dekoracji. Tutaj na przykład w tle widać zdjęcie księcia George'a i księżniczki Charlotte. 

Pałac Kensington Pałac Kensington EAST NEWS

Dom księżnej Kate i księcia Williama

W pałacu Kensington dominuje klasyka - drewniane meble i jasna kolorystyka. W salonie są kremowe sofy, a wokół pojawiają się kwiatowe dodatki w postaci poduszek i dywanów. W prawie każdym pomieszczeniu znajdziemy ramki z rodzinnymi fotografiami. 

Pałac Kensington Pałac Kensington EASTNEWS

Dom księżnej Kate i księcia Williama

Co ciekawe, poszczególne miejsca na terenie Pałacu nazywane są apartamentami - na przykład fragment, w którym mieszka księżna Kate i książę William to A1.

Więcej o: