Adam Hofman był jedną z głównych twarzy PiS-u. W 2015 roku odszedł z polityki i bardzo się zmienił. Ostatnio wystąpił w telewizji

Polityczna scena to ciężki kawałek chleba. Przekonało się o tym wielu posłów, którzy w niesławie z niej zeszli. Do takich należy poniekąd Adam Hofman, kiedyś nazywany prawą ręką Jarosława Kaczyńskiego. Ostatnio pojawił się w telewizji i można było zauważyć, że przeszedł sporą metamorfozę.
Adam Hofman w 2011 roku Adam Hofman w 2011 roku Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Adam Hofman

Adam Hofman to z wykształcenia politolog, który spróbował niegdyś swoich sił w polityce. W 2004 roku z niepowodzeniem próbował dostać się do europarlamentu. Zupełnie inaczej potoczyły się jego wyborcze losy rok później. W 2005 roku wystartował z ramienia Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Sejmu. Był posłem trzech kadencji sejmowych, V, VI i VII.

Od lewej: Adam Hofman, Jarosław Kaczyński i Mariusz Kamiński Od lewej: Adam Hofman, Jarosław Kaczyński i Mariusz Kamiński Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Prawa ręka prezesa

Przez ponad dwanaście lat w Prawie i Sprawiedliwości Hofman wyrósł na głównego jej działacza. Do dziś mówi się o nim jako o prawej ręce prezesa Kaczyńskiego. Często towarzyszył liderowi partii na konferencjach, czy wiecach. Niestety coś poszło nie tak i polityk przekroczył granicę swoich kompetencji. Na przełomie 2014 i 2015 roku Komisja Etyki Poselskiej uznała, że naruszył art. 5 i 6 zasad etyki poselskiej i udzieliła mu nagany. Polityk nie zdecydował się na wzięcie udziału w kolejnych wyborach parlamentarnych.

08.10.2014  Warszawa , Prezes PiS Jaroslaw Kaczynski i Adam Hofman prezentuja haslo wyborcze w wyborach samorzadowych 2014  Sluchac Polakow , zmieniac Polske
Fot. Sawomir Kamiski / Agencja Gazeta

Adam Hofman Adam Hofman screen Ipla

Wizyta w Polsacie

O Hofmanie zrobiło się nieco ciszej, choć co jakiś czas pojawiał się w medialnej sferze. Ostatnio został zaproszony do studia Polsat News. Porozmawiał z gospodarzem o wielu aktualnych sprawach, m.in o karygodnym zachowaniu posłanki Lichockiej na sali sejmowej. Przypomnijmy, członkini Prawa i Sprawiedliwości na oczach wszystkich zgromadzony skierowała w stronę opozycji środowy palec.

Adam Hofman Adam Hofman screen Ipla

Metamorfoza

Hofman zaprezentował się w wydaniu, w jakim jeszcze kiedyś widywała go pewnie tylko rodzina. Do telewizyjnego studia przyszedł w bluzie i fioletowej marynarce. Mężczyzna zrzucił zbędne kilogramy, zapuścił brodę i zmienił fryzurę. Musimy przyznać, że wygląda naprawdę dobrze.

Adam Hofman Adam Hofman Fot. adamhofman/Instagram

Sportowy tryb życia

Po rezygnacji z pracy w sejmie, Hofman skupił się na życiu prywatnym. Zaczął dbać o sylwetkę. Na Instagramie nie brakuje zdjęć z treningów. 

Wyświetl ten post na Instagramie.

No dobra. Ironman 5150. Transmisja https://m.youtube.com/watch?v=SXsS3pXByNE #triathlon #ironman

Post udostępniony przez Adam Hofman (@adamhofman) Cze 15, 2019 o 10:26 PDT

Adam Hofman Adam Hofman Fot. adamhofman/Instagram

Rodzina

Na jego instagramowym koncie pojawiło się również zdjęcie z rodziną. Urocze. 

Adam Hofman w RMF FM Adam Hofman w RMF FM Screen www.rmf24.pl

Adam Hofman

Jak oceniacie jego metamorfozę?