Grzegorz Ruda z "Tajemnicy Sagali" był przeuroczym chłopcem. Ostatnio wystąpił w telewizji i jest nie do poznania!

Grzegorz Ruda zagrał niegdyś w popularnym serialu "Tajemnica Sagali". 33-latek bardzo się zmienił. Podczas wywiadu w "Pytaniu na Śniadaniu Extra" prawie go nie poznaliśmy.
Grzegorz Ruda/ 'Tajemnica Sagali' Grzegorz Ruda/ 'Tajemnica Sagali' mat. prasowe

Grzegorz Ruda

Grzegorz Ruda zyskał popularność dzięki grze w ukochanym przez widzów serialu "Tajemnica Sagali". 11-letni wtedy chłopiec wcielił się w jednego z głównych bohaterów, Jakuba Zawilskiego. Później wystąpił też w "Trzech szalonych zerach", "Cudzym szczęściu", "Tygrysach Europy", "Na wspólnej" czy "Plebanii". Choć lista filmów, w których się pojawił wygląda imponująco, Ruda nie zdecydował się na kontynuowanie kariery aktorskiej. Po 22 latach postanowił jednak pojawić się w telewizji. Jest nie do poznania. 

Grzegorz Ruda, Maria Niklińska Grzegorz Ruda, Maria Niklińska screen 'Pytanie na Śniadanie Extra' online

Ruda i Niklińska w "Pytaniu na Śniadanie Extra"

Telewizyjna Dwójka postanowiła przypomnieć widzom bohaterów popularnego serialu. Na kanapie w studiu na Woronicza zasiedli Ci najpopularniejsi: Grzegorz Ruda i Maria Niklińska. 

Grzegorz Ruda Grzegorz Ruda screen 'PnŚ Extra' online

Spora zmiana

Powiedzieć, że aktor się zmienił, to jak nie powiedzieć nic. Ruda jest wręcz nie do poznania. Nie ma już bujnej, dziecięcej fryzury, a krótkie włosy zaczesane na prawą stronę. 

Grzegorz Ruda, Maria Niklińska Grzegorz Ruda, Maria Niklińska screen 'PnŚ Extra' online

Wywiad

Podczas rozmowy Grzegorz wrócił wspomnieniami do czasu nagrywania serialu. Wyznał, że praca na planie choć przyjemna, nie była lekka. 

Całym serial nagrywany był w atmosferze takiej ciepłej, rodzinnej i to zostało. Miałem 11 lat. Serial kręcony był przez cztery miesiące, sześć dni w tygodniu. Później przyszedł kryzys. Przez kilkanaście godzin dziennie, owszem, było dużo śmiechu i zabawy, ale był to ciężki kawałek chleba.
Grzegorz Ruda/ 'Tajemnica Sagali' Grzegorz Ruda/ 'Tajemnica Sagali' mat. prasowe

Czym Ruda zajmuje się obecnie?

Tak jak wspomnieliśmy, Grzegorz zrezygnował z kariery aktorskiej. Jakiś czas temu zdradził w rozmowie z "Faktem", że obecne jest taksówkarzem. 

Obecnie pracuję jako taksówkarz w Warszawie. Tu się urodziłem i tu jest mój dom. W wolnych chwilach uprawiam piłkę nożną. Czasami wybiorę się na jakiś casting. Jeśli chodzi o występy, to jestem otwarty na wszelkie propozycje.
Grzegorz Ruda/ 'Tajemnica Sagali' Grzegorz Ruda/ 'Tajemnica Sagali' mat. prasowe

Szczere wyznanie po latach

W maju 2018 roku wystąpił w programie Pauli Rodak i opowiedział, dlaczego nie zdecydował się na kontynuowanie kariery aktorskiej. 

Samo branie udziału w tym serialu było dużo przygodą. Z perspektywy czasu fajnie to oceniam, super doświadczenie. Owszem, myślałem, żeby pójść dalej, ale jeśli chodzi o wykształcenie aktorskie to zupełnie nie mój świat. Nie nadaję się. Owszem, fajne jest granie, występowanie, ale żeby edukować się w tym kierunku? Nie widziałem siebie w tym.
Grzegorz Ruda/ 'Tajemnica Sagali' Grzegorz Ruda/ 'Tajemnica Sagali' mat. prasowe

Gwiazdorska obsada

W serialu zagrała grupa dobrze znanych polskich aktorów. Mogliśmy w nim zobaczyć m.in.: Małgorzatę Foremniak, Roberta Gonerę, Pawła Deląga, Cezarego Żaka, Marię Niklińską, Dorotę Segdę czy właśnie Grzegorza Rudę.

Grzegorz Ruda/ 'Tajemnica Sagali' Grzegorz Ruda/ 'Tajemnica Sagali' mat. prasowe

Metamorfoza

Który bohater serialu był Waszym ulubionym?