Premiera "Mowy ptaków". Dawno niewidziany Chyra i dziwne zachowanie Fabijańskiego. Nie zabrakło też Zamachowskich. Monika postawiła na ciekawą stylizację

Marta Żmuda-Trzebiatowska z mężem, dawno niewidziani Andrzej Chyra i Sebastian Fabijański - to tylko niektóre gwiazdy, które pojawiły się na środowej premierze filmu Xawerego Żuławskiego "Mowa ptaków". Na najnowsze kinowe dzieło reżysera przyszło nam czekać 10 lat, więc ta wysoka frekwencja osób, które zazwyczaj unikają branżowych imprez, w ogóle nie dziwi.
Xawery Żuławski, Andrzej Chyra,Marta Żmuda-Trzebiatowska , Sebastian Fabijański Xawery Żuławski, Andrzej Chyra,Marta Żmuda-Trzebiatowska , Sebastian Fabijański KAPIF

Premiera "Mowy ptaków" Xawerego Żuławskiego

'Mowa ptaków' to pierwszy od 10 lat kinowy film Xawerego Żuławskiego. Powstał na podstawie scenariusza ojca reżysera, Andrzeja Żuławskiego. 

Zostawił mi tekst tuż przed śmiercią, mówiąc: 'Zrób sobie z nim, co chcesz. Możesz nawet przeczytać. Albo wyrzucić przed czytaniem'. Odłożyłem go na jakiś czas na półkę. Nie czytałem, gdyż ważniejsze sprawy, związane z ojca chorobą i odejściem, nie pozwalały mi na niego spojrzeć... Popatrzyłem na ten tytuł i coś mnie tknęło - mówił reżyser w rozmowie z 'Onetem'. 

Film opowiada historię Mariana, polonisty z liceum (w tej roli Sebastian Fabijański), który po wyrzuceniu z pracy musi ułożyć sobie życie, oraz jego kolegi - Ludwika (Sebastian Pawlak), nauczyciela historii szukającego sposobu na funkcjonowanie w zawodzie. W filmie wystąpili również Andrzej Chyra, Marta Żmuda-Trzebiatowska o raz Borys Szyc

Marta Żmuda-Trzebiatowska, Kamil Kula Marta Żmuda-Trzebiatowska, Kamil Kula KAPIF

Marta Żmuda-Trzebiatowska, Kamil Kula

Specjalnie dla 'Mowy ptaków' Marta Żmuda-Trzebiatowska wróciła z urlopu macierzyńskiego. Aktorka, która dwa lata temu została mamą, niedawno wyznała, że propozycja roli przyszła w kryzysowym dla niej momencie. Nie była pewna, czy nadal chce być aktorką. Xawery Żuławski dał jej jasną odpowiedź:

A on na to odpowiedział, że jego ojciec [Andrzej Żuławski, reżyser, który zmarł w 2016 roku - przyp. red.] właśnie siedzi na chmurce i mówi: 'Chcesz, chcesz, nawet nie wiesz jak bardzo chcesz' - wspominała aktorka w rozmowie z 'VIVĄ!'

Marta Żmuda-Trzebiatowska
KAPIF

Sebastian Fabijański Sebastian Fabijański KAPIF

Sebastian Fabijański

Sebastian Fabijański dostał główną rolę w filmie. Na premierze stroił dziwne miny i niezaprzeczalnie czuł się bardzo swobodnie. 

Sebastian Fabijański
KAPIF

Sebastian Fabijański
WBF

Andrzej Chyra Andrzej Chyra KAPIF

Andrzej Chyra

Andrzej Chyra
KAPIF

Agnieszka Włodarczyk Agnieszka Włodarczyk KAPIF

Agnieszka Włodarczyk

Agnieszka Włodarczyk
KAPIF

Paulina Krupińska Paulina Krupińska WBF

Paulina Krupińska

Premiera 'Mowy ptaków' Xawerego Żuławskiego

Łukasz Garlicki Łukasz Garlicki KAPIF

Łukasz Garlicki

Premiera 'Mowy ptaków' Xawerego Żuławskiego

Monika Zamachowska, Zbigniew Zamachowski Monika Zamachowska, Zbigniew Zamachowski KAPIF

Monika Zamachowska, Zbigniew Zamachowski

Monika Zamachowska, Zbigniew Zamachowski
WBF

Bartosz Obuchowicz z żoną Bartosz Obuchowicz z żoną KAPIF

Bartosz Obuchowicz z żoną

Bartosz Obuchowicz
KAPIF

Jan Komasa Jan Komasa KAPIF

Jan Komasa

Premiera 'Mowy ptaków' Xawerego Żuławskiego

Daniel Olbrychski Daniel Olbrychski WBF

Daniel Olbrychski

Premiera 'Mowy ptaków' Xawerego Żuławskiego

Magda Lamparska Magda Lamparska WBF

Magda Lamparska

Premiera 'Mowy ptaków' Xawerego Żuławskiego

Więcej o:
Komentarze (35)
Gwiazdy na premierze "Mowy ptaków". Dawno niewidziany Andrzej Chyra i dziwne miny Sebastiana Fabijańskiego
Zaloguj się
 • Gość: p(*&^)

  Oceniono 22 razy 18

  Monia Zamachowska wygląda jak babcia w tej sukmanie i chodakach. Sądziłam, że Fabijański coś zażył przed premierą, ale te jego miny nawiązują chyba do filmu, bo na jednym z plakatów jest jego zdjęcie z wypiętym językiem. Ogólnie nie bardzo jest na kim oko zawiesić, faceci ubrani tragicznie.

 • bezidei

  Oceniono 18 razy 16

  Zszokowal mnie wygląd Obuchowicza. Kiedy ten młody aktorek w hiphopowych szerokich spodniach stał się 50 letnim menelem?

 • Gość: Hung Lee

  Oceniono 17 razy 15

  Żmuda Trzebiatowska i krupinska wyglądają ok, reszta chyba lustra nie ma w domu, a już na pewno zamachowska

 • Gość: Kasia Sz.

  Oceniono 19 razy 13

  Polscy faceci wyglądają i zachowują się tragicznie źle- lumpy, fleje, brzydale niezadbani. Kobiety potrafią o siebie zadbać i się dobrze prezentować. Ile jeszcze Polki będą od siebie wymagać a facetom pobłażać? I to nie tylko w wyglądzie. Potem takie smutne nieszcześliwe matki polki się snują ulicami.

 • Gość: Ja

  Oceniono 15 razy 11

  Boszsze jak oni wyglądają

 • Gość: stop jęzorom

  Oceniono 12 razy 10

  Fabijańskiemu urósł wspaniały jęzor. Chwali się nim, gdzie popadnie. Chyba większy od ego Pana Sebastiana a na pewno od jego ptaszka.

 • Gość: dojrzała już

  Oceniono 20 razy 10

  Uprzedzając słowa krytyki w kierunku niektórych osób na zdjęciach: uwierzcie mi, w pewnym momencie życia człowiekowi naprawdę przestaje się chcieć stroić, bo rozumie, że to nie jest kompletnie ważne. Pozdrawiam!

 • Gość: fiu plu

  Oceniono 10 razy 8

  z dizajnem i wyczuciem estetyki to u nich mizernie....

 • Gość: Okri

  Oceniono 9 razy 7

  Obuchowski to widać, że za kołnierz nie wylewa, pół litra z nosa mu można wyrząć...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX