Piotr Lato był jedną z gwiazd 1. edycji "Big Brothera". Teraz po 18 latach wraca do show-biznesu i prosi fanów o pomoc

Piotr Lato zdobył popularność dzięki udziałowi w 1. edycji "Big Brothera". W programie zasłynął jako chłopak z gitarą, który kochał muzykę. Teraz swoją pasję chce przekuć w sukces. Wraca do show-biznesu z materiałem na nową płytę.
Big Brother 1 Edycja Big Brother 1 Edycja JAN KUCHARZYK / EAST NEWS

Big Brother

1. edycja programu "Big Brother" na zawsze wpisała się w historię polskiej telewizji. Show, które zaczęło być emitowane w 2001 roku, od razu zdobyło ogromną popularność. Widzowie nigdy wcześniej nie mieli okazji śledzić losów kilkunastu osób, które pod czujnym okiem kamer mieszkały w jednym domu. Nic więc dziwnego, że każdy, kto wówczas zamieszkał w domu Wielkiego Brata, od razu stał się rozpoznawalny i zyskał miano prawdziwej gwiazdy. Jedną z takich osób był Piotr Lato.

Piotr Lato Big Brother
screen Instagram/513lato

Piotr Lato Piotr Lato screen Facebook.com

"Picia" z "Big Brothera"

Piotr Lato, którego nazywano "Picią", po wejściu do programu szybko zyskał sympatię nie tylko domowników, ale również i widzów. Nie rozstawał się ze swoją gitarą i w każdej możliwej chwili zachęcał uczestników do wspólnego śpiewania. Niestety, jego przygoda z "Big Brotherem" szybko się skończyła, ponieważ został wyrzucony przez Wielkiego Brata za złamanie regulaminu.

Piotr Lato Big Brother
screen Instagram/513lato

Piotr Lato Big Brother
screen Instagram/513lato

Piotr Lato Piotr Lato screen Instagram/513lato

Udział w "Idolu"

Niestety Piotrowi nie udało się wykorzystać tzw. "pięciu minut sławy" po "Big Brotherze" i zniknął z show biznesu. Dopiero po kilku latach, a dokładnie w 2005 roku, postanowił przypomnieć o sobie i wziął udział w kolejnym show, czyli w 4. edycji "Idola". Gwiazdorowi udało się dojść całkiem daleko, ponieważ występował w odcinkach live, w których to widzowie wybierali, kto przechodzi dalej. Piotr Lato zajął wówczas piąte miejsce, jednak to nie zagwarantowało mu zrobienia kariery.

Piotr Lato Piotr Lato

Występ w "The Voice of Poland"

W 2011 roku Piotr Lato znów chciał spróbować swoich sił w muzycznym show. Tym razem wybrał "The Voice of Poland". W programie wyznał, że rzucił pracę i postawił wszystko na jedną kartę, czyli na jego największą pasję, jaką jest muzyka.

Zniknąłem ze sceny, bo zacząłem pracować i normalnie żyć. Teraz rzuciłem pracę i zamierzam na tej scenie zostać trochę dłużej. Nie będę się chował. Pracowałem wcześniej jako menedżer marketingu w filmie deweloperskiej - wyznał.
Piotr Lato Piotr Lato BLAWICKI PIOTR / Piotr BLAWICKI/East News

Piotr Lato stawia na ciągły rozwój

Oprócz występów w programach typu talent show, Piotr Lato co jakiś czas pojawia się w tzw. "śniadaniówkach", aby zaprezentować nowe muzyczne dzieła.

Piotr Lato Piotr Lato screen Instagram/513lato

Wielki powrót?

Piotr od kilkunastu lat poświęca się muzyce. Cały czas tworzy i komponuje, choć do tej pory nie było o tym zbyt głośno w mediach. Teraz gwiazdor "Big Brothera" oficjalnie powraca do show-biznesu z nowym materiałem. Jak zapowiada, trwają prace nad jego debiutancką płytą.

Drogą do swojej płyty idę już 18 lat. To dłużej niż TOOL i Guns'n'Roses. Właściwie moje marzenie osiąga już pełnoletność. Moja droga była długa, ale wybrałem ścieżkę, na której marzenia dojrzewały spokojnie, a wrażenia zamieniały się w nuty, teksty, w końcu w piosenki. W bardzo naturalnym tempie. I teraz są już nagranymi utworami na cały album - powiedział Lato w filmiku, który opublikował na swoim koncie na YouTubie.
Piotr Lato Piotr Lato screen Youtube

Piotr Lato prosi o pomoc w dokończeniu płyty

Muzyk postanowił wykorzystać YouTube, aby w formie filmiku poprosić fanów o wsparcie finansowe, które pomoże mu dokończyć prace nad debiutanckim albumem.

Mój cel - wydanie własnego krążka, jest bardzo blisko i dzieli mnie od niego właściwie tylko zmiksowanie i zmasterowanie zarejestrowanego materiału. Ten ostatni kawałek drogi chcę pokonać z niewielką, jednostkową pomocą wielu ludzi. Czyli wykorzystując crowdfunding, coś jak autostop do marzeń, którego siłą są mikro-wpłaty i przekazywanie akcji dalej.

Piotr Lato Piotr Lato screen Youtube

Piotr Lato osiągnie sukces?

Mamy wielką nadzieję, że Piotrowi wreszcie uda się spełnić marzenie o wydaniu własnego krążka. Po pierwszej piosence, którą słychać w tle jego filmiku, nie mamy wątpliwości, że to, co przez 18 lat przygotowywał, przypadnie do gustu wielu osobom.

Trzymamy kciuki!

JP