Matka 12 dzieci przez lata nie miała czasu dla siebie. Teraz przeszła wielką metamorfozę. Fani zachwyceni: "WOW. 20 lat mniej"

W programie "Druga twarz", emitowanym w telewizji TTV, uczestnicy dzięki pomocy ekspertów przechodzą diametralne metamorfozy. W najnowszym odcinku show jedną z bohaterek była matka dwanaściorga dzieci. Ma dopiero 55 lat, jednak nie ma ani czasu, ani pieniędzy na to, aby o siebie zadbać. Styliści, fryzjerzy i makijażyści zadbali o Iwonę i udowodnili jej, że może wyglądać pięknie, kobieco i seksownie.
Druga Twarz Druga Twarz screen 'Druga twarz'

Ma 12 dzieci

Iwonę do programu 'Druga twarz' zgłosiły dzieci, a dokładnie siedmiu synów i pięć córek. Matka dwunastu pociech w pierwszą ciążę zaszła, gdy miała 24 lata. W ostatnią w wieku 42. Teraz jako 55-latka wreszcie może o siebie zadbać, jednak zupełnie nie wie, jak się do tego zabrać.

Jest to nasza wspólna inicjatywa. Ja nigdy nie widziałam innej mamy, odkąd pamiętam, to zawsze wyglądała tak samo. Rzadko chodzi w sukienkach, a jak już, to w jednej na kilka uroczystości. Chcemy, aby mama wyglądała elegancko, nie tak jak na co dzień. Powinna powiedzieć 'stop', jeśli chodzi o dzieci, dom, pranie, sprzątanie gotowanie. Żeby wreszcie zadbała o siebie, a nie o nas - powiedziała jedna z córek.

Druga twarz
screen 'Druga twarz'

Druga twarz Druga twarz screen 'Druga twarz'

Jest spełnioną mamą, ale zatraciła siebie

Iwona w rozmowie z ekspertami wyznała, że czuje się spełnioną mamą, jednak przez wiele lat nie miała czasu dla siebie.

Traci się siebie. Spala się. Traci się swoje marzenia, pragnienia. Trzeba się poświęcać, nie wszędzie się zawsze pójdzie, nie wszędzie się pojedzie. Nie mogłam odpocząć tak, jak bym chciała. Kosztem siebie inwestowałam w swoje dzieci.
Druga twarz Druga twarz screen 'Druga twarz'

Jak sobie radziła?

Prowadząca program Karolina Gilon zapytała bohaterkę, po co tak właściwie jest jej ta metamorfoza.

Mimo wszystko był we mnie jakiś taki kompleks. Wycofanie, chęć ukrycia się, że ten sposób na życie jest głupotą. Chciałam się schować, nie miałam tej pewności siebie. Nie mam nawet możliwości finansowych, żeby kupować ładne stroje. Na co dzień biegam na sportowo, żeby nie musieć się przebierać do prac domowych - opowiedziała kobieta.
Druga twarz Druga twarz screen 'Druga twarz'

Czas na zakupy

Pierwszą częścią metamorfozy Iwony był dobór nowych ubrań, które będą podkreślać jej smukła sylwetkę. Mama dwanaściorga dzieci cieszy się rewelacyjną figura, jednak nigdy nie umiała tego wyeksponować. Na zakupy otrzymała tysiąc złotych.

Chciałabym zobaczyć elegancką kobietę. Ładną, niezniszczoną, zadbaną. Coraz częściej przychodzą mi takie myśli do głowy, że mogę wreszcie zadbać o siebie - wyznała Iwona.
Druga twarz Druga twarz screen 'Druga twarz'

Długie włosy

Iwona w młodości nosiła długie włosy, jednak w 1996 roku postanowiła obciąć się na krótko. Zdecydowała się na taką zmianę, ponieważ mając tyle dzieci, wybrała wygodę. Stylista fryzur zaproponował bohaterce doczepy, które odświeżą jej wizerunek i sprawią, że będzie wyglądała młodziej.

Spokojnie odejmiemy ci kilkanaście lat. Będziesz wyglądała kobieco i seksi! - powiedział fryzjer.
Druga twarz Druga twarz screen 'Druga twarz'

Pierwsze wrażenie po metamorfozie

Eksperci zadbali nie tylko o nowe ubrania i przedłużone włosy. Dużą częścią metamorfozy był również mocniejszy makijaż. Największą uwagę zwracają teraz podkreślone usta Iwony. Kiedy bohaterka zobaczyła siebie po raz pierwszy w lustrze, nie mogła uwierzyć własnym oczom.

O matko! To mi się podoba. Czuję się teraz zadowolona, szczęśliwa i seksowna! - powiedziała przeglądając się w lustrze.

Druga twarz
screen 'Druga twarz'

Druga twarz Druga twarz screen 'Druga twarz'

Iwona poczuła się ważna

Iwona po metamorfozie rzeczywiście wygląda o wiele młodziej. Podczas finałowej odsłony miała na sobie garniturowy komplet w kolorze pudrowego różu, który idealnie pasował do jej długich blond włosów. Do tego złote buty na wysokim obcasie oraz biżuteria i kopertówka sprawiły, że cała stylizacja prezentowała się bosko! Po prostu mama z klasą.

Teraz popatrzę na siebie, że jestem rzeczywiście ważna i nie będę się spychać na drugi plan! - powiedziała dumna Iwona.

Druga twarz
screen 'Druga twarz'

Druga twarz Druga twarz screen 'Druga twarz'

Rodzina była w szoku

Rodzina Iwony była pod ogromnym wrażeniem. Dzieci nie mogły uwierzyć, że to naprawdę ich mama.

Jezu, ja nie wiedziałam, kto to. Jesteś piękna! - powiedziała jedna z córek.

Druga twarz
screen 'Druga twarz'

Druga twarz Druga twarz screen 'Druga twarz'

Jak królowa

Rodzina nie kryła wzruszenia. Wszystkim zależało na tym, aby Iwona wreszcie poczuła się doceniona i wyjątkowa.

Druga twarz Druga twarz screen 'Druga twarz'

Przed i po

Trzeba przyznać, że ta metamorfoza naprawdę się udała. Iwona wreszcie uwierzyła w siebie. Widzowie programu również są pod wrażeniem. Pod zdjęciem bohaterki na Instagramie pojawiło się wiele słów zachwytu.

Odmłodziliście tą kobietę o 20 lat, pięknie wygląda... Brawa i gratulacje dla całej Ekipy "Druga twarz".
Jak dla mnie metamorfoza bardzo się tej Pani należała i wygląda przepięknie.
Na zdjęciu "po" widzę babkę z superenergią! - czytamy.

JP