Kinga Rusin z wizytą u Gołotów. Pokazali, jak wygląda ich życie w Chicago. Ich dom, jak sukcesy boksera, robi wrażenie. "Andrzej jest wygrany"

Kinga Rusin odwiedziła w Chicago Andrzeja Gołotę i jego małżonkę. Dziennikarka udała się tam w związku z niedawnymi 50. urodzinami boksera. Para pokazała, jak wygląda ich zagraniczne życie.
Gołota, Rusin Gołota, Rusin X-news/TVN

Z wizytą w Chicago

Andrzej Gołota Andrzej Gołota X-news/TVN

Życie na emeryturze

Andrzej Gołota na sportowej emeryturze jest już od pięciu lat, ale nadal dba o swoją formę. Rusin w rozmowie z bokserem stwierdziła, że jest on wygranym. Inni sportowcy często trwonili majątek. Dziennikarka uważa, że Gołocie udało się zachować zdrowy rozsądek trochę dzięki żonie.

Andrzej jest wygrany. Tylko, że dla świata, ci z głównymi pasami wyglądają na wygranych. Ciężko jest powiedzieć, czy lepiej być wygranym sportowcem, czy lepiej być wygranym w życiu - mówiła.

Andrzej Gołota
X-news/TVN

Mariola, Andrzej Gołota Mariola, Andrzej Gołota X-news/TVN

Związek Gołotów

Mariola Gołota przyznała, że ze swoim mężem spędziła więcej niż pół życia. Prawniczka wyznała, że nigdy wcześniej nie spotkała nikogo, kto by zaimponował jej tak, jak sportowiec. 

Andrzej nie miał wtedy takiego groźnego wyglądu. On był po prostu młodym chłopakiem, który był o całą głowę wyższy i nie dał się nie zauważyć. Później poszliśmy gdzieś na dyskotekę, kolację. Andrzej nie za wiele mówił, on mnie słuchał. Myślę sobie: O, ktoś jest mniej gadatliwy ode mnie - powiedziała.

Mariola, Andrzej Gołota
X-news/TVN

Mariola, Andrzej Gołota
X-news/TVN

Mariola, Andrzej Gołota
X-news/TVN

Mariola Gołota Mariola Gołota X-news/TVN

Kariera małżonki

Mariola Gołota jest cenionym prawnikiem i prowadzi własną kancelarię przy Milwaukee Avenue. Jak zauważyła Kinga Rusin, żona boksera mogłaby zrezygnować z pracy, a pieniądze, które zarabiał Andrzej Gołota w zupełności wystarczyłyby na utrzymanie rodziny. Ona jednak woli pracować.

To było moje marzenie. Miałam tyle różnych prac, że zawsze byłam samowystarczalna. Nigdy nie potrafiłam żądać czy prosić. Zawsze na siebie pracowałam, więc jeśli musiałabym męża prosić o pieniądze to byłoby dla mnie nie za dobre uczucie - wyznała.

Mariola Gołota
X-news/TVN

dyplom Marioli Gołoty
X-news/TVN

dom Gołotów dom Gołotów X-news/TVN

Dom

Dom, w którym mieszkają kupili 15 lat temu. Kiedy dzieci dorosły i się wyprowadziły, rodzice mieszkają w nim sami. 

dom Gołotów
X-news/TVN

dom Gołotów
X-news/TVN

dom Gołotów
X-news/TVN

dom Gołotów
X-news/TVN

dom Gołotów
X-news/TVN

Andrzej Gołota Andrzej Gołota X-news/TVN

Bokserska sława

Gołota pomimo tego, że jest rozpoznawalny, wykazuje się skromnością.

Chłopak z Legii, osiąga sukcesy w sporcie amatorskim, zdobywa brąz na Olimpiadzie w Seulu. Jesteś bokserską sławą, jesteś nie do zastąpienia - podsumowała. 
Tylko brąz - przyznał.
Nie przesadzaj. Nie bajeruj starego bajeranta - dodał.

Andrzej Gołota
X-news/TVN

Andrzej Gołota
X-news/TVN

Czy sportowiec ma jakieś marzenia i co jeszcze chciałby zrealizować w przyszłości?

Chciałbym do Kolorado wyjechać na stałe. Zimą jeździć na nartach, a rowerem w lecie - oznajmił.

Andrzej Gołota
X-news/TVN