Jeszcze nikt w tak młodym wieku nie zmieniał płci. Poznaj historię Jackie Green

Była chłopcem, a teraz bierze udział w konkursach piękności.
Jackie Green Jackie Green screen z Facebook

Modelka i hostessa

Jackie Green pracuje jako hostessa, często też bierze udział w sesjach zdjęciowych. Od dwóch lat ma kochającego chłopaka. Wszystko wygląda idealnie, ale nie zawsze takie było. Jackie bowiem urodziła się jako chłopiec.

Jackie Green Jackie Green screen z YouTube

Jack

Jackie Green była Jackiem, ale gdy miała 16 lat poddała się operacji zmiany płci. Przed nią jeszcze nikt w tak młodym wieku tego nie zrobił. Przejawiała cechy żeńskie już od dawna, gdy miała cztery lata, jej mama stwierdziła:

Bóg popełnił błąd. Powinnaś być dziewczynką.

Nie było to łatwe.

Jackie Green Jackie Green screen z YouTube

Depresja

Jackie czuła się uwięziona w swoim ciele. Pierwszą próbę samobójczą miała w wieku 11 lat, przedawkowała wtedy leki. Do 15. roku życia miała ich aż sześć. Rodzice ukrywali przed nią leki i ostre narzędzia w sejfie.

Jackie Green Jackie Green screen z YouTube

Operacja

Jej psychika nie wytrzymałaby tego dłużej. Jackie w wieku 16 lat poddała się operacji. Tak wspomina to wydarzenie:

Gdyby nie zmiana płci, nie byłoby mnie teraz tutaj. Jestem dziewczyną, zawsze byłam. Nigdy nie było żadnych wątpliwości w moim umyśle.

Pierwszy etap leczenia obejmował wstrzyknięcia leku, który blokuje wytwarzanie męskiego testosteronu. Następnie Jackie przyjmowała tabletki zawierające estrogen.

Po raz pierwszy zauważyłam, że moje ciało zmieniło się po sześciu miesiącach od rozpoczęcia terapii. Moje piersi zaczęły się rozwijać, twarz zaczęła nabierać bardziej kobiecych kształtów - wspomina Jackie.
Jackie Green Jackie Green screen z Facebook

Dokument

Zdiagnozowano u niej zaburzenia tożsamości płciowej już w wieku pięciu lat. Skierowano ją na badania psychiatryczne. Sprawa wywołała wiele kontrowersji, najczęściej zadawanym pytaniem było to, jak można ustalić płeć u dziecka, które przecież dopiero kształtuje swój obraz świata i dostosowuje się do ról społecznych.

Jako małe dziecko, Jackie zawsze w sklepach z zabawkami wybierała lalki. Początkowo sądziłam, że to taka faza, ale Jack, zaczął wtedy przejawiać w szkole cechy destrukcyjne, uciekał ze szkoły, od fryzjera, nie chciał wkładać chłopięcego mundurka szkolnego, przebierał się w ubrania dla dziewczyn - mówi mama.
Jackie Green Jackie Green screen z Facebook

Determinacja

W wieku ośmiu lat, Jackie wysłała e-maila do wszystkich w swojej szkole podstawowej, mówiąc, że była dziewczyną uwięzioną w ciele chłopca. Po tym, zaczęła chodzić do szkoły ubrana jak dziewczyna. Nazywali ją świruską.

W Wielkiej Brytanii, zmiany płci nie mogą być wykonywane, dopóki pacjent  nie skończy 18. lat. Mama Jackie odkryła chirurga w Tajlandii, który przeprowadził operację bez względu na wiek pacjentki. Green przeszła półtora roku  dyskusji z chirurgiem, a po 16. urodzinach zdecydowała się na siedmiogodzinną operację.

Trudno znaleźć słowa, wystarczająco mocne, aby opisać, jak się czułam, gdy się obudziłam. To było jakby moje życie naprawdę zaczęło się w tamtym momencie. Płakałam z radości - wspomina.
Jackie Green Jackie Green screen z Facebook

Miss

Jackie wróciła jeszcze raz do Tajlandii, gdy miała 18 lat i poddała się zabiegowi powiększenia biustu. Teraz jest zachwycona ze swojego ciała. Krótko po operacji wzięła udział w wyborach miss Wielkiej Brytanii, w których przeszła do półfinałów.

Jackie Green Jackie Green screen z Facebook

Transseksualność

Dzięki podjęciu wczesnego leczenia Jackie nie przypomina osób transseksualnych. Chce by jej zmiana była dobrze traktowana przez społeczeństwo:

Po latach rozpaczy, Chcę, aby ludzie zrozumieli, że osoby transseksualne nie są dziwakami. Jeśli chodzi o mnie, jestem normalną dziewczyną z odrobiną ciekawej historii - mówi.



Więcej o:
Komentarze (4)
Jeszcze nikt w tak młodym wieku nie zmieniał płci. Poznaj historię Jackie Green
Zaloguj się
 • amy67

  Oceniono 16 razy 14

  Jak dla mnie to nawet dobrze jeśli całe życie miała być nieszczęśliwa z powodu płci a mogła ją zmienić to czemu miałaby tego nie zrobić teraz przynajmniej jest szczęśliwa

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 15 razy -7

  Przeglądam deser.pl, tego samego czytać nie muszę tu.

 • forfiter_jr

  Oceniono 33 razy -15

  Matka jej (jemu) wmówiła...

 • karotka88xd

  Oceniono 40 razy -24

  Zmiana płci?! To według mnie głupota moim zdaniem trzeba się akceptować takim jakim się jest itp. Jakbym była na miejscu chłopaka tej (teraz) dziewczyny to gdybym miała uprawiać stosunek płciowy czuła bym jakbym to robiła z facetem . (gdybym była facetem).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX