Geje w polskich serialach

Nie wiedzieć czemu scenarzyści polskich seriali zwykle ukazują geja w bardzo negatywnym świetle. Kto więc miał odwagę w Polsce zagrać geja?
Bartosz Świderski. Bartosz Świderski. www.KAPIF.pl

Bartosz Świderski

Przystojny aktor w serialu "Magda M." wcielił się w postać Sebastiana Lewickiego - sympatycznego samotnego geja, który był najlepszym przyjacielem głównej bohaterki, którą grała Joanna Brodzik.

Później aktor przyznał, że już nigdy nie zdecyduje się zagrać geja. Dlaczego? Na ulicy zdarzały mu się nieprzyjemne incydenty ze strony przechodniów.

Robert Janowski. Robert Janowski. www.KAPIF.pl

Robert Janowski

Przed laty zagrał w "Na dobre i na złe" Mikołaja Mellado - narzeczonego doktor Zosi (Małgorzata Foremniak). Serialowa para przygotowywała się do ślubu, gdy nagle ich wspólna koleżanka Elżbieta (Ewa Skibińska) przyłapała go w klubie w jednoznacznej sytuacji z przyjacielem.

Jacek Borcuch. Jacek Borcuch. www.KAPIF.pl

Jacek Borcuch

Kochanka Mikołaja Mellado w "Na dobre i na złe" zagrał Jacek Borcuch. Borcuch, podobnie jak Świderski, ze względu na swoją rolę spotykał się na ulicy z nieprzyjemnymi reakcjami ze strony przechodniów. Ludzie mylili go z graną przez niego postacią i nie byli mili. To Polska właśnie...

Marek Probosz. Marek Probosz. www.KAPIF.pl

Marek Probosz

W "M jak miłość" także pojawił się wątek homoseksualny. Grany przez Marka Probosza Grzegorz Górski uwiódł i nawiązał romans z mężem Małgorzaty Mostowiak (Joanna Koroniewska). Ich romans skończył się bardzo szybko. Górski zaprzyjaźnił się natomiast z... żoną swojego byłego kochanka!

Paweł Okraska. Paweł Okraska. www.KAPIF.pl

Paweł Okraska

Męża Małgorzaty Mostowiak, a jednocześnie kochanka Grzegorza Górskiego w "M jak miłość" zagrał Paweł Okraska.

Jacek Rozenek. Jacek Rozenek. www.KAPIF.pl

Jacek Rozenek

Rozenek w postać geja wcielił się w "Klanie". Grał przyjaciela Agnieszki Lubicz (Paulina Holtz), właściciela agencji reklamowej.

Krzysztof Banaszyk. Krzysztof Banaszyk. www.KAPIF.pl

Krzysztof Banaszyk

W serialu "Miasteczko" grał jedną z głównych ról męskich - Michała Małeckiego, dziennikarza miejscowej gazety. Żył w otwartym związku homoseksualnym z kolegą Jackiem.

Dariusz Toczek. Dariusz Toczek. www.FILMPOLSKI.pl

Dariusz Toczek

Jacka - chłopaka Michała Małeckiego w serialu "Miaseteczko" grał Dariusz Toczek.

Wojciech Mecwaldowski. Wojciech Mecwaldowski. www.KAPIF.pl

Wojciech Mecwaldowski

W "Wiadomościach z drugiej ręki" - nowym serialu telewizyjnej Dwójki (w emisji na jesień 2011) gra jedną z głównych ról męskich - dziennikarza telewizyjnego, który nawiązuje romans z... synem swojego szefa.

Waldemar Błaszczyk. Waldemar Błaszczyk. www.KAPIF.pl

Waldemar Błaszczyk

Kochanka bohatera granego przez Mecwaldowskiego gra Waldemar Błaszczyk, który zresztą już raz miał okazję grać homoseksualistę w serialu "Camera Café".

Wojciech Błach. Wojciech Błach. www.KAPIF.pl

Wojciech Błach

Aktor gra geja w serialu "Szpilki na Giewoncie". Jego bohater Artur Zamojski jest najlepszym przyjacielem głównej bohaterki.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.