"Na dobre i na złe": W Leśnej Górze nowy lekarz. Ordynator odkrywa jego sekret. Jaki?

Co wydarzy się w odcinku 567? Emisja w środę o 20.40 w TVP2
Latoszek (Bartosz Opania) i Konica (Robert Koszucki) Latoszek (Bartosz Opania) i Konica (Robert Koszucki) Fot. Artrama

'Na dobre i na złe', odcinek 567

W kolejnym odcinku "Na dobre i na złe" Latoszek (Bartosz Opania) zacznie powoli wracać do zdrowia...A gdy dowiaduje się o walce, którą Lena (Anita Sokołowska) stoczyła z Tretterem (Piotr Garlicki) i Wiki (Katarzyna Dąbrowska), jest w szoku.

Nic nie rozumiem? Pozwała szpital? Po co? Z jakiego powodu?? - Witek, zdezorientowany, spogląda na Konicę (Robert Koszucki).
Uspokój się, Tretter załagodził sprawę. Zapłacił odszkodowanie. Ty się obudziłeś i wracasz do siebie. Wszystko dobrze się skończyło  - Rafał, udając obojętność, wzrusza tylko ramionami.
A Lena!? Straciła robotę? Co będzie dalej?! Nie umiem tego ogarnąć...
Nie powinienem ci w ogóle nic mówić! Lena mnie obedrze ze skóry!

Latoszek (Bartosz Opania) i Konica (Robert Koszucki)Fot. Artrama

Konica, zmieszany, odwraca w końcu wzrok.

Nie wiem, co powiedzieć? Nie wiem, po co to zrobiła? -Latoszek wciąż nie może uwierzyć w ostatniego "newsa".
Bo cię kocha?
Jan Stanisławski (Krzysztof Kwiatkowski), Na dobre i na złe Jan Stanisławski (Krzysztof Kwiatkowski), Na dobre i na złe Fot. Artrama

'Na dobre i na złe', odcinek 567

Na chirurgii zacznie pracę nowy rezydent: Jan Stanisławski (Krzysztof Kwiatkowski). Tretter (Piotr Garlicki) zatrudni chłopaka na prośbę jego ojca - dziekana. Licząc na to, że zapewni tym szpitalowi wsparcie uczelni.

Jan Stanisławski (Krzysztof Kwiatkowski), Na dobre i na złeFot. Artrama

Młody chirurg, zamiast biec na salę operacyjną, zacznie flirtować z pielęgniarkami. Ordynator Consalida (Katarzyna Dąbrowska) na jego urok będzie jednak odporna. A do tego odkryje, że nowy kolega wystąpił niedawno w reklamie środka na potencję!

To jakiś kawał? - Wiktoria (Katarzyna Dąbrowska) nie kryje zaskoczenia.
Też tak pomyślałem, kiedy zobaczyłem się na liście przyjętych na medycynę!

Ordynator Consalida (Katarzyna Dąbrowska) i Jan Stanisławski (Krzysztof Kwiatkowski), Na dobre i na złeFot. Artrama

Chłopak posyła szefowej wesoły uśmiech, ale widząc minę pani ordynator, szybko traci humor. I po chwili rzuca niepewnie:

Nie no? serio? Tretter pani nie uprzedził?
 Tretter (Piotr Garlicki) i Ordynator Consalida (Katarzyna Dąbrowska), Na dobre i na złe Tretter (Piotr Garlicki) i Ordynator Consalida (Katarzyna Dąbrowska), Na dobre i na złe Fot. Artrama

'Na dobre i na złe', odcinek 567

Tuż po rozmowie z nowym kolegą doktor Consalida wpada do gabinetu dyrektora - niczym tornado. I żąda wyjaśnień. Tretter (Piotr Garlicki) tłumaczy w końcu, że zatrudnił Stanisławskiego "po znajomości". Chłopak jest synem dziekana uczelni medycznej, a wpływowy sojusznik bardzo się szpitalowi przyda.

Wierz mi? Nie miałem wyboru.
W takim razie ja też! - Wiktoria, wściekła, spogląda szefowi prosto w oczy. - Rezygnuję! Nie rozumiem, co pan robi i nie akceptuję?
Jednak Tretter od razu wchodzi lekarce w słowo:
Czego? Musiałem go przyjąć, to była transakcja wiązana! Myślałem, że mnie zrozumiesz? Po zwolnieniu Przemka...
Co Przemek ma z tym wspólnego?!
Posłuchaj. Uczelnia zainwestowała w szpital. Pomogli załatwić ten kontrakt z NPL-em. Ja dałem szansę Jankowi. To też było mniejsze zło. Jesteś świetnym szefem, Wiki. Nie rezygnuj. Jesteś mi potrzebna.

W końcu doktor Consalida ulega - i zgadza się nadal stać na czele chirurgii. Ale nowego rezydenta ulgowo traktować nie zamierza. Chwilę później ostro zapowiada Stanisławskiemu:

Póki co, to ja tu rządzę! Nie dziekan uczelni. Zabierze się pan za historie nowych pacjentów do jutrzejszych operacji... I radzę mi schodzić z drogi!
Jan Stanisławski (Krzysztof Kwiatkowski), Na dobre i na złe Jan Stanisławski (Krzysztof Kwiatkowski), Na dobre i na złe Fot. Artrama

'Na dobre i na złe', odcinek 567

Z pojawienia się Stanisławskiego nie ucieszy się też Klaudia (Julia Wyszyńska). Chłopak zajmie na chirurgii miejsce, które wcześniej Tretter obiecał właśnie doktor Miller. Marzenia lekarki rozpadną się jak domek z kart.  Aż w końcu dziewczyna postanowi odreagować stres w nocnym klubie. Na jedną, szaloną noc zostanie królową parkietu i następnego dnia będzie tego mocno żałować!

 Doktor Zapała (Marcin Rogacewicz), Adam (Grzegorz Daukszewicz), Na dobre i na złe Doktor Zapała (Marcin Rogacewicz), Adam (Grzegorz Daukszewicz), Na dobre i na złe Fot. Artrama

'Na dobre i na złe', odcinek 567

A w finale: niespodzianka dla fanów Przemka (Marcin Rogacewicz) i Oli (Anna Karczmarczyk). Doktor Zapała wyzna Adamowi (Grzegorz Daukszewicz), że chce porzucić medycynę! Młody chirurg postanowi wyjechać z rodziną na Kurpie, zamieszkać w prostej, drewnianej chałupie i hodować pieczarki. Czy wprowadzi swój plan w życie?

Więcej o: