Przykładny mąż, cierpliwy ojciec, strażnik porządku, czyli SUPERBOHATER. Takich mężczyzn już nie ma?

Jeden człowiek, a tyle wspomnień...
Ryszard Lubicz. Ryszard Lubicz. Impact /Triplan

Ryśka już nie ma, pamięć pozostanie!

Rzeczywiście, 22.02.2012 r. to data emisji ostatniego odcinka "Klanu" z udziałem Piotra Cyrwusa, który wcielał się w postać Ryszarda Lubicza. Śmierć bohatera telenoweli nie oznacza jednak, że Rysiek przestanie funkcjonować jako ikona popkultury! Przez 14 lat młodszy syn Władysława i Marii Lubiczów dostarczał nam wielu emocji: Bywało i śmiesznie, i groźnie, ale zawsze widzowie mogli wyciągnąć wnioski ze sceny ze swoim ulubieńcem i liczyć na pouczający morał.

Rysiek lubicz, rysiek z klanu, ryszard lubicz

Nasza redakcja składa hołd kultowej serialowej postaci. W tym szczególnym dla wszystkich wielbicieli "Klanu" dniu prezentujemy wszystkie oblicza najbarwniejszego bohatera sagi o Lubiczach!

Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Piotr Cyrwus. Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Piotr Cyrwus. Kapif

Przykładny mąż

Rysiek i Grażyna stanowili zgodną parę. Przez lata wspólnego pożycia w większości kwestii zawsze się ze sobą zgadzali. Ryszard był dużym wsparciem dla żony: I zrobił zakupy, i odebrał dzieci ze szkoły. Przejął nawet w całości obowiązki związane z prowadzeniem domu, gdy Grażynka pojechała za chlebem do Irlandii.

Gdyby nie jeden mały incydent, można by Lubicza uznać za wzór wszelkich cnót. Mało kto jednak pamięta, że w czasie pobytu Grażynki za granicą, Ryśkiem zainteresowała się (z wzajemnością) niejaka Klaudia. Na szczęście żona Rysia wróciła do Polski i małżeństwo bohaterów przetrwało!

grażynka z klanu, rysiek z klanu, klan, piotr cyrwus, rysiek z klanu nie żyje

Ostrowska Krolikowska Malgorzata, Cyrwus Piotr

Rysiek Lubicz Rysiek Lubicz TVP

Cierpliwy ojciec

Rysiek musiał czasami wykazywać się naprawdę stoickim spokojem, by nie wybuchnąć złością na swoje niesforne dzieci. A te potrafiły mu dokuczyć! Najpierw Maciek zaczął swoją przygodę z alkoholem, potem Bożenka wciągała niezidentyfikowane substancje. Gdy tylko podrosła Kasia, i z nią zaczęły się problemy - a to pod nieobecność rodziców zrobiła imprezę, a to wygarniała rodzeństwu, że tylko ona jest biologicznym dzieckiem Lubiczów.

 

klan, śmierć ryśka z klanu, rysiek lubicz, ryszard lubicz

bożenka z klanu, rysiek z klanu, rysiek lubicz, śmierć ryśka z klanu, ryszard lubicz

Grażynka potrafiła się zdenerwować na tę trójkę urwisów, jednak Ryszard nigdy nie podniósł na dzieci głosu. Zdaje się, że przyświecała mu idea: "Warto rozmawiać". I tłumaczył, prosił, wyjaśniał, tak na okrągło.

klan, rysiek lubicz, rysiek z klanu, śmierć ryśka z klanu

Klan. Klan. Kapif

Wspaniały brat i syn

Liczni krewni Ryszarda będą chyba naprawdę długo płakać po jego śmierci. Lubicz słynął z niebywałej uprzejmości. Pomoc przy remoncie, podwiezienie kogoś na lotnisko - na tego faceta zawsze można było liczyć. Elżbieta, Dorota i Paweł mieli w Ryśku duże oparcie. Zawsze spokojnie wysłuchiwał opowieści o ich problemach i, w miarę możliwości, próbował pomóc swoim najbliższym. Ryszard był też bardzo mocno związany ze swoimi rodzicami, seniorami rodu Lubiczów: Marią i Władysławem.

klan, tvp

Rysiek Lubicz. Rysiek Lubicz. TVP

Człowiek renesansu

Ryszard jako jedyny z czwórki rodzeństwa nie mógł się poszczycić wyższym wykształceniem. I co z tego?! Bohater był tzw. "złotą rączką". Pracował m.in. jako taksówkarz, specjalista od remontów i fachowiec od napraw. Robił wszystko, byle tylko zapewnić swojej rodzinie jak najlepszy byt. A wydatki się mnożyły: Bożenka potrzebowała pieniędzy na obozy taneczne, Maciek korzystał z pomocy psychoterapeuty, a Kasia, jako dorastająca dziewczynka, co rusz prosi rodziców o zakup nowych ubrań czy przyborów szkolnych. Teraz Grażynka będzie musiała w pojedynkę troszczyć się o domowy budżet.

rysiek z klanu, ryszard lubicz, śmierć ryśka z klanu, rysiek lubicz

Ryszard Lubicz. Ryszard Lubicz. TVP

Oddany przyjaciel

Rysiek miał niewielu, ale za to sprawdzonych przyjaciół. Szybko znalazł wspólny język z Mariuszem, który pracował w tej samej korporacji taksówkarskiej, co Lubicz. Przyjaźń między panami przetrwała wiele prób. Mężczyźni zawsze mogli liczyć na siebie nawzajem. Taki przyjaciel, jak Rysiek, to skarb. Mariusz długo nie będzie pewnie mógł się pogodzić z przedwczesną śmiercią najlepszego kumpla. To jemu taksówkarz zawdzięczał pomoc w najtrudniejszych momentach swojego życia.

rysiek z klanu, ryszard lubicz

rysiek lubicz, ryszard lubicz

Szczęście w nieszczęściu? Mariusz zdążył zobaczyć się z Ryśkiem na krótko przed jego niespodziewaną śmiercią.

Rysiek Lubicz. Rysiek Lubicz. Screen z youtube.com

Strażnik porządku

Ryszard niezbyt często dawał widzom okazję do usłyszenia jego podniesionego głosu. Coś musiało Lubicza naprawdę porządnie zdenerwować, by zdecydował się na użycie siły krzyku. Taka sytuacja miała miejsce pewnej nocy, kiedy to Rysia i jego rodzinę obudził hałas z sąsiedniego mieszkania. Sprawczynią rumoru okazała się bratanica Ryszarda, Ola, która nie zważając na pozostałych lokatorów budynku, wyprawiła huczną parapetówkę. Rysiek poszedł uciszyć towarzystwo razem z Maćkiem. Kiedy jeden z gości Oli obraził zacnego obywatela, jakim niewątpliwie był Rysiek, naszemu ulubieńcowi puściły nerwy.

Porządek musi być! Tylko kto go teraz przypilnuje, skoro zabrakło Ryśka :(

Rysiek Lubicz Rysiek Lubicz Screen z youtube.com

Sprawniejszy niż C.I.A.

Ryszard wielokrotnie udowodnił widzom, że odwaga to jego drugie imię. Nie zastanawiał się długo, gdy trzeba było udzielić komuś szybkiej pomocy. Nawet za cenę zadarcia z gangsterami. Wystarczy wspomnieć scenę odbicia młodej dziewczyny z agencji towarzyskiej. Rysiek zachował zimną krew i przeprowadził brawurową akcję, której nie powstydziłyby się siły specjalne.

klan, rysiek lubicz, ryszard lubicz

ryszard lubicz, rysiek lubicz

Jedno jest pewne. Czy będziemy wspominać Ryśka jako nieustraszonego bohatera, czy jako troskliwego męża i ojca - będzie nam go bardzo brakowało. "Klan" już nigdy nie będzie taki sam.

Więcej o:
Komentarze (13)
Przykładny mąż, cierpliwy ojciec, strażnik porządku, czyli SUPERBOHATER. Takich mężczyzn już nie ma?
Zaloguj się
 • naz_niepoprawna

  Oceniono 24 razy 16

  Rysiu, Rysiu, teraz na barki Grażynki spadnie konieczność poganiania dzieci do mycia rączek.

 • aldonathebest

  Oceniono 12 razy 6

  No szkoda, był bardzo pozytywnym bohaterem Klanu, w zasadzie, to chyba takich mężczyzn juz nie ma...
  Prawdopodobnie wyginęli jak dinozaury.

  Rysiek! Będzie nam ciebie brakowało, to fakt :)

 • buritos666

  Oceniono 5 razy 5

  Hehe, dowcipy o Ryśku wymiatają :]]

  http://www.nudze-sie.pl/rysiek-z-klanu-umarl-posmiejmy-sie-z-niego/

 • kuwaka

  Oceniono 7 razy 5

  Ryśku! jak mogleś nam to zrobic?

 • przegrzmot

  Oceniono 6 razy 2

  ...A producenci sie ciesza...

  Jak latwo za pomoca codziennej tandety,w stylu jakiegos "tasiemca",

  manipulowac sponiewieranym Imc Kowalskim...

  ...Dla producentow liczy sie kasa...!!!?

  Smutne to.

 • pan.yabu

  Oceniono 5 razy 1

  Wku... mnie to co się stało, dlaczego Rysiek nie żył długo i szczęśliwie?

 • rysiek

  Oceniono 4 razy 0

  taki przykładbny to on nie był, mniał romansik z przedszkolanką

 • meg9328

  Oceniono 8 razy 0

  Rysiek [*]

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX