Nie żyje Cezary Mończyk. Skandalista, "kolorowy ptak" polskiego show-biznesu. Lubił bulwersować

W środę media obiegła wiadomość o śmierci Cezarego Mończyka.
Ballada o lekkim zabarwieniu erotycznym, Cezary Mończyk. Ballada o lekkim zabarwieniu erotycznym, Cezary Mończyk. Screenz Youtube.com

Cezary Mończyk

Cezaremu Mończykowi należy się miano pierwszego skandalisty polskiego show-biznesu. Jako bohater serialu dokumentalnego z 2003 roku pt.: "Ballada o lekkim zabarwieniu erotycznym" zaznajamiał Polaków z kulisami pracy w branży erotycznej. Prowadził agencję, jak twierdził artystyczną, i przekonywał młode dziewczyny z małych miejscowości do występów w klubach i walkach w kisielu.

Ballada o lekkim zabarwieniu erotycznym, Cezary MończykScreenz Youtube.com


Cezary Mończyk Cezary Mończyk EastNews

Cezary Mończyk

10 lat temu opinię publiczną bulwersowały losy młodych dziewcząt, które marzyły o wielkiej karierze, a tymczasem występowały na pokazach bielizny i walczyły w kisielu. Jednak jeszcze bardziej Polaków oburzał sam Mończyk. Ten otwarcie mówił o fascynacji erotyką. Przed kamerą dotykał bohaterek, zaglądał im w majtki. Fachowym okiem oceniał ich walory.

Ja nie jestem erotomanem, muszę go zobaczyć ze względów zawodowych. Staniczek poproszę zdjąć, nie wstydź się - mówił na kastingu. - Ile masz lat? 18? Rośnie ci jeszcze? A mama i babcia duże mają walory? - dopytywał.

Jego "obowiązki zawodowe" były przedmiotem dyskusji, ale też pociągały. Sam Mończyk nie odcinał się od swojego medialnego wizerunku, który zyskał po emisji serialu. Wręcz odwrotnie.

Cezary Mończyk Cezary Mończyk EastNews

Cezary Mończyk

Cezary Mończyk z jednej strony budził ciekawość, zazdrość, a z drugiej nienawiść. Dlaczego? Być może dlatego, że chwalił się tym co ma i jak pracuje. Jeszcze parę lat temu wielu chciało mieć taki samochód. W programie "Na językach" wyznał, że auto nadal budzi sensację.

Fajnie mi się nim jeździ, jest czerwony, co najważniejsze dziewczyny się oglądają, za samochodem oczywiście nie za kierowcą - wyjaśnił niedowiarkom.
Cezary Mończyk Cezary Mończyk EastNews

Cezary Mończyk

Cezary Mończyk obracał się na co dzień w kręgu pięknych kobiet. Nie ukrywał, że często po sesji spędzał z modelką upojną noc. Jednak najbliżej skandalisty była tancerka erotyczna Ilona. Związani byli ze sobą 8 lat.

Czarek lubił szokować, bo zawsze lubił być w centrum uwagi. Ale chociaż po śmierci nie róbcie z niego potwora, bo nim nie był. A te skromne dziewice same się pchały do niego? Wiem, bo byłam z nim wiele lat. I do tej pory się przyjaźniliśmy. Można było na nim polegać - pisze w liście do redakcji Fakt.pl Ilona.

Ilona i Cezary rozstali się jednak w niezgodzie. Po zerwaniu zarzucała mu, że manipulował dziewczynami. Po jego śmierci jednak, wspomina jedynie dobre chwile.

Te bzdury, które wypisują, to piszą ludzie, którym się tylko zdawało, że go znają. Ja i jego rodzina wiemy, że to były tylko wygłupy Czarka. I, niestety, taki został zapamiętany. Ale to nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Ja mile wspominam lata, które z nim spędziłam - pisze dalej w liście.
Cezary Mończyk Cezary Mończyk EastNews

Cezary Mończyk

W maju Mończyk wystąpił w programie "Na językach". Okazuje się, że przez 10 lat od emisji "Ballady o lekkim zabarwieniu erotycznym" nie zmienił branży i nadal zajmuje się erotyką. Nadal organizuje walki w kisielu i oleju. Z pasją i znawstwem opowiedział też, w jakich strojach dziewczyny najlepiej wyglądają na sesjach.

Są staniki tylko z trzymaczami pod spodem, że te piersi są na wierzchu. Są też majteczki rozwiązywane czy przecięte w kroku. Jak modelka zrobi pozę choreograficzną i jak się te falbaneczki rozejdą, to widać, że pomiędzy tymi falbankami nie ma materiału - wypowiadał się ze znawstwem.
Cezary Mończyk Cezary Mończyk EastNews

Cezary Mończyk

Mończyk na ekranie zawsze wydawał się pewny siebie. Warkoczyki, farbowane włosy, kolorowe ubrania - to wszystko miało mu odjąć lat. Dlaczego? Podobno właśnie na punkcie swojego wieku miał największe kompleksy. Prawdziwą datę urodzin skrzętnie ukrywał.

Przyciskany do muru twierdził, że ma lat 50 - pisze Fakt.pl

Według Fakt.pl Mończyk urodził się w 1953 roku, zmarł więc w wieku 60 lat.