Historie z planu filmów erotycznych. "Czułam się upokorzona". Jak kręcono najsłynniejsze sceny

Praca aktora wymaga szczególnej odwagi, zwłaszcza podczas kręcenia scen erotycznych. Poznajcie historie gwiazd, które zagrały w najbardziej elektryzujących filmach erotycznych wszech czasów!
Marlon Brando, Maria Schneider. Marlon Brando, Maria Schneider. Ostatnie tango w Paryżu / mat. dystrybutora

Ostatnie tango w Paryżu

Ten obraz wywołał skandal obyczajowy na całym świecie. Marlon Brando w "Ostatnim tango w Paryżu", w reżyserii Bernardo Bertolucciego, wystąpił u boku debiutującej dziewiętnastolatki - Marii Schneider. Film przedstawia związek dwóch kochanków, oparty na perwersyjnym, wyuzdanym seksie. Najsłynniejszym i najbardziej skandalizującym momentem była scena seksu analnego. Po latach aktorka wspominała w wywiadzie dla portalu Dailymail:

Marlon powiedział: 'Maria, nic się nie bój, to tylko film'. Ale w trakcie tej sceny, mimo że to, co robił Marlon, nie było prawdziwe, moje łzy były prawdziwe. Szczerze mówiąc czułam się upokorzona. W pewnym sensie zgwałcona zarówno przez Brando, jak i Bertolucciego. Po wszystkim Marlon nawet mnie nie przeprosił. Na szczęście nakręciliśmy to za jednym podejściem.

Ostatnie tango w ParyżuGW

Kim Basinger, Mickey Rourke. Kim Basinger, Mickey Rourke. 9 i pół tygodnia

9 1/2 tygodnia

Mickey Rourke i Kim Basinger w "9 1/2 tygodnia" stworzyli niezwykle napiętą, erotyczną atmosferę. Patrząc na film można pomyśleć, że aktorzy świetnie się bawili podczas jego kręcenia. Tak niestety nie było. Basinger i Rourke ledwie się tolerowali - poza planem się omijali, nie rozmawiali ze sobą, odmawiali nawet jazdy jedną windą.

9 i pół tygodniascreen z youtube.com

Profesjonalne podejście do pracy, nie pozwoliło by widz odczuł ich niechęć do siebie, nawet przez sekundę trwania filmu. Aktorzy wszystkie sceny zagrali bez pomocy dublerów i odzieży imitującej nagość.

Nagi instynkt. Nagi instynkt. screen z youtube.com

Nagi instynkt

Wspominając erotyczny thriller "Nagi instynkt", mamy przed oczami Michaela Douglasa obsesyjnie zafascynowanego piękną morderczynią, którą zagrała Sharon Stone. Aktorzy nieraz wprawiali w osłupienie ekipę pracującą przy filmie. Sceny erotyczne, które odgrywali, były niezwykle naturalne i przekonywujące. Aktorom nie przeszkadzała nagość i udawanie intymnego zbliżenia.

Nagi instynktscreen z youtube.com

Sharon Stone zrezygnowała z dublerki i bielizny imitującej nagie części ciała, nie chcąc wypaść na ekranie nienaturalnie.

Grzeszna miłość. Grzeszna miłość. screen z youtube.com

Grzeszna miłość

Na plan filmu "Grzeszna miłość", w którym parę kochanków zagrali Angelina Jolie i Antonio Banderas, musiała wkroczyć Melanie Griffith. Żona Banderasa była zaniepokojona plotkami, jakie wychodziły poza plan produkcji. Jolie i Banderas nie mieli oporów przed graniem gorących, intymnych scen. Tak gorących, że najlepsze z nich nie weszły do ostatecznej wersji filmu - cenzor wyciął aż 10 minut igraszek pary bohaterów.

Całkowite zaćmienie. Całkowite zaćmienie. screen z youtube.com

Całkowite zaćmienie

"Całkowite zaćmienie" to jeden z najważniejszych filmów w dorobku Agnieszki Holland. Reżyserka obsadziła w głównych rolach Leonardo DiCaprio i Davida Thewlisa, którzy zagrali zakochanych w sobie poetów. Film obfitował w sceny erotyczne. Podczas kręcenia jednej z nich młodego DiCaprio zemdliło... Mimo tego incydentu obaj aktorzy wypadli przekonująco w roli kochanków, a film ma wielu fanów na całym świecie.

Monster's Ball. Monster's Ball. screen z youtube.com

Monster's Ball: Czekając na wyrok

Wyczyny łóżkowe Halle Berry i Billa Boba Thorntona w filmie "Monster's Ball", należą do najodważniejszych w historii kina. Halle Berry przyznała w wywiadzie dla portalu iofilm, że była to najtrudniejsza scena w jej całej karierze i za każdym razem, gdy na nią patrzy, czuje się zażenowana. Podejrzewamy, że męska część widzów filmu jest innego zdania...

Nagrodzony w Wenecji film Anga Lee Nagrodzony w Wenecji film Anga Lee "Ostrożnie, pożądanie" pojawi się w polskich kinach 18 stycznia Agencja Gazeta

Ostrożnie pożądanie

Twórca kontrowersyjnego "Brockeback mountain", Ang Lee, tym razem zabrał nas w podróż w czasie do Japonii lat 30. Członkowie podziemnego ruchu oporu wysyłają atrakcyjną koleżankę, by uwiodła i rozkochała w sobie wroga. Wielu krytyków obrazu zarzuca reżyserowi, że film trąci pornografią.

Ostrożnie, pożądaniescreen z youtube.com

Odważne sceny erotyczne kochanków wyglądają niezwykle naturalistycznie. Kręcone były przez tydzień. Ekipa, dla komfortu aktorów, była okrojona do absolutnego minimum. Odwaga odtwórczyni głównej kobiecej roli, Wei Tang, jest imponująca - zwłaszcza, że był to jej debiut filmowy!

Więcej o: