"Jestem energiczny jak wibrator elektryczny!". Poznaj najbardziej obciachowe teksty Niecika u Wojewódzkiego [TOP 5]

Drugim po Leszku Balcerowiczu gościem Kuby Wojewódzkiego był gwiazdor muzyki disco polo, Tomasz Niecik. Zapamiętamy go z tego odcinka jako dostawcę kapitalnych bon motów i celnych powiedzonek. Zobacz nasz "top 5" najbardziej obciachowych wypowiedzi Niecika!
Tomasz Niecik, Leszek Balcerowicz. Tomasz Niecik, Leszek Balcerowicz. TVN/ x-news

Numer 5, czyli "gorsze zło"

Najnowszy odcinek programu Kuby Wojewódzkiego był niezwykły choćby z tego powodu, że na jednej kanapie zasiedli gwiazda ekonomii i gwiazda disco polo. Obok poważnego profesora Leszka Balcerowicza, zasiadł nieustannie roześmiany Tomasz Niecik.

Tak jak profesor swobodnie żegluje po oceanie polskiej ekonomii, tak ty swobodnie żeglujesz po oceanie polskiego obciachu - zagaił Wojewódzki.

Potraktujmy te słowa jako wprowadzenie do naszego rankingu pięciu najbardziej obciachowych wypowiedzi Niecika. Zapytany przez Wojewódzkiego, czy wybrałby ZUS czy OFE, odpowiedział:

Niech będzie OFE. Wybrałem gorsze zło!

Ex aequo:

My jako młodzi ludzie, żyjemy intensywnie i krótko. Kto dożyje 67 lat, ja bynajmniej nie planuję, a co wyjdzie, to zobaczymy.
Mam nadzieję, że ta prognoza się nie sprawdzi, ale gdyby się sprawdziła, to nie będzie pan obciążał kasy państwa - odpowiedział mu życzliwie Balcerowicz.
Kuba Wojewódzki, Tomasz Niecik. Kuba Wojewódzki, Tomasz Niecik. TVN/ x-news

Numer 4, czyli być jak wibrator

Balcerowicz przyznał, że jego syn w dzieciństwie musiał toczyć pojedynki z rówieśnikami z powodu swojego znanego ojca. Wojewódzki był ciekawy, czy rodzina Niecika również ma jakieś problemy związane ze sławą artysty.

Mam Karola, brata, młodszego o 2 lata. Niektórzy mówią, że jest podobny do mnie z oczu i z uśmiechu, ale on ma takie kręcone włosy. Jak byłem mały, to też mi się trochę kręciły, a teraz się wyprostowały - odparł Niecik, cokolwiek nie na temat.
Niesamowita historia! Niecik, po prostu... kocham cię jak brata młodszego, niepełnosprawnego. Chodzi mi o to, czy twoja rodzina w Grajewie nie jest prześladowana? - zapytał wprost Wojewódzki
Jestem energiczny jak wibrator elektryczny! - radośnie odparł Niecik.

Hmm...

Tomasz Niecik. Tomasz Niecik. TVN/ x-news

Numer 3, czyli mówimy językami

Niecik pochwalił się, że ma mnóstwo fanów za granicą. Wojewódzki zapytał więc swojego gościa, czy zna jakieś języki obce.

Po angielsku? Ajm sorry, waszu mać. Po francusku: kamąsawa, komar w dupę kąsa.
Kuba Wojewódzki, Tomasz Niecik, Leszek Balcerowicz. Kuba Wojewódzki, Tomasz Niecik, Leszek Balcerowicz. TVN/ x-news

Numer 2, czyli mówimy prostym językiem

Hermetyczny, wypełniony ekonomicznym żargonem język profesora Balcerowicza nie zawsze jest rozumiany przez odbiorców. W związku z tym Wojewódzki poprosił Niecika, żeby zrobił Balcerowiczowi szybki kurs komunikacji. Jak Niecik sprawdził się w roli nauczyciela języka?

To musi być prosty język: dolce vita, będzie wino i popita! - zademonstrował.
Tomasz Niecik, Leszek Balcerowicz Tomasz Niecik, Leszek Balcerowicz TVN/ x-news

Numer 1, czyli megasuchar

A oto naszym zdaniem najlepszy tekst Niecika w trakcie programu. Podczas gdy Wojewódzki rozmawiał z Balcerowiczem o wieku emerytalnym, Niecik bezceremonialnie wtrącił się i zabłysnął sucharem.

Kubusiu, panie Leszeczku, ale kawał mi się przypomniał. Przechodzą dwaj mężczyźni obok Sejmu, słychać "100 lat!". Jeden mówi: słuchaj, tam chyba jest jakaś imprezka? Nie, właśnie wiek emerytalny podnoszą.

Mina Balcerowicza - bezcenna!

Więcej o: