Top Model: Ostatni półfinał za nami! Wiemy, kto będzie walczył o zwycięstwo! Znów nagięto zasady...

Odcinek 13., a zarazem ostatni półfinał za nami.
Tamara Subbotko, Marcela Leszczak, Klaudia Strzyżewska, Renata Kurczab, Zuzanna Kołodziejczyk Tamara Subbotko, Marcela Leszczak, Klaudia Strzyżewska, Renata Kurczab, Zuzanna Kołodziejczyk TVN/X-News

Top Model - odcinek 13.

W 13. odcinku po raz ostatni mogliśmy oglądać dziewczęta w kolorowej scenerii Indii. Uczestniczki musiały dać z siebie naprawdę wszystko. Walczyły nie tylko, żeby dobrze wypaść na indyjskim Fashion Week czy na sesji. Każdy ich ruch mógł okazać się decydujący w rywalizacji o finał.

Tamara Subbotko, Marcela Leszczak, Renata Kurczab, Zuzanna Kołodziejczyk Tamara Subbotko, Marcela Leszczak, Renata Kurczab, Zuzanna Kołodziejczyk TVN/X-News

Top Model - odcinek 13.

W 12. odcinku dziewczęta brały udział w castingach do pokazów na Fashion Week. Rywalki zdeklasowała Marcela, która zakwalifikowała się do aż 3 pokazów. Renatę wybrano do 2, a Zuzę i Klaudię do 1. Nie zabrakło jednak emocji i kontrowersji wokół indyjskiego Tygodnia Mody. W ostatniej chwili projektant wyrzucił z pokazu Klaudię.

Jesteś za bardzo paryska - przekazywał słowa kreatora Klaudii Michał Piróg.
W tym nie było winy Klaudii - tłumaczył Woliński. - To było tylko widzimisię projektanta.

Tamara Subbotko, Klaudia StrzyżewskaTVN/X-News

Klaudia bardzo przeżyła tę decyzję. Popłynęło wiele łez. Jednak nerwom i emocjom uległa też najmocniejsza modelka - Marcela. Niestety ma ona duże problemy z językiem angielskim. Zagubiona w gąszczu niezrozumiałych dla niej komend, załamała się.

Jestem beznadziejna - płakała zdezorientowana. - Jestem wzrokowcem, gdybym miała to wszystko napisane, poradziłabym sobie.

Marcela LeszczakTVN/X-News

Z pomocą przyszedł Michał Piróg, który pomógł Marceli zrozumieć polecenia reżysera pokazu. Dziewczyna wówczas od razu poczuła się pewniejsze i rozkwitła. Wszyscy byli zachwyceni. Jeden z projektantów zaprosił ją nawet do wspólnego zdjęcia. To wielkie wyróżnienie.

Tamara Subbotko, Marcela LeszczakTVN/X-News

 Renata Kurczab Renata Kurczab TVN/X-News

Top Model - odcinek 13.

Drugim niezwykle ważnym zadaniem półfinału była sesja zdjęciowa dla "Harper's Bazaar". Dziewczynom na sesji przyglądali się Marcin Tyszka i Dawid Woliński. Żaden fałszywy ruch nie uszedł ich uwadze. Ich wrażenia z planu jeszcze zaostrzyły finalny panel jurorski. Sędziowie o swoje faworytki walczyli z ogromnym zaangażowaniem. Konflikt okazał się być tak duży, że zmieniono zasady. Do finału zakwalifikowano cztery modelki zamiast trzech. W tej edycji już po raz drugi nagięto reguły (wcześniej w domu modelek zamieszkało 14 modelek, zamiast 13).

Top Model 3; Indie; odcinek 13; sesja na wsi rybackiej; n/z Marcela Leszczak; fot: TVN / Akpa / Jacek KurnikowskiTVN/X-News

W efekcie Joanna Krupa wręczyła fotografie Renacie Kurczab, Marceli Leszczak, Zuzannie Kołodziejczyk i Klaudii Strzyżewskiej. Tym samym o wygraną w przyszłym tygodniu nie będzie walczyć Tamara Subbotko.

Tamara Subbotko.TVN/X-News

Tamara Subbotko Tamara Subbotko TVN/X-News

Top Model - odcinek 13.

Dziewczyna, która wygra program, podpisze kontrakt z międzynarodową agencją modelek, kontrakt z marką Max Factor oraz wykona sesję okładkową dla magazynu "Glamour". Która zdobędzie tak atrakcyjne nagrody? Dowiemy się już 5. czerwca. Oczywiście specjalnie dla Was tam będziemy. Tymczasem zapraszamy do galerii zdjęć ze środowego odcinka.

Top Model 3; Indie odcinek 13; Fashion Week Lakme; n/z Katarzyna Soko?owska, Joanna Krupa, Marcin Tyszka, Dawid Woli?ski; fot: TVN / Akpa / Jacek KurnikowskiTVN/X-News

uzanna Kołodziejczyk, Marcin Tyszka, Dawid Woliński uzanna Kołodziejczyk, Marcin Tyszka, Dawid Woliński TVN/X-News

Top Model - odcinek 13.

Zuzanna KołodziejczykTVN/X-News

Renata Kurczab Renata Kurczab TVN/X-News

Top Model - odcinek 13.

Renata KurczabTVN/X-News

Zuzanna Kołodziejczyk,  Tamara Subbotko, Klaudia Strzyżewska Zuzanna Kołodziejczyk, Tamara Subbotko, Klaudia Strzyżewska TVN/X-News

Top Model - odcinek 13.

Zuzanna Kołodziejczyk,  Tamara Subbotko, Klaudia StrzyżewskaTVN/X-News