Magda Gessler w Orient Expressie... Kucharze po samochodówce i mrożonki. Czy to miało szansę się udać?

Kolejny odcinek 'Kuchennych rewolucji' za nami.
Magda Gessler, Magda Gessler, "Kuchenne rewolucje" Screen z TVN

Problem

Tym razem Magda Gessler udała się znów do Lublina, aby uratować przed zbliżającą się katastrofą, pędzący ku rychłej zagładzie, lokal "Orient Express". Czy restauratorka wprowadzi restaurację na właściwe tory? Zadanie miała trudne. Sami pracownicy szybko wyliczali słabe strony knajpy.

Mamy ogromne menu. Jest sushi, tortille, pizza, makarony. To istna katorga! - żalił się jeden z kucharzy. - Przez to mamy wielkie problemy z towarowaniem. Wszystko jest mrożone.

Magda Gessler, "Kuchenne rewolucje", orient expressScreen z TVN

Także kelnerka dołożyła swoje trzy grosze.

Nasza kuchnia jest po prostu nijaka.

Magda Gessler, "Kuchenne rewolucje", orient expressScreen z TVN

Nijaki wydaje się być także poziom zaangażowania właściciela. Nic dziwnego, że lokal chyli się ku upadkowi.

Którędy jeździł Orient Express? - zapytała się właściciela Magda Gessler.
Powiem szczerze, że nie wiem - odpowiedział zupełnie niezażenowany.

Magda Gessler, "Kuchenne rewolucje", orient expressScreen z TVN

Właściciel nie miał też pojęcia o prowadzeniu lokalu. Podobnie małą wiedzę mieli kucharze, choć w ich przypadku to akurat zrozumiałe. Wcale nie byli bowiem kucharzami...

A panowie po jakiej szkole są, technikum gastronomiczne?
Nie... - odpowiedzieli rumieniąc się.
To po czym? Może po samochodówce?! - zażartowała restauratorka.
Tak... - odpowiedzieli zgodnie.
O ku*wa... - skwitowała dosadnie Gessler.

Magda Gessler, "Kuchenne rewolucje", orient expressScreen z TVN

Magda Gessler, Magda Gessler, "Kuchenne rewolucje" Screen z TVN

Złote rady Magdy Gessler

Jednak nie z takimi trudnościami mierzyła się Magda Gessler. Zabrała ona ekipę lokalu na lubelski dworzec. Tam, przy ustawionym na peronie stoliku, pracownicy zjedli w towarzystwie Gessler podwieczorek. Jednak ku zaskoczeniu załogi knajpy, tym razem kelnerów i kucharzy obsługiwał sam właściciel.

Taka zmiana ról poprawiła wszystkim nastrój. Zniknęło napięcie i zdenerwowanie. W ich miejsce pojawiło się podniecenie nadchodzącymi zmianami. A zapowiadały się obiecująco.

Magda Gessler, "Kuchenne rewolucje", orient expressScreen z TVN

Orient Express, według Gessler, ma zabrać każdego w prawdziwą kulinarną podróż.

Będzie zupa żółwiowa. Nie bójcie się, żaden żółw nie zginie. To przedwojenna zupa z ozorów, która udaje żółwiową. Do tego orientalny tażin. Kuskus z rodzynkami, na maśle gotowany w specjalnym, popularnym w Turcji, naczyniu tażinie - opowiadała podekscytowana prowadząca.

Ambitnie. Co jednak z tego wyszło?

Magda Gessler, Magda Gessler, "Kuchenne rewolucje" Screen z TVN

Efekt?

Goście pierwszej kolacji po rewolucji byli zachwyceni. Wszyscy zgodnie chwalili ciekawy smak potraw.

Bardzo smaczne i wyjątkowe. Nigdy czegoś takiego nie jadłam. Nie spodziewałam się, że zjem ozorki! - relacjonowała jedna z kobiet zaproszonych na uroczysty posiłek.

Jednak zmienia się nie tylko kuchnia, lecz także wnętrze. Surowy pubowo-dworcowy wystrój zastąpiły meble i dodatki rodem z epoki. Wielkie wrażenie robiły też ogromne lustra zawieszone na ścianach i nowa elegancka zastawa. To wszystko składa się na pewny sukces.

Pierwszy raz od dawna restauracja była pełna - cieszył się kelner.

Magda Gessler, "Kuchenne rewolucje", orient expressScreen z TVN

Orient Express ruszył w odpowiednim kierunku - mówił zachwycony właściciel.

Magda Gessler, "Kuchenne rewolucje"Screen z TVN

Jego entuzjazm nie do końca podzielała Gessler. Nie podobało jej, że deser był podawany, nim ze stolików zniknęło drugie danie.

Jedzenie było na medal, jednak obsługa kulała. Właściciel musi się nauczyć, co to jest dobry serwis - krytykowała prowadząca.

Magda Gessler, "Kuchenne rewolucje"Screen z TVN

Magda Gessler, Magda Gessler, "Kuchenne rewolucje" Screen z TVN

Udało się?

Po miesiącu Magda Gessler ponownie udała się w podróż Orient Expressem. Czy jednak tym razem dotarła do celu?

Magda Gessler, "Kuchenne rewolucje"Screen z TVN

W lokalu od razu widać było, że dużo się zmieniło. Przede wszystkim byli goście. Obsługa chodziła uśmiechnięta. Jednak wymagające podniebienie Gessler nie zostało w pełni zaspokojone.

Zupę żółwiową zdominował tymianek, a kuskus był zdecydowanie za suchy - wytykała błędy Gessler.

Jednak nie zabrakło też pochwał.

Ogólnie jest bardzo dobrze, ale musi być lepiej. Pachnie pysznie, pachnie orientem. Ale do prawdziwego Orient Expressu jeszcze trochę brakuje. Jednak warto tu przyjść.

Magda Gessler, "Kuchenne rewolucje"Screen z TVN

Macie ochotę na taką podróż? Sprawdzili ją już na lublin.gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (13)
Magda Gessler w Orient Expressie... Kucharze po samochodówce i mrożonki. Czy to miało szansę się udać?
Zaloguj się
 • fanizymiko

  Oceniono 46 razy 22

  Kuchara po ASP rzuciła w eter elokwentnie: " o kur*a". I ciach. Redaktory zaliczyły następną wierszówkę.

  Jak mało trzeba sobą reprezentować by dostać angaż w TVN. Dno.

 • koja

  Oceniono 30 razy 20

  Rzuca jedzeniem, klnie i wcale mnie to nie dziwi. Czy tak trudno ugotować świeży makaron? Przeciez to trwa kilka minut. A te krewetki odgrzewane w worku foliowym w mikrofali. To przeciez jakiś syf a nie jedzenie dla ludzi.

 • senta

  Oceniono 47 razy 9

  Wczoraj to już przegięła .Jak można rzucać jedzeniem w człowieka ? Jest tyle biedy na świecie ,dzieci głodują a ta napuszona ,wszystko wiedząca krowa rzuca żarciem w biedną pracownicę restauracji.Jestem ciekawa czy te przyprawy z torebek które to reklamują w" Kuchennych Rewolucjach " to takie zdrowe ? Czy w tym nie ma chemii ? Myśli że jak włoży kiecke za 2000 zł i natapirują jej ten żółty łeb to ona jest najmądrzejsza ... Nigdy nie byłam w jej restauracjach ale jestem ciekawa co oni tam podają i czy człowiek po tym jest zdrowy.

 • zenio.karaluch

  Oceniono 24 razy 8

  A Madzia co skończyła? Mówi, ze ASP w MAdrycie, ale widział kto dyplom albo jej jakieś "dzieła"? To juz chyba lepiej mieć samochód naprawić...

 • ela22

  Oceniono 13 razy 7

  Bywałam klientką restauracji p. Gessler. Ale to już historia. Nie chodzę do jej restauracji bądż przez nią sygnowanych. Drożyzna nieadekwatna do jakości, przy czym obsługa tak zmanierowana, oczekująca że za samo wejście do takiego lokalu się należy (chociażby pokaźny napiwek, oczywiście poza rachunkiem i to gotówką)). Baba jedzie na swoim nazwisku, które zresztą nie jest jej ale to zupełnie inna historia. Co do programu to zastanawiam się kto dostaje kasę? Właściciel za zaproszenie p. Gessler i przyjmowaniu obelg za które normalnie by się dostało w ryja? Ale on musi siedzieć cicho bo p. Gessler jest guru. Czy też jeszcze większa kasa dla p. Gessler za "fachowe" postawienie knajpy na nogi. Odnoszę również wrażenie że sytuacja knajpy jest wyreżyserowana - przesadnie wyolbrzymiona aby p. Gessler pokazała swoje "umiejętności".

 • angharad

  Oceniono 6 razy 6

  Może i po samochodówce ale fajne, inteligentne dzieciaki, wzięli sie dziarsko do roboty i uratowali pierdołowatemu właścicielowi knajpe. Lubię takich ludzi, którym nie trzeba dwa razy powtarzać o co chodzi, wszystko łapią w lot. Brawo! Nowy szef kuchni - klasa sama w sobie. A duża kelnerka o niespotykanej urodzie przeobraziła się w zjawiskową divę z lat 20-tych. Nieprawdopodobny "kameleon". Po prostu super.

 • raksha

  Oceniono 30 razy 6

  Kolejny odkrywczy cytat z M. Gessler : " W Orient ekspresie powinien się rzucać w oczy... smak..." Ta osoba Gessler ma dobre pomysły na potrawy, ale jej komunały i brednie odbierają apetyt.

 • mikolaj.plank

  Oceniono 5 razy 1

  O ku*wa... - skwitowała dosadnie Gessler. No proszę, to samo słowo na stadionie, to mandat, zakaz stadionowy... itp.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX