"Polskie Oscary"? Do gwiazd Hollywood jeszcze daleko... Zobacz 10 klap modowych na Orłach

Orły nazywane są "polskimi Oscarami". Jednak jeśli chodzi o modę, to określenie jest zdecydowanie przesadzone. Na czerwonym dywanie w Los Angeles królują piękne długie kreacje od najlepszych projektantów na świecie, a tymczasem w Warszawie większość gwiazd ubrała się jak na popołudniowy koktajl. Dobry stylista miałby tu ręce pełne roboty. Szkoda, że wiele pań nie skorzystało z jego usług. Zobaczcie, kto się nie popisał.
Joanna Kulig Joanna Kulig KAPIF

10. Joanna Kulig

Tę klapę wybraliście Wy. W komentarzach pod galerią z gali największą popularnością cieszył się komentarz użytkownika sentence:

Niniejszym apeluję z tego miejsca, żeby jakiś stylista (ale prawdziwy, nie Jacyków ani Horodyńska) natychmiast objął opieką i patronatem Joannę Kulig, ponieważ już nie po raz pierwszy udowodniła, że nikt, tak jak ona, nie potrafi się oszpecić fryzurą/makijażem i zdeformować strojem. To tyle.

My od siebie tylko dodamy, że chociaż Joanna Kulig w kobalcie wygląda świetnie, to kreacja Zuo Corp, mimo że ładna, jest zbyt zwyczajna na taką galę.

Nagrodzone filmy możesz zobaczyć na Kinoplex.pl

Agnieszka Grochowska, Orły 2013 Agnieszka Grochowska, Orły 2013 WBF

9. Agnieszka Grochowska

Agnieszka Grochowska w czerni od stóp do głów. To niestety kolejna ze znakomitych polskich aktorek, która jest na bakier z modą.

Katarzyna Buczkowska, Katarzyna Adamik, Orły 2013 Katarzyna Buczkowska, Katarzyna Adamik, Orły 2013 WBF

8. Katarzyna Adamik

Rozumiemy, że Katarzyna Adamik nie poddaje się konwenansom i nie chce ubierać się jak większość z nas. Ale w końcu przyszła na galę, tak? Więc dlaczego nie założyć czegoś bardziej eleganckiego? Ta stylizacja nadaje się raczej na wyjście do sklepu.

Tamara Arciuch Tamara Arciuch WBF

7. Tamara Arciuch

Tamara Arciuch wygląda niczym syrena, która dopiero co wynurzyła się z morza. Kolor sukni i cekiny przypominają łuski. Do tego mamy wrażenie, że kreacje o bardzo podobnym kroju, ale w innych kolorach, widzieliśmy już kilkanaście razy na imprezach nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Monika Richardson. Monika Richardson. KAPIF

6. Monika Richardson

Naprawdę lubimy być zaskakiwani. Ale Monika Richardson od dawna nie dała nam tej przyjemności. To kolejna z całego szeregu nieudanych stylizacji dziennikarki. Dziewczęca opaska, postarzająca i bezkształtna sukienka z dziwnego materiału i buty, które w założeniu pewnie miały ożywić stylizację, ale jakoś to się nie udało. Tak dla formalności dodamy, że z kreacją wieczorową na wielką galę sukienka ta ma niewiele wspólnego.

Olga Frycz Olga Frycz Kapif

5. Olga Frycz

Prostota? Jak najbardziej. Mała czarna? Oczywiście. My jednak mamy wrażenie, że Oldze Frycz po prostu się nie chciało i wybrała pierwszą lepszą z brzegu kreację. Nuda.

Marieta Żukowska Marieta Żukowska KAPIF

4. Marieta Żukowska

Aktorka raczej rzadko pojawia się na liście najgorzej ubranych. Niestety, tym razem nie ma czego chwalić. Sukienka nie ma nic wspólnego z elegancką galą. Beżowy kolor zlewa się z karnacją aktorki i jest zupełnie nietwarzowy. Stylizację pogarszają dziwne buty. Kolejny wielki minus widać na zdjęciu poniżej. Szkoda.

Marieta Żukowska, Orły 2013WBF

Agata Kulesza, Orły 2013 Agata Kulesza, Orły 2013 WBF

3. Agata Kulesza

Ta stylizacja nas wręcz zasmuciła. Uwielbiamy Agatę Kuleszę, jest bez dwóch zdań jedną z najlepszych aktorek w Polsce. Do tej pory stawiała na prostotę i elegancję. Co więc stało się w poniedziałek? Materiał wygląda jak cerata, a ten wzór... Taka krata nie powinna pojawiać się na salonach.

Edyta Pazura Edyta Pazura WBF

2. Edyta Pazura

To dopiero kwiatki! Dosłownie. Taka sukienka nadaje się na piknik lub na wesele w remizie, a nie na galę wręczenia jednych z najważniejszych nagród filmowych w Polsce. I te trupioblade rajstopy... Edyta Pazura jest młodą i atrakcyjną kobietą, która od lat udowadnia, że niestety nie umie się ubierać. Stylista potrzebny od zaraz.

Roma Gąsiorowska Roma Gąsiorowska WBF

1. Roma Gąsiorowska

Smutne jest już to, że właściwie można mieć pewność, że Roma Gąsiorowska będzie jedną z najgorzej i najdziwniej ubranych gwiazd na każdej gali. Tu po prostu wszystko jest nie tak. Aktorka jest zabudowana od stóp do głów. Ciężką czarną kreację wykańcza przedziwny czerwony szal. Gdyby tak zmysłu estetyczny w tym przypadku mógł być wprost proporcjonalny do talentu aktorskiego...