Wszystkie ściemy TVN. Jak nas wkręcali?

.

Plotka kontrolowana

Pisaliśmy już o plotce kontrolowanej, którą w lutym wypuściła TVN na potrzeby promocji swoich dwóch gwiazd - Anny Muchy i Borysa Szyca. Serwis Plejada napisał, że Mucha zagra zakonnice w debiucie reżyserskim Szyca. Szybko okazało się, że news jest totalną ściemą. TVN chwali się faktem, że udało mu się "wkręcić" pozostałe media. A chodziło tylko o promocję gwiazd ich wiosennych produkcji. O tym już nie wspominają. Kiedy jeszcze wkręcali Polaków?

Rafał Mroczek i Aneta Piotrowska w "Tańcu z gwiazdami"

Rafał Mroczek w finale 3. edycji "Tańca z gwiazdami" pokonał Olę Kwaśniewską. Prezydentówna od początku programu prowadziła w rankingach popularności, ale ostatecznie Kryształowa Kula trafiła do rąk Mroczka. Dlaczego? Rafał przez cały program "grał" zakochanego w swojej partnerce Anecie Piotrowskiej. TVN lansowała ich jako zakochaną parę. Rafał wygrał program, a kilka dni po finale zerwał z Anetą.

Filip Bobek i Anna Mucha w "Prosto w serce"

Filip Bobek i Anna Mucha grają główne role w serialu "Prosto w serce". Serial nie jest hitem, więc stacja szuka sposobu, żeby przyciągnąć nowych widzów. Najlepszy na to sposób to konflikt kontrolowany albo romans na planie. Konflikt nic nie dał. Media pisały o tym, że Mucha i Socha awanturują się na planie. Aktorki szybko zdementowały te plotki. Oglądalność nie wzrosła, więc trzeba było wymyślić romans. Na konferencję TVN, Mucha i Bobek przyjechali razem. Były czułe słówka i głębokie spojrzenia. Coś jest na rzeczy?

Kuba Wojewódzki i Marcin Prokop w "Mam talent"

Kuba Wojewódzki w jednym z wywiadów powiedział o Prokopie: "To dwumetrowy futerał na osobowość". Prokop miał mu to za złe, ale nigdy publicznie go nie skrytykował. Za to na antenie TVN w programie "Mam talent" dziennikarze nie szczędzili sobie złośliwości. Media pisały, że Kuba i Marcin nienawidzą się. Kto takie plotki rozpowiadał? Osoby z produkcji show? Kolejna plotka kontrolowana?

Kinga Rusin i Anna Mucha w "You Can Dance"

To była podobna historia jak ta z Prokopem i Wojewódzkim. Według relacji osób, które pracowały na planie "You Can Dance", Mucha i Rusin od początku show nie przypadły sobie do gustu. Konflikt wisiadł w powietrzu. Później było już tylko gorzej. Codziennie czytaliśmy o tym, jak Mucha rywalizuje z Rusin. Piróg w wywiadach opowiadał, że Ania w jednym z hoteli podarła zdjęcie Kingi. Interes się kręcił. "You Can dance" był hitem.

Michał Piróg i Anna Mucha w "You Can Dance"

Jeśli już jesteśmy przy Ani Musze i Michale Pirógu to warto wspomnieć o ich konflikcie na planie "You Can dance". Michał miał Ani za złe, że chce być w centrum zainteresowania zamiast skupić się na uczestnikach. W wywiadach opowiadał, że Mucha musi pokazać cycki, żeby zaistnieć, a zamiast mózgu ma dysk twardy. Mocny pojazd? Ania olała jego słowa. A oglądalność "YCD" ciągle rosła.

Beata Tyszkiewicz i Iwona Pavlović w "Tańcu z gwiazdami"

Jury "Tańca z gwiazdami" już po kilku edycjach znudziło się widzom. Nic dziwnego, że TVN postanowił podkręcić atmosferę wokół show i wykreował konflikt między Beatą Tyszkiewicz a Iwoną Pavlović. Panie kłóciły się w odcinkach na żywo. Tyszkiewicz była złośliwa w stosunku do Iwony. Sytuacja była jasna, gdy aktorka w jednym z wywiadów powiedziała: "Bardzo lubię Iwonkę. Zawsze docinam tym, których bardzo cenię jako ludzi. To już od dawna jest ustalone, że mogę naginać jej cierpliwość". Jest ustalone. I wszytsko jasne.

Więcej o: