Ilona Łepkowska przechodzi na emeryturę? "To mnie właściwie rozbawiło. Nawet nie było sensu prostować"

Artykuł we "Wprost" wywołał duże zamieszanie. Tygodnik twierdził, że scenarzystka przechodzi na emeryturę. Wszystko okazał się pomyłką. Ilona Łepkowska opowiedziała nam, jak wyglądała cała sytuacja.
Ilona Łepkowska. Ilona Łepkowska. KAPIF

Nieporozumienie

Wszystko zaczęło się od tej wypowiedzi zamieszczonej w tygodniku "Wprost":

Ja już naprawdę nie mam siły mówić o serialach, tłumaczyć się, udzielać wywiadów. Odchodzę na emeryturę. Spokojnie mogę przejść w stan spoczynku już w przyszłym roku - powiedziała.

Skąd się wzięło całe nieporozumienie?

To nie był żaden wywiad, tylko odmowa udzielenia wywiadu. Zadzwoniła do mnie dziennikarka "Wprost" z prośbą o rozmowę. Powiedziałam, że nie dam wywiadu, bo już mam dość tłumaczeń i rozmów o serialach. Ona nalegała, więc ja trochę na odczepnego, a trochę żartem odpowiedziałam, że przechodzę na emeryturę. Byłam przekonana, że to koniec sprawy, nawet nie prosiłam o autoryzację, bo to była prywatna rozmowa i według mnie nie dałam jej zgody na druk żadnej wypowiedzi. Postąpiła nieładnie. Do tego tekst podpisała inna osoba niż ta, z którą rozmawiałam. Następnym razem po prostu powiem "nie" i odłożę słuchawkę - powiedziała Ilona Łepkowska w rozmowie z Plotek.pl.
Ilona Łepkowska. Ilona Łepkowska. KAPIF

Reakcja na artykuł

Sytuacja się skomplikowała, kolejne media pisały o emeryturze Ilony Łepkowskiej. Jak zareagowała na wszystkie doniesienia?

To mnie właściwie rozbawiło. Nawet nie było sensu prostować, bo tego nikt nie chce czytać. I tak powiedzą, że specjalnie to powiedziałam, żeby było o mnie głośno, a teraz się wycofuję. Ale za bardzo się tym nie przejmuję. Dziś to jest news, a za chwilę wszyscy o tym zapomną - powiedziała nam.
Ilona Łepkowska. Ilona Łepkowska. KAPIF

Co z emeryturą?

W takim razie, czy królowa polskich seriali, jak jest powszechnie nazywana, planuje przejście na emeryturę?

O emeryturze nie myślę, ale już od dawna mówię, że chciałabym mniej pracować. Jestem po dwóch operacjach ortopedycznych w ciągu dwóch lat, 3 razy w tygodniu mam rehabilitację. Do tego cały czas piszę felietony do "Tele Tygodnia", produkuję "Barwy szczęścia" i "Wszystko przed nami". To jest czasami praca od 6 do późnego wieczora. Czasami już słaniam się na nogach, to jest ponad miarę, a nie mam już 20 lat.
Artur Żmijewski, Małgorzata Foremniak Artur Żmijewski, Małgorzata Foremniak fot. beta.nadobre.pl

O quizie

W niedzielę pojawił się u nas quiz wiedzy o filmach i serialach Ilony Łepkowskiej. Scenarzystka go zrobiła i nie była zadowolona z wyników.

Poszło mi fatalnie, miałam 8 na 10. A powinnam chyba znać siebie lepiej! Nawet zażartowałam do męża, że nic o sobie nie wiem. Nie pamiętałam, jakimi słowami Kuba wyznał miłość Zosi, a ja tę scenę pisałam! I zaznaczyłam, że Karol z filmu "Och Karol" mieszkał z 4 kobietami, później przypomniałam sobie, że była jeszcze jedna. Tragedia, skleroza, emerytura... (Uwaga, to był żart!).

Quiz znajdziecie tutaj.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.