To może być ich rok! Kto odniesie największy sukces?

Niedawno odbyła się konferencja prasowa dwóch nowych seriali. To doskonała okazjia, aby pokazać gwiazdy, które w nadchodzącym sezonie będą grały pierwsze skrzypce w telewizji i kinie. Kto ma szansę na największy sukces?
Maciej Zakościelny, Julia Kamińska, Antoni Pawlicki, Aleksandra Hamkało. Maciej Zakościelny, Julia Kamińska, Antoni Pawlicki, Aleksandra Hamkało. kapif

Co słychać w świecie seriali i filmu?

Już niedługo w polskiej telewizji pojawią się dwa nowe seriale: 'Reguły gry" i "Aida". Pierwszy jest adaptacją amerykańskiej produkcji i emitowany będzie w TVN7. Opowiada historię paczki przyjaciół, przedstawia ich wzajemne relacje i przede wszystkim ich miłosne perypetie. Drugi to historia kobiety, której życie nie rozpieszcza. Jest rozwiedziona, ciężko pracuje, aby utrzymać rodzinę, a ta tylko dokłada jej zmartwień. W kinach natomiast już niedługo zobaczymy nietuzinkową, jak zapewniają producenci, opowieść o trudnej miłości dwojga młodych bohaterów. W filmie nie zabraknie odważnych scen erotycznych. "Big Love" wejdzie na ekrany kin 10 lutego.

Na uwagę zasługują też dwa filmy, które w kinach możemy oglądać już teraz. "W ciemności" Agnieszki Holland to nasz kandydat do Oscara. Film to opowieść o prawdziwej przyjaźni, jaka zawiązuje się między bohaterami w bardzo trudnych, wojennych czasach. Druga produkcja, którą od kilku dni możemy oglądać na srebrnym ekranie to "Róża", której akcja rozgrywa się z kolei tuż po zakończeniu wojny.

Zobaczcie, kto wcieli się w główne postaci nadchodzących produkcji. To o nich niedługo może być głośno.

Obsada serialu "Reguły gry"

Obsada serialu "Reguły gry".

 

Aida serial, Bohosiewicz Sonia, Bohosiewicz Maja

Obsada serialu "Aida".

Plakat promujący film "Big love", pawlicki, hamkało

Plakat promujący film "Big love".

Robert Więckiewicz

Robert Więckiewicz w filmie Agnieszki Holland.

Marcin Dorociński i Agata Kulesza

Sonia Bohosiewicz

Sonia Bohosiewicz ma już na swoim koncie niejedną filmową i serialową rolę. Jej dobra passa trwa od kilku lat. Tym razem jednak cała fabuła zbudowana jest wokół bohaterki, w którą wciela się aktorka. To ona jest gwiazdą nowego serialu TVP.

sonia bohosiewicz

Przed Sonią więc wielka szansa, by na stałe zagościć w świadomości szerokiej grupy widzów. Nic nie zapewnia w show-biznesie takiej popularności jak udany serial. Najlepszym tego przykładem jest kariera Małgorzaty Kożuchowskiej. Hanka Mostowiak zrobiła z aktorki osobę rozpoznawalną i lubianą w całej Polsce, a śmierć bohaterki była jednym z najczęściej komentowanych wydarzeń zeszłego roku. I nie ważne czy śmiano się z kartonów, czy wzruszano z powodu odejścia postaci, która była z nami ponad dekadę. Okazało się, że historia żony Marka jest wszystkim doskonale znana, nawet tym, którzy nigdy nie przyznawali się do oglądania produkcji.

małgorzata kożuchowska

Charakterystyczna rola w popularnym serialu w dzisiejszych czasach może zrobić z aktora megagwiazdę i na długo ustawić jego pozycję w show-biznesie. Czy rola Soni Bohosiewicz jest na tyle ciekawa, że chociaż trochę zbliży się do fenomenu (nie bójmy się tego słowa, w przypadku "M jak miłość" jest trafnym określeniem) Hanki?

Oczywiście, życzymy aktorce "Rezerwatu" jak najlepiej. Bo talentu jej na pewno nie brakuje. Wszystko jednak okaże się w marcu, kiedy serial zagości na naszych ekranach.

Maja Bohosiewicz

Młodsza siostra Soni już całkiem pewnie czuje się w polskim show-biznesie. Filmowych klanów na świecie jest mnóstwo i nie ma się co oburzać, że dziewczyny się wspierają i wzajemnie promują. Sonia wprowadziła Maję na salony, zapewne pomogła też w zdobyciu kilku ważnych kontaktów. Ale, jak zauważyliśmy niedawno, Maja staje się coraz bardziej samodzielna. Co cieszy i budzi szacunek. W końcu jedne Krupy nam wystarczą.

 

Maja zagrała kilka mniejszych ról i epizodów w serialach i filmach ("Londyńczycy, "W ciemności"). Teraz dostała prawdziwą szansę. W serialu "Aida" wciela się w krnąbrną córkę głównej bohaterki (Sonia Bohosiewicz). Jej rola jest na tyle rozbudowana, że w końcu będzie mogła zaprezentować swoje aktorskie zdolności.

Maciej Zakościelny

Macieja Zakościelnego nikomu przedstawiać nie trzeba, mimo że aktor na jakiś czas wycofał się z filmowego świata. Znany głównie z komedii romantycznych, nasz własny amant, porównywany niejednokrotnie do Brada Pitta, więcej czasu poświęcał ostatnio swojej karierze muzycznej. Takiej ślicznej buzi jednak telewizja nie mogła sobie odpuścić i Maciej już niedługo będzie błyszczał na ekranach naszych telewizorów. Wiadomość to miła, dla oka przede wszystkim. Nie ujmując Zakościelnemu aktorskiego talentu, uważamy, że młody, przystojny aktor, zdecydowanie lepiej wygląda, niż gra.

Maciej Zakościelny

Maciej zagra u boku Julii Kamińskiej w nowym serialu TVN 7 "Reguły gry", adaptacji sitcomu "Rules of Engagement". Wcieli się tam w postać Adama, który właśnie zaręczył się ze swoją ukochaną Nataszą. Serial ma w zabawny sposób opowiadać o problemach, jakie prędzej czy później pojawiają się w każdym związku dwojga ludzi. Maciek powróci na ekrany - zapewne ku pokrzepieniu niejednego damskiego serca - już w marcu. W serialu pojawią się też Katarzyna Kwiatkowska, znana z "Rozmów w tłoku" u Szymona Majewskiego oraz Jan Jankowski i Paweł Wilczak.

Reguły gry, maciej zakościelny, julia kamińska

katarzyna kwiatkowska, maciej zakościelny

Nowa rola pozwoli Zakościelnemu wrócić na szczyt?

Julia Kamińska

Julia Kamińska, jeszcze niedawno nikomu nieznana, przeciętna, dziewczyna z Trójmiasta, szybko podbiła serca polskich widzów, szczerą i sympatyczną rolą niezbyt atrakcyjnej Urszuli Cieplak w serialu "BrzydUla".

julia kamińska, brzydula, reguły gry

Później była wygrana w "Tańcu z gwiazdami", która udowodniła, że Julia nie tylko da się lubić, ale także ma ukryte talenty. Podejrzewalibyście BrzydUlę o niezgrabnych, delikatnie ujmując, ruchach, o doskonałe wyczucie rytmu? Julia w każdym odcinku show tańczyła lepiej, a ponadto chudła i zmieniała się na naszych oczach. Za to ją pokochaliśmy.

julia kamińska, rafał maserak

I w serialu, i w życiu udowodniła polskim widzom, że piękno jest w każdej kobiecie, a marzenia są po to, aby je realizować. Teraz Julia wygląda olśniewająco i wciela się w postać ślicznej bohaterki, która u swojego boku ma amanta o wyglądzie (ba, wręcz o twarzy!) Zakościelnego. Julio, trzymamy kciuki!

Kaminska Julia

Antoni Pawlicki - nadzieja polskiego kina i bez wątpienia najseksowniejszy z młodego pokolenia aktorów. Antoni Pawlicki - nadzieja polskiego kina i bez wątpienia najseksowniejszy z młodego pokolenia aktorów. Kapif

Antoni Pawlicki

Jak to wspaniale, że mamy w show-biznesie Pawlickiego! Nie opowiada głupot w programach śniadaniowych, nie biega do tabloidów z każdą sensacyjną wiadomością na swój temat, nie umawia się z paparazzi na tzw. ustawki. Mimo to, a może właśnie dlatego, najlepsze role trafiają właśnie do niego.

Antoni Pawlicki - nadzieja polskiego kina i bez wątpienia najseksowniejszy z młodego pokolenia aktorów

Pawlicki miał przerwę w pracy, był moment, kiedy telefony nie dzwoniły. Nie przyjął jednak wtedy byle czego, nie promował się na siłę w mediach i nie chałturzył. Cierpliwie czekał na swój czas. I ten czas nadszedł. Od kilku lat Antoni wciela się w postać Janka Markiewicza w bijącym rekordy popularności serialu historycznym "Czas honoru". W podobnych, wojennych klimatach utrzymany jest film "Jutro idziemy do kina" z 2007 r., w którym Pawlicki zagrał jedną z głównych ról. Myli się jednak ten, kto myśli, że Antoni sprawdza się tylko w jednym rodzaju produkcji. Jest też znakomitym aktorem komediowym, co udowodnił występując w "Dlaczego nie!" czy "Los numeros".

antoni pawlicki

Cieszy nas to ogromnie, bo Pawlicki jest jednym z najbardziej utalentowanych aktorów młodego pokolenia i zachowuje się jak rasowy gwiazdor, a nie jak rozkapryszony celebryta - skromny, pracowity, przystojny może wspaniale pokierować swoją karierą. Tylko czy nasze kino będzie miało co jemu zaproponować? Będzie Cybulskim naszych czasów? Oby nie! Zapamiętajcie Pawlickiego, ten rok może należeć do niego. Pojawi się w "Big love" i "Kac Wawa", a te produkcje mają duże szanse na sukces.

antoni pawlicki

Aleksandra Hamkało

Aleksandra Hamkało już od kilku lat pojawiała się na ekranach. Grała głównie w serialach, wśród których znalazły się takie produkcje jak "Linia życia", "Fala zbrodni", "Pierwsza miłość", "Świat według Kiepskich" czy "Biuro kryminalne". Talent młodej aktorki został szybko zauważony przez reżyserów, co zaowocowało pierwszymi rolami kinowymi. Szersza widownia poznała Olę dzięki jej roli w głośnym filmie "Sala samobójców".

aleksandra hamkało, sala samobójców

Hamkało zagrała u Jana Komasy Karolinę, która podkochiwała się w głównym bohaterze, Dominiku. Aleksandra udowodniła, że nie boi się na planie wyzwań. W jednej ze scen, w której główni bohaterowie bawią się na balu studniówkowym, zaliczyła gorący pocałunek z koleżanką.

aleksandra hamkało

Ten rok może przynieść młodej aktorce dużą popularność. U boku Antka Pawlickiego zagrała w "Big love", który wchodzi do kin tuż przed Walentynkami. Jest zdolna, pracowita i ładna, a to oznacza, że ma zadatki na bycie gwiazdą.

aleksandra hamkało, big love

Tutaj możecie zobaczyć, co Aleksandra Hamkało mówi na temat nowej roli:

 

aleksandra hamkało

Paweł Wilczak. Paweł Wilczak. Agencja Wyborcza.pl

Paweł Wilczak

Kariera Pawła Wilczaka nie była usłana różami. Jego początki były niezwykle trudne. Na swoją szansę czekał bardzo długo, ale jak tylko ją dostał, nie zmarnował jej. Rola Mareczka w serialu "Na dobre i na złe" zapewniła mu popularność i ogromną sympatię widzów. Nie było do tej pory tak urokliwego bohatera. I nie jest to wielka zasługa scenarzystów, a samego aktora, który sprawia, że jego postaci są bardzo prawdziwe.

Wielka gwiazdę z Wilczaka uczynił kultowy już serial "Kasia i Tomek", na planie którego aktor poznał swoją późniejszą życiową partnerkę, Joannę Brodzik.

joanna brodzik, paweł wilczak, kasia i tomek

Potem przyszedł czas na adaptację hitu "Cold feet", czyli "Usta, usta". Fani serialu płakali razem z Adamem (w tej roli Paweł Wilczak) oglądając dramatyczne zakończenie ostatniej serii.

paweł wilczak, magdalena różczka

Nie można jednak zapominać, że Wilczak to nie tylko aktor serialowy. Wystąpił też przecież w wielu produkcjach kinowych - m.in. w "Kiler-ów 2-óch" i "Weselu" Wojciecha Smarzowskiego.  Jesteśmy jednak pewni, że Wilczak ma nam do zaoferowania wciąż wiele i po raz kolejny pokaże swoją nieznaną twarz. Gwiazdor zawsze potrafi zaskoczyć kreacjami i nawet rolą drugoplanową przyćmić pozostałych aktorów produkcji. Czasem nawet ratuje film. Tak było w przypadku "Złotego środka". Gdyby nie rola fryzjera-geja, której Wilczak dał poczucie humoru i dystans, film byłby o wiele mniej ciekawy, a może nawet nijaki.

paweł wilczak

Katarzyna Kwiatkowska. Katarzyna Kwiatkowska. Kapif

Katarzyna Kwiatkowska

Urocza Kasia Kwiatkowska dała się poznać jako znakomita parodystka w programach "Szymon Majewski Show" i "HDw3D". Wcielała się m.in. w Krystynę Jandę, Dodę i Kazimierę Szczukę, z którą prywatnie aktorka się przyjaźni.

W filmach i serialach (m.in. "Dom", "Boża podszewka", "M jak miłość", "Na Wspólnej") Kwiatkowska gra od 18. roku życia, jednak jej 5 minut dopiero nadchodzi. Do tej pory w cieniu i na drugim planie, teraz aktorka dostała nareszcie szansę pokazania tego, co potrafi. Większą rolę dostała dopiero w 2008 roku. w komedii "Ile waży koń trojański?" zagrała przyjaciółkę Zosi, Martę.

katarzyna kwiatkowska, ilona ostrowska

Kwiatkowska pojawi się w dwóch wiosennych nowościach. W "Aidzie" zagra Paulę, zwariowaną sąsiadkę głównej bohaterki. Z kolei w "Regułach gry" wcieli się w Magdę, żonę z długoletnim stażem. W jej partnera wcieli się Jan Jankowski.

Katarzyna Kwiatkowska, Jan Jankowski

Biorąc pod uwagę ogromny talent aktorki jesteśmy pewni, że zdobędzie rzesze fanów. Zdecydowanie jej się to należy! Jest nie tylko dobra w swoim fachu, ale po prostu wzbudza sympatię i ma coś do powiedzenia. A takie gwiazdy cenimy najbardziej.

Agata Kulesza. Agata Kulesza. East News

Agata Kulesza

Agata Kulesza to aktorka przez duże "A". Potrafi wcielić się dosłownie w każdą postać. Stała się popularna dzięki polsatowskiej produkcji "Pensjonat pod Różą". Odkąd w 2006 roku dostała rolę w sitcomie "Hela w opałach", Kulesza stała się jedną z najpopularniejszych polskich aktorek. Jej kariera nabrała rozpędu po wygranej w "Tańcu z gwiazdami" w 2008 roku. Kulesza, której partnerował ognisty Włoch Stefano Terrazzino udowodniła, że aby zdobyć kryształową kulę nie trzeba lansować się na salonach i udzielać wywiadów na temat życia prywatnego. Na dodatek porsche, które dostała jako nagrodę, przeznaczyła na cele charytatywne. Brawo!

agata kulesza, stefano terazzino, taniec z gwiazdami

Po udziale w tanecznym show kariera aktorki nabrała jeszcze większych rumieńców. Obecna 39-latka zagrała w "Zamianie" i "Skrzydlatych świniach". Dostała też rolę w serialu TVN, następcy "BrzydUli" - "Prosto w serce". A w 2011 roku zagrała w "Sali samobójców", gdzie wcieliła się w postać matki Dominika, szefowej domu mody.

agata kulesza, krzysztof pieczyński

W tym roku Agata Kulesza zachwyca główną rolą w "Róży" Wojciecha Smarzowskiego. Film został bardzo dobrze przyjęty przez krytyków i widzów. Obraz docenili jurorzy Festiwalu Filmów Fabularnych 2011 w Gdyni, przyznając mu główna nagrodę.

agata kulesza

Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy aktorki, choć wydaje nam się to niepotrzebne - taki talent obroni się sam.

Kinga Preis. Kinga Preis. TVP

Kinga Preis

Nazwisko Preis nie schodzi ostatnio z ust dziennikarzy. Aktorka na premierze "Róży" zaprezentowała się w nowym wcieleniu. Schudła i zaczęła zakładać bardziej eleganckie ubrania. Wygląda kwitnąco.

Kinga Preis

Do tej pory Preis uchodziła za aktorkę zdolną i charakterystyczną. Powierzano jej trudne role, wiedząc, że poradzi sobie z nimi wyśmienicie, jednak przez wiele lat aktorka pozostawała gdzieś na drugim planie. A występowała w produkcjach takich, jak m.in. "Nigdy w życiu", "Regina", "Ojciec Mateusz" czy obsypany nagrodami "Komornik" z Andrzejem Chyrą w roli głównej.

kinga preis, andrzej chyra

Wszystko wskazuje na to, że ten rok będzie przełomowy w karierze Preis. Aktorka zagrała jedną z ról w "Róży", a przede wszystkim dostała główną rolę w nowym serialu TVP "Ja to mam szczęście!", w którym zagra przebojową matkę, żonę i... położną. Tytuł zdaje się być proroczy - coś nam się wydaje, że tego szczęścia Kindze w najbliższym czasie nie będzie brakowało.

kinga preis, ja to mam szczęście

Robert Więckiewicz. Robert Więckiewicz. Agencja Wyborcza.pl

Robert Więckiewicz

Robert Więckiewicz należy do czołówki polskich aktorów już od kilku lat. Sławę przyniosły mu role twardzieli w "Psach", "Oficerze" czy "Świadku koronnym".

robert więckiewicz

45-letni aktor pokazał jednak, że nieobca jest mu też komedia, brawurowo występując w filmach: "Francuski numer", "Baby są jakieś inne" czy rewelacyjnym powrocie do czasów PRL-u, obrazie "Ile waży koń trojański".

robert więckiewicz, ile waży koń trojański, ilona ostrowska

Aktor należy do tych, którzy koncentrują się na pracy i nie rozmieniają na drobne. Jest zupełnym przeciwieństwem postaci, które odgrywa. Honorowy obywatel rodzinnej Nowej Rudy nie ma na swoim koncie skandali i romansów, rzadko można go spotkać na salonach. Zaoszczędzony przez to czas najwyraźniej poświęca na doskonalenie swojego warsztatu, bo z każdą rolą jest coraz lepszy.

O Więckiewiczu będzie teraz głośno. Film "W ciemności", w którym zagrał główną rolę, został nominowany do Oscara! Trzymamy kciuki za sukces produkcji.

Ale nawet, jeśli Akademia wybrałaby innego zwycięzcę (a jak wiemy, jej wyroki są niezbadane), aktor nie powinien się przejmować. W tym roku premiera jeszcze jednego filmu z jego udziałem - w "Wałęsie" Więckiewicz zagrał byłego prezydenta RP. A jeśli dodamy do siebie legendę "Solidarności" i talent Więckiewicza, sukces murowany.

robert więckiewicz

Marcin Dorociński. Marcin Dorociński. Jerzy Wierzbicki

Marcin Dorociński

Jest nie tylko zabójczo przystojny, ale i bardzo utalentowany. Ze względu na swój wygląd do tej pory grywał głównie amantów, m.in. w "Miłości na wybiegu" czy w "Rozmowach nocą", choć zdarzało mu się zagrać również w filmach ambitnych - jak "Rewers".

Kto odniesie największy sukces? Zagłosuj w naszej sondzie.

marcin dorociński

Niejednokrotnie udowodnił jednak, że prestiżową Akademię Teatralną w Warszawie ukończył nieprzypadkowo. Aktor Teatru Ateneum zagrał u boku Agaty Kuleszy w dramacie "Róża". I to może być dla niego ogromny zwrot w karierze. Przystojny Dorociński pokazał, że potrafi dobrze zagrać trudną rolę. Bo taką jest z pewnością ta w "Róży", gdzie aktor wciela się w postać byłego żołnierza AK.

marcin dorociński, róza

Szczerze kibicujemy Marcinowi. Ten rok powinien należeć do niego. Rzadko zdarza się, żeby facet, który wygląda jak rasowe "ciacho" był do tego utalentowany i po prostu normalny, nie próbujący na siłę brylować na czerwonym dywanie czy próbować zaistnieć dzięki różnym ekscesom. Brawo, Marcin!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.