Parodia bloga Tusk WYRÓŻNIONA! 5 powodów

"Make life harder" to męska odpowiedź na blog Katarzyny Tusk "Make life easier". Parodia jednak okazała się lepsza od pierwowzoru. Dwójka chłopaków z Trójmiasta odniosła sukces, a ich blog stał się równie popularny, co ten należący do córki premiera. Maciej i Lucjan w ostatnim roku podbili Facebook czy Plotka. Poznajcie najlepsze wpisy chłopaków znad morza, i dowiedzcie się, dlaczego okazali się lepsi od Katarzyny Tusk i Zuzanny Cudny.
Pomorskie Sztormy Pomorskie Sztormy fot. Damian Kramski / Agencja Gazeta

Make life harder, czyli parodia Kasi Tusk wyróżniona

Nikt się tego nie spodziewał. A już na pewno oni. Anonimowi autorzy "Make life harder", czyli bezlitosnej parodii bloga Katarzyny Tusk zostali wyróżnieni. Właśnie otrzymali nominację w plebiscycie "Sztorm Roku 2011", w kategorii "Film i multimedia".  Ale za co tak naprawdę panowie z Trójmiasta zostali docenienie? W uzasadnieniu możemy przeczytać:

Dwóch anonimowych bloggerów, którzy w krótkim czasie stali się sensacją internetu. Parodiując lifestyle'owego bloga Kasi Tusk i Zosi Cudny, uprawiają bezlitosne i bezpardonowe, ale jednocześnie inteligentne i przezabawne szyderstwo.

Postanowiliśmy przejrzeć oba blogi i zobaczyć, w czym tkwi sukces Macieja i Lucjana. Czy jest on pisany szminką? A może diabeł tkwi w szczegółach? Oto ranking najlepszych pojazdów "Make life harder" po "Make life easier".

Powyżej statuetki konkursu "Sztorm Roku 2011".

Kasia Tusk. Kasia Tusk. FOT. DAMIAN KRAMSKI / AGENCJA GAZETA

Miejsce 5.

Katarzyna Tusk w towarzystwie przyjaciół (m.in. siostry jej narzeczonego i współautorki bloga) wybrała się na początku stycznia do Tyrolu. Nawet urlop to dla popularnych blogerek dobry moment, aby dzielić się pomysłami na stylizacje.

"Strój dnia" czy przepisy na przysmaki to tylko niektóre wpisy, których inspiracją był Tyrol. Panowie z "Make life harder" nie mogli powstrzymać się od wyśmiania zarówno wyjazdu jak i wpisu. Bo kto normalny, pracuje na urlopie?

Tak bawiła się Kasia Tusk i Zuzanna Cudny:

A tak Maciej i Lucjan. Te zdjęcia zasługują na miejsce 5. naszego zestawienia. Bawią, ale są tylko przedsmakiem tego, co czeka nas na miejscu pierwszym. Bawi także opis do zdjęć:

Nareszcie wróciliśmy z Chamonix, gdzie "jak widać" głównie pozowaliśmy do zdjęć francuskich dziennikarzy. Dzięki uprzejmości Le Monde zamieszczamy kilka słitaśnych fotek. Na zdjęciach można zobaczyć m.in. jak stoimy, a także jak idziemy oraz jak przeskakujemy przez płot.

Kasia Tusk. Kasia Tusk. fot. Renata Dąbrowska / AG

Mijesce 4.

Miejsce 4. zajmuje wpis o robieniu świątecznych zakupów przez internet. Córka premiera wie jak pozować (do niepozowanych) zdjęć. Wie też, że centra handlowe przed Bożym Narodzeniem przechodzą oblężenie. Dlatego robi zakupy przez internet. Wszystko fajnie, ale po co o tym informować czytelników bloga?

Podobne pytanie musieli zadać sobie panowie z "Make life harder". Ale ich blog to nie tylko prześmiewcze zdjęcia, ale także świetne teksty, za które również zostali nominowani do "Sztormu Roku":

W związku ze zbliżającymi się świętami zostaliśmy wywołani do odpowiedzi ? czyli co kupić pod choinkę. Wiadomo, że najbardziej cieszą prezenty drogie, np. sportowe samochody, aparat na zęby, tusze do drukarki. Wiadomo również, że nie ma większego rozczarowania niż jakiś ręcznie wymęczony badziew z cyklu ramka do zdjęć albo świecznik, dlatego każde dziecko wie, że najlepszym prezentem jest gotówka.... Niezależnie od tego, czy jest to 20 zł od babci z okazji urodzin czy 200 zł od księdza z okazji "nie mów rodzicom". Gotówka, którą można puścić w spożywczym na rogu, cieszy jak pierwszy petting - czytamy na facebookowym profilu Make life harder.

I dodają:

Jak zapakować gotówkę? Oczywistym rozwiązaniem jest koperta, ale nasi najbliżsi to nie są politycy SLD, żeby przyjmować koperty z pieniędzmi, poza tym nie żyjemy w Średniowieczu, dlatego kasę puszczamy przelewikiem ze swojego apla. - czytamy na facebookowym profilu Make life harder.
Kasia Tusk Kasia Tusk AG

Miejsce 3.

Katarzyna Tusk robi czasem dziwne rzeczy, które potem chłopaki z "Make Life Harder" obśmiewają. Dowcipnisie nie mogli przejść obojętnie obok tych zdjęć. Miejsce trzecie zajmuje ta  parodia:

Katarzyna Tusk po sylwestrowej imprezie dała sobie zrobić zdjęcie w pieleszach na kacu (to tylko stylizacja, córka premiera to anioł przecież :)):

Były życzenia odnośnie Nowego Roku, aluzja, że jest się na kacu i zdjęcia jak z dobrego pisma dla panów. Panowie następnego dnia pochwalili się swoimi noworocznymi przemyśleniami, drwiąc bezlitośnie z Katarzyny Tusk:

Drugi stycznia to jest ten dzień, kiedy kończy się zabawa sylwestrowa i na spokojnie w łóżku można wreszcie przeanalizować swoje zachowanie z ostatnich 48 godzin i zacząć wysyłać pierwsze smsy z przeprosinami - piszą na swoimi facebookowym profilu.

Dorzucając wymowne zdjęcie:

Katarzyna Tusk i Zuzanna Cudny Katarzyna Tusk i Zuzanna Cudny Youtube.com

Miejsce 2.

To jedno z najsłynniejszych wpisów Katarzyny Tusk. I nie dlatego, że jest tak dobre i wnosi w nasze życie coś nowego. To ten wpis, którego parodia zrobiła największą karierę w internecie a blog Macieja i Lucjana stał się hitem.

Przypomnijmy to sobie jeszcze raz. Katarzyna Tusk w listopadzie podzieliła się sekretem upinania włosów. Wyznała, że lubi klasykę i to w niej czuje się najlepiej. Może kok albo zmyślne upięcie? To właśnie cały świat Tusk. Do tego sposób pisania sprawił, że wpis był sam w sobie parodią.

Ale zostawmy Kasię. Panowie z "Make life harder" też mają swój pomysł na "Bad hair" i na wyśmianie wpisu Katarzyny Tusk.

Katarzyna Tusk. Katarzyna Tusk. www.KAPIF.pl

Miejsce 1.

Miejsce pierwsze zajmuję najlepszy wpis Macieja i Lucjana parodiujący blog Katarzyny Tusk. Tu, dla odmiany oberwało się przede wszystkim Zuzannie Cudny, czyli współautorce bloga "Make life Easier".

Tusk i Cudny wszystko, co robią, musi wyglądać modnie i smacznie. Tak też jest z jedzeniem. Według dziewczyn, najlepszym sposobem na walkę z głodem w ciągu dnia jest pyszna kanapka z suszonymi pomidorami, mozzarellą i pesto. Wszystko oczywiście pięknie podane (i sfotografowane).  Wpis był tak idealny, że aż niesmaczny.

Zuzanna Cudny

Jak wygląda walka z "małym głodem" w wykonaniu facetów? Najlepiej zobrazowali to Maciej i Lucjan na blogu "Make life harder". Dla prawdziwego samca wygląd tego, co zaraz trafi do żołądka nie jest ważny. A przynajmniej jest kwestią drugoplanową. Najważniejsza jest prostota.

Make Life Harder

Kanapki z serem i keczupem (kaczapem? Kasiu, pomóż) i oryginalne wzory w kształcie penisów. Ten wpis obrazuje, o co tak naprawdę chodzi w "Make life harder". Ma być prosto, męsko i z jajem.

Katarzyna Tusk i Zuzanna Cudny uwielbiają parodię swojego bloga. Może nawet bardziej niż swój autorski. Pytanie tylko, kiedy doczekamy się momentu, że to Tusk będzie czerpać inspirację od Macieja i Lucjana, a nie na odwrót?