Czy wiesz, za co mogą cię w Polsce ukarać?

1 / 11

Pracownik pasieki Paweł niechcący wypuścił z ula wszystkie pszczoły, które następnie pogryzły Gosię. Kto odpowiada za szkodę wyrządzoną Gosi?

2 / 11

Paweł tak ucieszył się, że nie odpowiada za szkodę, że zorganizował u siebie domówkę. Wykroczenie popełni, jeżeli ciszę nocną zakłóci:

3 / 11

Czy fakt, że Paweł w pracy zachowuje się wzorowo może mieć wpływ na wysokość mandatu za naruszenie ciszy nocnej?

4 / 11

Paweł został zwolniony z pracy w pasiece. Rozkleja teraz swoje CV na płotach należących do sąsiadów bez ich zgody. Grozi mu kara polegająca na przymusowej pracy?

5 / 11

Paweł został asystentem trenera lwów. Oszukał cyrk, mówiąc, że ma doświadczenie w zajmowaniu się niebezpiecznymi i wielkimi kotami (a przecież zna się tylko na pszczołach).

6 / 11

Zwolniono Pawła z cyrku. Namawiasz go, żeby zbierał pieniądze na chore dzieci, bez rejestracji zbiórki, bo to za dużo formalności. Paweł się zgadza.

7 / 11

Paweł pomyślał, że skoro żadna praca mu się nie udaje, to może zostanie lekkoatletą. Zaczął treningi i rzuca młotem pod swoim blokiem. Czy to legalne?

8 / 11

Paweł ciągle marudzi, że nie ma pracy i nic mu się nie układa. Masz już tego dosyć, więc postanowiłeś złośliwie mu dokuczyć. W tym celu dzwonisz do niego z zastrzeżonego numeru, krzyczysz "Paweł śmierdzi!" i się rozłączasz.

9 / 11

Paweł wciąż nie ma pracy. Postanowił oszczędzić i przejechać się autobusem na gapę. Czy popełnił wykroczenie?

10 / 11

Paweł umówił się na randkę z Gosią. W pewnym momencie Gosia poszła do łazienki, zostawiając na stoliku swoją ulubioną kostkę Rubika. Paweł ułożył ją całą, chcąc zaszpanować.

11 / 11

Wszystko dobre, co się dobrze kończy. Paweł znalazł pracę w sklepie, ale nie dostał pełnomocnictwa do zawierania umów sprzedaży. Do kasy podszedł sympatyczny Krzyś, który chce kupić gumową zabawkę w kształcie świnki.