"Pokemony" czy "Igrzyska śmierci"? I o co chodzi z tymi rekinami? Internauci pokochali występ Perry na Super Bowl. Na swój sposób [MEMY]

Super Bowl to najważniejsze w roku wydarzenie sportowe i medialne w Stanach Zjednoczonych. Dlatego taką furorę robi zawsze występ gwiazdy w przerwie meczu. W tym roku scenę dosłownie opanowała Katy Perry. A jej show internauci, którzy wówczas siedzieli przed telewizorami, już zdążyli skomentować w sobie najlepiej znany sposób - memami.

W 2013 roku milionową publiczność oglądającą mecz zabawić miała Beyonce. Piosenkarka dała świetny show, ale jej energiczność i ekspresja przyniosły jej pecha. Jeden z obecnych na koncercie fotoreporterów uchwycił "dziwne" miny piosenkarki. Zażądała podobno usunięcia zdjęcia z internetu. Pamiętacie, jak to się skończyło? Oczywiście - morzem memów.

Katy Perry w najnowszym wywiadzie dla magazynu "Billboard" z góry założyła, że jej występ [TUTAJ zobaczycie, jak wyglądał] na Super Bowl nie dorówna temu sprzed dwóch lat.

Ona jest ikoną. Ja nie - powiedziała.

Myliła się. Jej show wywołało w internautach całkiem podobny objawy (salwy śmiechu) i identyczną reakcję (MEMY). Z czego dokładnie się śmieli? Było z czego wybierać... Najpierw szydzili z kostiumu Perry. Skojarzenia, jakie w nich budził, były dość skrajne - od pokemona po paczkę chipsów.

 

<< ZOBACZ MEMY >>

 

Potem dostało się też scenografii. Chodziło szczególnie o wielką gwiazdę, na której Katy Perry wleciała na scenę. Z czym skojarzyła się ludziom? Z programem edukacyjnym dla dzieci "The More You Know" nadawanym w USA od 1989 roku (w zeszłym roku reklamował go nawet Obama). W czołówce show nazwa programu leci właśnie za spadającą gwiazdą.

Katy PerryAndrew Weber / USA Today Sports

Katy PerryTwitter.com

Ale oczywiście to nie koniec. Czy ta "płonąca suknia", ognista scenografia i Lenny Kravitz z czymś wam się kojarzą? No jasne, "Igrzyska śmierci".

Katy Perry na SuperbowlInstagram.com

Katy Perry i Lenny KravitzJoe Camporeale / USA Today Sports

I najważniejsze - rekiny. Czy ktoś wie, o co z nimi chodziło? Tancerze Perry przebrani za rekiny na dwóch nogach, niezdarnie poruszający płetwami zrobili największe wrażenie. Szczególnie ich miny. A może jednak ruchy? W sumie chyba jedno i drugie.

Okazało się też, że ich miny idealnie oddają najróżniejsze stany, w jakich znaleźć się może człowiek.

Memy Plotek.plPlotek.pl

Memy Plotek.plPlotek.pl

Niektórych urzekły na tyle, że postanowili zostać nimi w przyszłości. W pewnym stopniu rozumiemy.

Twitter.comTwitter.com

aga