Udało się! Polska kandydatka jednak wystąpi w Miss Universe. Kim jest Marcela Chmielowska?

Marcela Chmielowska ma szansę zostać Miss Universe?

Znamy nazwisko Polki, która będzie walczyć o tytuł Miss Universe. Udało się ją wyłonić, mimo że w tym roku nie odbył się konkurs Miss Polonia, na podstawie którego wybierano kandydatkę.

Marcela Chmielowska, 23-letnia studentka ostatniego roku prawa w Krakowie, będzie reprezentować nasz kraj w konkursie Miss Universe - poinformowano w miniony weekend podczas wyborów Miss Małopolski w Zakopanem. Wiadomość tę podała także na swoim blogu Ewa Wojciechowska, która prowadziła wspomnianą galę.

Propozycję wyjazdu na Miss Universe dostałam dosłownie kilka dni temu i nie ukrywam, że było to ogromne zaskoczenie. Bardzo się z tego cieszę i jestem dumna, że będę mogła reprezentować nasz kraj - powiedziała Chmielowska w rozmowie z Ewą Wojciechowską. - W tej chwili zaczynam już przygotowania, szlifuję angielski, kompletuję garderobę, strój narodowy. (...) Jest to dla mnie duża niespodzianka, zwłaszcza dlatego, że nigdy nie byłam miss, zawsze byłam tą drugą albo trzecią.

<< ZOBACZ ZDJĘCIA MARCELI CHMIELOWSKIEJ >>

Do tej pory Chmielowska w bardziej znaczących konkursach nie zajęła pierwszego miejsca. W 2011 roku zdobyła tytuł pierwszej wicemiss Małopolski, potem w finale Miss Polonia została drugą wicemiss. Wówczas koronę najpiękniejszej włożyła Marcelina Zawadzka. Chmielowska ma 175 cm wzrostu i wymiary 86/61/94. Studiuje prawo w Krakowie. Gdy nie zajmuje się nauką, prowadzi własny sklep internetowy z wizytowymi sukniami: Marcellina.eu.

Paulina KrupińskaMiss Polonia 2012, Paulina Krupińska / Kapif

www.marcellina.eu#sthash.IZfPMxMg.dpuf

Miss Universe odbywa się od 1952 roku i w wielu krajach uważany jest za najbardziej prestiżowy konkurs piękności na świecie. Do tej pory Polki, które walczyły o tytuł, tego samego roku wkładały na głowę koronę Miss Polonia. Na początku 2014 oficjalnie ogłoszono jednak decyzję o przesunięciu wyborów najpiękniejszej dziewczyny w Polsce. Taki stan rzeczy łączy się nieoficjalnie z zamieszaniem wokół Małgorzaty Herde - menedżerki gwiazd, wszystkich Miss Polonia oraz byłej dyrektor biura Miss Polonia. Póki co w Polsce ciągle panuje więc Miss Polonia 2012 - Paulina Krupińska.

karo