Niech Was nie zmyli orientalna uroda. Ta modelka jest rodowitą Polką. Japończycy się w niej zakochali

Alexa Łuczak pracuje w Japonii jako modelka

W jej przypadku pierwsze wrażenie bywa mylące. Choć ta piękna brunetka ma orientalną urodę, tak naprawdę jest rodowita Polką!

Alexa Łuczak ma 21 lat i pochodzi z Łodzi. Od 15. roku życia mieszka i pracuje jako modelka w Tokio. Chodziła na wybiegach znanych projektantów, występuje też w reklamach telewizyjnych i prasowych japońskich marek. Na swoim koncie ma współpracę z takimi markami jak: Marc Jacobs, Chanel, Dior czy Armani. Zdążyła też odwiedzić wiele miejsc: na kontrakty wyjechała do Szanghaju, Singapuru, Tajlandii, Nowego Jorku, Paryża czy Los Angeles. Za jej karierę odpowiada Magteam Model Management. Jednak to, co najbardziej przyciąga jej uwagę, to orientalna uroda.

Nie moja wina, tak się stało - mówiła ze śmiechem w "DD TVN" - Mówią mi codziennie, że jestem podobna do Azjatki, że wyglądam, jakbym była w połowie Azjatką, szczególnie jak mówię po japońsku - wyjaśniła.

Alexa ŁuczakFacebook.com/AlexaLuczakMAGTEAM

<< ZOBACZ ZDJĘCIA ŁUCZAK>>

Modelka nauczyła się mówić i pisać po japońsku, a od kilku miesięcy współprowadzi japoński programu śniadaniowy "PON" , w którym prezentuje najciekawsze zakątki Japonii, ale nie tylko. W programie przybliża bowiem Japończykom też polską kulturę.

Japończycy są bardzo zainteresowani kulturą Polski i bardzo często proszą, żebym mówiła np. slang polski albo powiedzonka. Dlatego w programie mam powiedzonka np. "A to niespodzianka", ale "Albo smaczne" - wyjaśniła.

Na razie jej kariera się rozwija, ma jednak sentyment do rodzinnego kraju.

Planuję mieszkać w Polsce, kocham ten kraj - powiedział.
Alexa zagrała również w japońskim filmie, którego premiera odbędzie się jeszcze w tym roku. Pisze także felietony o Japonii na blogu Ewy Wojciechowskiej. Ostatnio napisała np. o Disneylandzie w Tokio. Aktualnie Alexa przebywa w Polsce. W środę będzie gościem na pokazie Łukasza Jemioła.

Alexa ŁuczakMaggie Haese

Vic