Kayah w cekinowej mini, zabiegany Bednarek i szczupła Kasia Kowalska. Ostatni dzień KFPP w Opolu

Zobaczcie, jak artyści wyglądali na scenie i przed występami.

Dawno nie wiedzieliśmy na scenie w Opolu tylu utalentowanych artystów.

W niedzielę odbył się koncert "25lat! Wolność - kocham i rozumiem!"", który zakończył 51. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Gwiazdy w ten sposób uczciły 25-lecie wolnych wyborów. Na scenie rozbrzmiały hity z czasów PRL-u.

<< GWIAZDY NA FESTIWALU W OPOLU I PRZED WYSTĘPAMI >>

Poszczególne występy wykonawców przeplatane były archiwalnymi kronikami. Mogliśmy też usłyszeć głos Krystyny Czubówny, która przybliżała widzom nieznającym realiów PRL-u podstawowe definicje. Tonem znanym z programów przyrodniczych recytowała, czym jest cenzura czy demoludy.

Koncert poprowadzili Małgorzata Kożuchowska i Adam Woronowicz. Para przypominała sytuacje dobrze znane Polakom z lat 80. i początków lat 90.

Na scenie wystąpili: Justyna Steczkowska, Kamil Bednarek, Urszula, Ania Wyszkoni, LemON, Lady Pank. Pojawiła się też dawno niewidziana Kasia Kowalska, a Kayah kusiła w mini pokazującej jej opalone nogi. Na scenie pojawił się też zwycięzca "The Voice of Poland 4", pochodzący Meksyku, Juan Carlos Cano. To właśnie on zaśpiewał piosenkę będącą motywem przewodnim tego wieczoru "Wolność, kocham i rozumiem".

Daliście się ponieść czarowi wspomnień? Gwiazdy tak! Zobaczcie, jak razem z nami wspominali PRL.

Vic