Apel rodziny Małgorzaty Braunek: Nowotwór znowu zaatakował. Ona potrzebuje pomocy

Małgorzata Braunek ma nawrót choroby.

"Teraz to Ona potrzebuje naszej pomocy! Prosimy więc o pomoc" - pisze w liście opublikowanym na Facebooku Xawery Żuławski, syn Małgorzaty Braunek i Andrzeja Żuławskiego. Rodzina zbiera środki na leczenie aktorki.

Małgorzata Braunek od roku walczy z nowotworem. Aktorka przeszła trzy operacje i wyczerpujące sesje chemioterapii. Wydawało się, że leczenie przyniosło pozytywny skutek. Niestety nastąpił nawrót choroby.

4 czerwca na oficjalnym profilu na Facebooku syna Braunek, Xawerego Żuławskiego, opublikowano dramatyczny apel o pomoc finansową na leczenie artystki.

Zdaniem lekarzy możliwości dostępnej u nas konwencjonalnej medycyny wyczerpują się - są bezradni - pisze Żuławski. - Nawiązaliśmy jednak kontakt ze specjalistyczną kliniką w Niemczech, która nie tylko oferuje wszystko to, co najnowsze i najlepsze w zachodniej medycynie onkologicznej, ale, co bardzo ważne, łączy to z tradycyjną, holistyczną medycyną Wschodu, w jednym intensywnym pakiecie. Ze wszystkich znanych nam kuracji, ta wydaje się najbardziej kompleksowa i Małgosia pokłada w niej ogromną nadzieję. Bardzo chce tam jechać, i oby jak najszybciej udało się do tego doprowadzić!
Niestety koszty leczenia w tej klinice znacznie przekraczają nasze możliwości, podobnie jak codzienne, coraz większe wydatki 'pozafakturowe' związane z terapią. Zwracamy się więc o pomoc do wszystkich przyjaciół Małgosi o wsparcie finansowe. Ona zawsze pomagała nam swoim otwartym sercem, optymizmem, uśmiechem, życzliwością, mądrością; samą swoją obecnością. Każdy z nas jest jej wdzięczny za co innego, ale zawsze coś niezwykle cennego, czym nas obdarowywała. A teraz to Ona potrzebuje naszej pomocy! Prosimy więc o pomoc - każda wpłata się liczy!

Xawery ŻuławskiScreen z Facebook.com/xawery.zulawski

Pieniądze można wpłacać na konto:

BGŻ SA (IX w W-wie) nr rachunku: 78 2030 0045 1110 0000 0365 9190  Związek Buddyjski Kanzeon, ul. Husarii 32 02-951 Warszawa

Wpłata może być odliczona od podstawy opodatkowania, jeśli nosi tytuł "darowizna na cele kultu religijnego". UWAGA - wszystkie odliczenia darowizn na cele dobroczynne nie mogą przekraczać 6% rocznego przychodu - informuje Żuławski na Facebooku.

Małgorzata Braunek

Listu rodziny aktorki nie można znaleźć na jej oficjalnym profilu na Facebooku. Braunek nie chciała go publikować.

Szanowni Państwo, na wyraźną prośbę Małgosi nie zamieściłem na jej oficjalnej stronie na Fb listu rodziny z prośbą o wsparcie finansowe dot. jej leczenia, gdyż był on skierowany drogą mailową jedynie do bliskich, przyjaciół i uczniów Małgosi (...) - pisze w imieniu aktorki Artur Cieślar. - Każdy z Państwa może zareagować w sposób sobie właściwy na apel rodziny, ale proszę zrozumieć, że nie było ich zamiarem epatowanie mediów i stawianie Polski na baczność w związku z chorobą Małgosi. To ostatnia rzecz jakiej by sobie życzyła.

Małgorzata BraunekScreen z Facebook.com/Małgorzata-Braunek

karo

Więcej o:
Komentarze (17)
Apel rodziny Małgorzaty Braunek: Nowotwór znowu zaatakował. Ona potrzebuje pomocy
Zaloguj się
 • morgana50

  Oceniono 114 razy 50

  jestem tak zniesmaczona, zbulwersowana i oburzona postępowaniem rodziny pani B. , że mną wstrząsa!!! nie jestem zagorzałą katoliczką ale...ludzie sprzedają auta, domy i gdy nie ma innego sposobu zwracają się o pomoc do innych, a tu co?!? ratowanie spadku wydaje się być priorytetem rodziny!!! ma wielu "kolegów z planu", wielu współwyznawców-buddystów - niech jej pomogą !!! i to jeszcze zbierają pieniądze na zgromadzenie religijne, a nie na imienne konto np. "na leczenie Małgorzaty B." - TO JESZCZE BARDZIEJ CHORE NIŻ RAK, KTÓRY JĄ TOCZY !!!przeciętny człowiek w rok nie zarabia tyle, co oni w miesiąc i mają czelność wyciągać do nas rękę po datki ?!?! niby mamy to zrobić w ramach "rewanżu", ale ona "dawała" nam dobra niematerialne, a rodzina oczekuje złotówek !!!! A FUUUJ !!!!

 • ja01

  Oceniono 43 razy 35

  Dlaczego pieniądze mają być przeznaczane na ogolne konto Związku Buddyjskiego, a nie na konto Pani Braunek ? Nie rozumiem..

 • qula

  Oceniono 23 razy 11

  artysci ruszcie kiesy,nie tylko balangi i imprezki,pomozcie kobiecie w potrzebie.

 • white_lake

  Oceniono 9 razy 3

  piękny człowiek i piękna kobieta, na każdym etapie życia (choć okres baranka jakoś mi umknął ;)
  trzymam kciuki za wyzdrowienie

 • wysokie_obcasy_

  Oceniono 28 razy -2

  @apostazjaktole , @fluo1... @morgana ..., jesteście straszni !
  To przykre , że internet służy do coraz głupszych rzeczy. Nie podoba się , nikt Was nie prosi o wsparcie i zamiast pisać, już lepiej powinniście milczeć , co chcecie udowodnić poprzez te komentarze?
  Waszym naturalnym ludzkim odruchem powinna być troska o drugiego człowieka ...o wszystko co żyje i tego wsparcia potrzebuje ! Przynajmniej milcząc powinniście udowodnić że jesteście ludżmi.
  A już @morgana "płacząca" w jednym ze swoich komntarzy, jest konsekwentna w tej swojej kalkulacji , gdze uważa , że jej się należy , ale drugiemu wara ! Jest pewna , że należy zabrać bogatemu i dać biednemu, czyli sobie !
  Dopieścić samego siebie , to Wasza dewiza życiowa.

 • apostazjakatole

  Oceniono 31 razy -5

  ale po co odwlekac nieuniknione? smierc to niby jakas tragedia dla osoby wierzacej?poprostu przejscie na nowy etap egzystencji

  a te wszystkie terapie nowotworow tylko daja zludna nadzieje na wyzdrowienia, podczas gdy tylko tuszuja chorobe, za to kosztuja podatnikow miliony zlotych, ktore mozna spozytkowac na jakis szczytny cel, np stypendia dla zdolnej mlodziezy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX