Roman Polański przyjechał do Polski! Reżyser w kraju to rzadki widok

Reżyser zawitał na 38.

Roman Polański w Polce to bardzo rzadki widok. Reżyser zaszczycił swoją obecnością 38. Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni. Wzbudził ogromne zainteresowanie paparazzi, nic dziwnego, bo widok Polańskiego w kraju należy do rzadkości.  Promował swój najnowszy film "Wenus w futrze". Spotkał się z reżyserami i studentami szkół filmowych. Pod Teatr Muzyczny w Gdyni przyjechał czarnym BMW, towarzyszyło mu kilku ochroniarzy.

13.09.2013 . Gdynia . 38 Festiwal Polskich Filmow Fabularnych w Gdyni . Roman Polanski . Fot. Renata Dabrowska / Agencja Gazeta Agencja Gazeta

Seans filmu Polańskiego rozpoczął się o godz. 19:30, wstęp na niego miały tylko osoby, które otrzymały zaproszenia.

Roman PolańskiKapif

Polański miał się pojawić na Festiwalu Filmowym w Gdyni już w 2011 roku, jednak w ostatniej chwili odwołał przyjazd. Jako oficjalną przyczynę podał konieczność dokończenia filmu "Rzeź". Jednak wtedy jego przyjazd zbojkotował Marek Jurek.

Powodem były ciążące na Polańskim zarzuty w sprawie kontaktów seksualnych z nieletnią sprzed ponad 30 lat - czytamy na Trojmiasto.gazeta.pl.

W 2009 roku ta sprawa wróciła na wokandę, kiedy Polański został aresztowany w Szwajcarii. Reżyser jednak został zwolniony z aresztu.

Vic

Więcej o:
Komentarze (22)
Roman Polański przyjechał do Polski! Reżyser w kraju to rzadki widok
Zaloguj się
 • cosma

  Oceniono 21 razy 7

  100 lat - Romek !!!.../jesteś genialny../!!!

 • koja

  Oceniono 18 razy 6

  Uwielbiam wszystkie jego filmy, ten nastój i klimat. Frantik oglądałam dziesiatki razy .Widzę, że Ludzie jeszcze warczą za to co zrobił. Co jest bardzo ciekawe. Bo ta kobieta już dawno mu wybaczyła. Wybitny reżyser i wyjątkowy człowiek.

 • muminos1975

  Oceniono 21 razy 1

  niech do stanów jedzie
  nie moze mi to wyjsc z glowy , ze to co zrobił jest tolerowane na calym swiecie :(

 • oona

  Oceniono 2 razy 0

  pedofil.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX