"Royal baby" dopiero przyszło na świat, a już jest miliarderem!

Dziecko odziedziczy spadek po królowej.

Syn książęcej pary odziedziczy ogromną fortunę. Do jego "kieszeni" wpaść może kiedyś niebagatelna suma 3 miliardów złotych!

Królewskie dziecko może odziedziczyć około 1 miliard dolarów - obliczył ekspert "Wall Street Journal", Jason Belllini.

Royal Baby, Księżna Kate, Książę William AP

Skąd wzięła się ta ogromna suma? Otóż majątek dziedziczony po królowej prababci szacuje się na około 600 milionów dolarów. Spadek po dziadku Karolu wyniesie natomiast 370 milionów dolarów.

Do tego trzeba doliczyć dochody z zarządzania księstwem Lancaster, Kornwalii oraz królewskimi posiadłościami koronnymi, czyli tzw. Crown Estate. To ziemie i nieruchomości należące do monarchy, dziedziczone przez następcę tronu. Choć nie można ich zbywać i nie są wliczane do osobistego majątku, to przynoszą one rocznie do królewskiej kasy nawet 76 milionów dolarów - podaje portal Finanse.wp.pl.

Royal Baby, Księżna Kate, Książę William Ap

Kiedy "royal baby" dorośnie, będzie mogło wybrać się na darmowe studia na wybranej uczelni. Sporo na tym oszczędzi. Edukacja na prestiżowych uniwersytetach brytyjskich to wydatek rzędu miliona złotych.

Za około 50 lat syn Kate i Williama zasiądzie na tronie. Zostanie wówczas władcą 16. państw, zwierzchnikiem Kościoła Anglikańskiego, głównodowodzącym sił zbrojnych oraz głową Wspólnoty Brytyjskiej.

Royal baby AP

 

aga

Więcej o: