Barbara Piasecka-Johnson nie żyje. Odeszła jedna z najbogatszych kobiet na świecie, Polka

Filantropka, koneserka sztuki, żona jednego z właścicieli imperium Johnson & Johnson.

1 kwietnia po długotrwałej chorobie zmarła w Polsce Barbara Piasecka-Johnson. Według portalu Bloomberg Businessweek była ona jedną z najbogatszych kobiet na świecie. Miała 76 lat.

Barbara Piasecka-Johnson urodziła się w 1937 r. na polskich Kresach Wschodnich. Ukończyła Wydział Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego, po czym wyemigrowała do USA. Tam znalazła pracę jako pokojówka i kucharka w domu milionera Johna Sewarda Johnsona, jednego z dwóch właścicieli firmy Johnson & Johnson - czytamy na Gazeta.pl.

Z pracodawcą połączyła ją miłość. W 1971 roku została jego trzecią żoną. Po śmierci Johna Sewarda Johnsona wdowa długo walczyła z jego dziećmi o majątek firmy po jej mężu - Johnson & Johnson. Ostatecznie sąd przyznał jej pół miliarda dolarów. Jej majątek szacowało się jest na 2,9 miliarda dolarów, dzięki czemu rok rocznie jej nazwisko można było znaleźć na liście 400 najbogatszych ludzi na świecie.

Mimo ogromnego majątku, Barbara Piasecka-Johnson nie zapominała o potrzebujących. Jej mąż założył fundację jej imienia, z siedzibą w Kątach Wrocławskich, która pomaga osobom z autyzmem, a także polskim naukowcom i artystom.

Mówiła: - Bogaci ludzie są czasami bardzo nieszczęśliwi, ponieważ nie wszystko mogą zrobić i nie wszystkim mogą pomóc - czytamy na Gazeta.pl.

zuz