Oscar Pistorius do swojego przyjaciela: Zabiłem moją ukochaną, Boże zabierz mnie!

Są nowe doniesienia w sprawie tragicznej śmierci Reevy Steenkamp.

W sprawie śmierci partnerki lekkoatlety Oskara Pistoriusa, Reevy Steenkamp, dochodzą coraz to nowe szczegóły. The.sun.co.uk dotarł do źródła, które twierdzi, że w mieszkaniu sportowca znaleziono zakazane sterydy oraz alkohol. Podobno poprzedniego wieczora u lekkoatlety odbyła się impreza:

W domu Pistoriusa znaleziono sterydy razem z dowodami na ostre picie. To dlatego policja zamówiła testy na obecność sterydów - powiedziało źródło w rozmowie z The.sun.co.uk.

Sportowiec podobno miewał napady furii, które mogły być spowodowane właśnie zażywaniem sterydów. Według portalu policja bada, czy morderstwo Steenkamp nie było tragicznym efektem ubocznym zażywania dużych dawek leków. Pistoriusowi pobrano próbkę krwi, która będzie zbadana na obecność sterydów.

South Africa's Oscar Pistorius competes in a qualification round for the Men's 4x400m Relay at the World Athletics Championships in Daegu, South Korea, Thursday, Sept. 1, 2011. (AP Photo/Matt Dunham) Fot. Matt Dunham AP

Z kolei południowoafrykański dziennik "Beeld" dotarł do informacji, że Pistorius był chorobliwie zazdrosny o swoją dziewczynę. Sportowcowi podobno nie podobało się to, że modelka dobrze rozumie się z 24-letnim piosenkarzem, z którym występowała e reality show kręconym na Jamajce.

Oscar był potwornie zazdrosny i okazywał to niemal za każdym razem. Zachowywał się często w stosunku do Reevy arogancko, i to w sytuacjach nieuzasadnionych. Zakazał jej nawet udziału w tym show, bo wiedział, że wystąpi tam także Mario. Ona postawiła jednak na swoim - powiedziała przyjaciółka modelki Dominique Piek w "Beeld".

Z dotychczasowych informacji wynika, że piękna modelka została trafiona 4 strzałami z pistoletu 9 mm o 3 nad ranem 14. lutego. Podobno napastnik wykonał pierwszy strzał jeszcze w sypialni, a 3 pozostałe przez zamknięte drzwi łazienki, po tym, jak modelka próbowała się w niej ukryć. Strzały trafiły w jej głowę, klatkę piersiową, biodro oraz dłoń. Jak przytacza portal The.sun.co.uk, eksperci twierdzą, że Reeva w bólu mogła podtrzymywać głowę, co wyjaśniałoby, dlaczego kula trafiła w jej dłoń. Sąsiadka sportowca, zaniepokojona strzałami, wezwała policję.

In this undated handout publicity photo supplied by Stimulii taken on the island of Jamaica, Reeva Steenkamp poses on set during the shooting of the reality show Tropika Island of Treasure which premieres on state television Saturday, Feb 16, 2013. South Africa's national broadcaster says it will screen the show featuring the dead model girlfriend of double-amputee athlete Oscar Pistorius, two days after she was shot and killed at Pistorius' home. (AP Photo/Courtesy of Stimulii) Fot. AP

 

Podobno po zdarzeniu sportowiec zadzwonił do swojego przyjaciela, Justin Divarisa i poinformował go o strasznym wypadku. The.sun.co.uk przytacza ich rozmowę:

Zabiłem moją ukochaną, Boże zabierz mnie - miał powiedzieć Pistorius.
Co ty mówisz? Nie rozumiem - dopytywał przyjaciel.
To był straszny wypadek. Zastrzeliłem Reevę - miał odpowiedzieć sportowiec.

Policja przybyła na miejsce znalazła pokrowiec po pistolecie rzucony obok łóżka, co potwierdza teorię, że pierwszy strzał padł z sypialni.

 

Oscar Pistorius, Reeva Steenkamp Reuters

Vic