Oscar Pistorius w sądzie. Jak się zachowywał? Relacje świadków

Zobaczcie.
Oscar Pistorius w sądzie Wyglądał na załamanego, siedział ze spuszczoną głową i ze łzami w oczach. Oscar Pistorius w sądzie. Jak się zachowywał? Davis Smith, afrykański korespondent "The Guardian" napisał, że sportowiec niemal cały czas zasłaniał oczy rękami. Na procesie Oscara Pistoriusa w sali rozpraw zjawiła się jego rodzina i dziennikarze. Kibice sportowca koczowali przed budynkiem sądu. Relacje na bieżąco obiegły cały świat, a dziennikarze twittowali bezpośrednio z sali rozpraw. Jak zachowywał się Pistorius? Wyglądał na załamanego, siedział ze spuszczoną głową i ze łzami w oczach. - To mogło zdarzyć się każdemu z nas - powiedział student prawa Shadrack Mafutsa, sugerując, że musiał to być wypadek. Davis Smith, afrykański korespondent "The Guardian" napisał, że sportowiec niemal cały czas zasłaniał oczy rękami. Gdy oficjalnie oskarżono Pistoriusa o zamordowanie swojej dziewczyny, a prokurator stwierdził, że udowodni, że było to zabójstwo z premedytacją, Oscar wydawał się nieobecny. Wyglądał na zdezorientowanego i ciągle chował twarz w dłoniach. Gdy sąd przychylił się do wniosku obrońcy i przesunął przesłuchania na wtorek, Pistorius wydawał się spokojniejszy. Prokuratura potrzebuje czasu, by zebrać dowody świadczące o celowym morderstwie Reevy Stenkamp. Niepełnosprawny spinter opuścił salę rozpraw ze łzami w oczach. Na zdjęciu, opublikowanym przez dziennikarkę BBC Justine Lang, widać załamanego ojca Pistoriusa Henkego. Rodzina sportowca nie chce rozmawiać z prasą. - Wszyscy modlimy się o siłę dla Oscara i rodziców kobiety - powiedział tylko ojciec Pistoriusa Henke, o czym pisze Sport.pl. Brat sportowca Carl napisał na swoim Twitterze, że wszyscy są wstrząśnięci i cały czas się modlą. Adwokaci lekkoatlety chcą, by zwolniono go za kaucją. Prokuratura i policja odrzucają takie rozwiązanie - za zabójstwo z premedytacją może mu bowiem grozić nawet dożywocie. - To niewiarygodne dla każdego, kto miał jakiś kontakt z Oscarem, zwłaszcza dla jego rodziny. Mam nadzieję, że to tylko tragiczny wypadek. To wspaniała osoba, słodki i spokojny facet - powiedział włoski tyczkarz Andrea Giannini, który trenował Pistoriusa w latach 2009-2011. Znajomi Pistoriusa nie mogą uwierzyć w to, że jest winny.

Na procesie Oscara Pistoriusa w sali rozpraw zjawiła się jego rodzina i dziennikarze. Kibice sportowca koczowali przed budynkiem sądu. Relacje na bieżąco obiegły cały świat, a dziennikarze twittowali bezpośrednio z sali rozpraw, która pomieściła aż sto pięćdziesiąt. Jak zachowywał się Pistorius? Wyglądał na załamanego, siedział ze spuszczoną głową i ze łzami w oczach.

Oscar Pistorius REUTERS/ANTONIE DE RAS

To mogło zdarzyć się każdemu z nas - powiedział student prawa Shadrack Mafutsa, sugerując, że musiał to być wypadek.

Davis Smith, afrykański korespondent "The Guardian" napisał, że sportowiec niemal cały czas zasłaniał oczy rękami.

screen z Twitter

Gdy oficjalnie oskarżono Pistoriusa o zamordowanie swojej dziewczyny, a prokurator stwierdził, że udowodni, że było to zabójstwo z premedytacją, Oscar wydawał się nieobecny. Wyglądał na zdezorientowanego i ciągle chował twarz w dłoniach.

Oscar Pistorius AP/Antoine de Ras

Gdy sąd przychylił się do wniosku obrońcy i przesunął przesłuchania na wtorek, Pistorius wydawał się spokojniejszy. Prokuratura potrzebuje czasu, by zebrać dowody świadczące o celowym morderstwie Reevy Stenkamp. Niepełnosprawny spinter opuścił salę rozpraw ze łzami w oczach. Na zdjęciu opublikowanym przez dziennikarkę BBC, Justine Lang, widać załamanego ojca Pistoriusa, Henkego.

Henke Pistorius, father of South African 'Blade Runner' Oscar Pistorius speaks on a mobile phone ahead of his son's court appearance in Pretoria February 15, 2013. Pistorius, a double amputee who became one of the biggest names in world athletics, broke down in tears on Friday after he was charged in court with shooting dead his girlfriend, 30-year-old model Reeva Steenkamp, in his Pretoria house. Pistorius disputes the murder charge laid against him on Friday REUTERS/SIPHIWE SIBEKO

Rodzina sportowca nie chce rozmawiać z prasą.

Wszyscy modlimy się o siłę dla Oscara i rodziców kobiety - powiedział tylko ojciec Pistoriusa, Henke, o czym pisze Sport.pl.

Oscar Pistorius's brother Carl, brat Oscara Pistoriusa, Carl Pistorius REUTERS/STRINGER

Brat sportowca, Carl, napisał dzisiaj na swoim Twitterze, że wszyscy są wstrząśnięci i cały czas się modlą.

. screen z Twitter

Do jutrzejszej rozprawy paraolimpijczyk zostanie w areszcie. Obrona chciała, by oczekiwał na kolejny proces w bardziej neutralnych warunkach, jednak sąd odrzucił jej wniosek. Adwokaci lekkoatlety chcą, by zwolniono go za kaucją. Prokuratura i policja odrzucają takie rozwiązanie - za zabójstwo z premedytacją może mu bowiem grozić nawet dożywocie.

To niewiarygodne dla każdego, kto miał jakiś kontakt z Oscarem, zwłaszcza dla jego rodziny. Mam nadzieję, że to tylko tragiczny wypadek. To wspaniała osoba, słodki i spokojny facet. Wydawało się, że przeżywa teraz taką sielankę. Wydawał się naprawdę szczęśliwy i spokojny. Znałem Oscara dobrze - powiedział włoski tyczkarz Andrea Giannini, który trenował Pistoriusa w latach 2009-11.

Znajomi Pistoriusa nie mogą uwierzyć w to, że jest winny.

Varg