Michel Moran jest nową Dżoaną Krupą? Internet już się śmieje z jego polskiego

Jego akcent go rozsławi?

Polacy kochają obcokrajowców, którzy mówią po polsku. Nic nas tak nie ujmuje, jak rozkoszne błędy czy uroczy akcent. Wygląda na to, że TVN wyczuł pismo nosem i inwestuje w promocję kolejnej gwiazdy z importu. Czy jednak Michel Moran, juror MasterChefa odniesie sukces na miarę Dżoany Krupy? Jedno jest pewne - w internecie już jest o nim głośno!

Magda Gessler, Anna Starmach, Michel Moran, masterchefmat.prasowe

Problemy Morana z językiem polskim wyszły na jaw już w pierwszych odcinkach. Mówił mało, ale z uroczymi błędami, które robił zaskakująco konsekwentnie.

To jest dobry dań! - oceniał z nieukrywaną aprobatą.
To nie jest dobry dań - mówił zasmucony.

Ostatnio jednak stał się coraz śmielszy i mogliśmy usłyszeć więcej jego wypowiedzi. Oczywiście nie obyło się bez uwielbianych przez Polaków wpadek. Hitem internetu stały się słowa wypowiedziane przez kucharza we wczorajszym odcinku:

Oddaj fartucha! - powiedział z poważną miną Moran do uczestniczki, która musiała opuścić program.

Ten tekst od razu podbił serca internautów, którzy dali upust swojej sile twórczej.

michel moran, oddaj fartuchawww.kwejk.pl

michel moran, oddaj fartuchawww.demotywatory.pl

Michel Moran urodził się we Francji, jego rodzice pochodzą z Hiszpanii. Pasję gotowania odkrył w sobie już wieku 14 lat. Od tego czasu rozwija swoje zdolności, co niewątpliwie przyniosło spektakularne efekty. Gotował w najlepszych kuchniach Europy m. in. w jednej z najstarszych paryskich restauracji: "Auberge du Vert Galant", w Szwajcarii w 5-gwiazdkowym hotelu "Beau Rivage", w elitarnym klubie "Griffings", w Niemczech w "Erno´s Bistro" (1 gwiazdka Michelin) oraz w Luksemburgu w restauracji "La Lorraine", a następnie w restauracji "Mosconi". Jego błyskotliwa kariera zachwyciła nawet francuskiego ministra rolnictwa Dominique'a Bussereau, który przyznał mu francuskie odznaczenie narodowe: "Ordre du Mérite Agricole".

michel moran, oddaj fartuchawww.demotywatory.pl

 

michel moran, oddaj fartuchawww.demotywatory.pl

Co takiego uznanego skłoniło, żeby przyjechać do Polski? Oczywiście miłość. W Luksemburgu Moran poznał swoją przyszłą żonę - Halinę, dla której przeprowadził się do kraju nad Wisłą. Jak gotuje słynny Michel, może cie sprawdzić w jego restauracji. Od 2004 jest szefem kuchni i właścicielem restauracji "Bistro de Paris", które od 2005 roku nieprzerwanie jest rekomendowane przez przewodnik Michelin.

zuz

Więcej o:
Komentarze (11)
Michel Moran jest nową Dżoaną Krupą? Internet już się śmieje z jego polskiego
Zaloguj się
 • mimiii87

  Oceniono 59 razy 51

  Z krupy mozna sie smiac , bo jest polka ktora kaleczy polski , ale z niego sie smiac??? to jest glupota , jest obcokrajowcem i swietnie mowi po polsku

 • princess_leya

  Oceniono 34 razy 28

  Chciałabym posłuchać jak ci mądralińscy mówią po francusku. Proponuję samemu nauczyć się porządnie jakiegoś języka, a nie wyśmiewać z obcokrajowca, który nauczył się 3-go najtrudniejszego języka na świecie.

 • hardrockeve

  Oceniono 21 razy 17

  Świetny facet, profesjonalista w każdym calu, zna się na tym co robi bezbłędnie!

 • violaczarna7

  Oceniono 16 razy 12

  bez przesady z Krupy śmieją się ponieważ ona nie potrafi wypowiadać się w swoim ojczystym języku !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!na Boga ,a On całkiem dobrze sobie radzi sa owszem zabawne sytuacje ale to akurat bardzo pozytywne w masterchef

 • seli2

  Oceniono 16 razy 12

  z Krupy śmianie się jest że tak powiem ''naturalne'' bo jest polką a krzywdzi ten język swoją wymową , ale śmiać się z obcokrajowca który nie ma żadnych Polskich korzeni a mieszka tu tylko ze względu na żonę jest nie na miejscu

 • marta1908

  Oceniono 22 razy 10

  chichotałam jak dziecko słysząc w ostatnim odcinku: oddaj fartucha. już się to u mnie w domu przyjęło i jak mąż bałagani robiąc obiad mówię mu: oddaj fartucha!

 • katarina7171

  Oceniono 14 razy 10

  nie powinni się z niego smiać i tak mówi całkiem dobrze po Polsku stara się:)

 • avana

  Oceniono 13 razy 9

  ODDAJ FARTUCHA !!!!! CUDNE

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 17 razy -3

  Miszel Morą i Dżoana Krupa - celebryty tefałenu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX