Ale jaja! "Murzynki" chcą spotkać się z Wojewódzkim

Afera Kuby Wojewódzkiego.
"Murzynki" chcą spotkać się z Kubą Przytulanie zakończy "rasistowską" aferę? Dwie czarnoskóre dziewczyny chcą się przytulić z Kubą Wojewódzkim na przeprosiny i udowodnić, że cała "rasistowska" afera to nieporozumienie Kuba Wojewódzki kilka dni temu na antenie "Eska Rock" żartował z czarnoskórych obywateli Polski. Nazywał ich "murzynami". Oczywiście wybuchła ogromna afera, a przeciwko Kubie wystąpili Afrykanie oraz czarnoskóry poseł John Abraham Godson. Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożył w prokuraturze Alvin Gajadhur - Rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, na temat którego Wojewódzki żartował w audycji. W sprawę nawet włączył się minister kultury, który bronił Kuby przed atakami. Wydawać by się mogło, że konflikt może rozstrzygnąć tylko sąd. Tak przynajmniej wynika z zamierzeń panów. Innego zdania są czarnoskóre dziewczyny, które chcą z Wojewódzkim się przytulić na przeprosiny i udowodnić, że cała ta afera to nieporozumienie. Nagrały filmik, w którym zapraszają Wojewódzkiego na Krakowskie Przedmieście w Warszawie. Dzień nie jest przypadkowy, bo to najbliższy piątek, czyli Międzynarodowy Dzień Przytulania.

Kuba Wojewódzki kilka dni temu na antenie "Eska Rock" żartował z czarnoskórych obywateli Polski. Nazywał ich "murzynami". Oczywiście wybuchła ogromna afera a przeciwko Kubie wystąpili Afrykanie oraz czarnoskóry poseł John Abraham Godson.

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożył w prokuraturze Alvin Gajadhur - Rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego na temat, którego Wojewódzki żartował w audycji. W sprawę nawet włączył się minister kultury, który bronił Kuby przed atakami.

 

Panowie siłą, dziewczyny sposobem

Wydawać by się mogło, że konflikt może rozstrzygnąć tylko sąd. Tak przynajmniej wynika z zamierzeń panów. Innego zdania są czarnoskóre dziewczyny, które chcą z Wojewódzkim się przytulić na przeprosiny i udowodnić, że cała ta afera to nieporozumienie. Nagrały filmik, w którym zapraszają Wojewódzkiego na Krakowskie Przedmieście w Warszawie. Dzień nie jest przypadkowy, bo to najbliższy piątek, czyli Międzynarodowy Dzień Przytulania.

Kuba przyjmie zaproszenie?

PoliKOT

Zobacz także:

Gajadhur oskarża Wojewódzkiego i Figurskiego

Wojewódzki wywinął się od kary

Wojewódzki tłumaczy się z rasizmu

Więcej o:
Komentarze (90)
Ale jaja! "Murzynki" chcą spotkać się z Wojewódzkim
Zaloguj się
 • ulla

  Oceniono 5 razy 5

  Masakra ale podpucha...............ta Kupa to sie nawet ciemnoskorych uczepi byle o nim pisali ....daremny zakompleksiony dziadzia

 • wicur

  Oceniono 6 razy 4

  Zabawna proba zatuszowania chamstwa

 • maciejp

  Oceniono 5 razy 3

  ja mogę przyjść w zastępstwie Pana Kuby i się poprzytulać

 • karakuliambro

  Oceniono 7 razy 3

  Dobre!! Brawo, dziewczyny!

 • deathlyhope

  Oceniono 3 razy 3

  @creativekarok: bynajmniej to nie to samo co przynajmniej.

 • ciocia_jadzia

  Oceniono 5 razy 3

  nie wiem co o tym sądzić. lubiłam Wojewódzkiego, ale takie dowcipy to przesada.

 • framberg

  Oceniono 7 razy 3

  Afrykanie? A murzyni z Europy, Ameryki, czy z Azji już nie?
  Uważam Wojewódzkiego za błazna,w dodatku dość "płaskim". I za chama. Nie podoba mi się ta audycja z "tematyką murzyńska". Jednak nie mam pojęcia co to za zarzut, że nazwał kogoś murzynem. Tak po polsku nazywa się człowiek czarnej rasy. Afrykanin to pojęcie geograficzne związane z wieloma białymi (nie tylko RPA), Arabami, Beduinami (tym zdarzają się niebieskie oczy). Mylenie pojęć geograficznych z rasowymi czy etnicznymi to nieuctwo.
  Idąc torem myślenia redaktora owe murzynki z Polski to nie Polki (nawet jeśli mają obywatelstwo) lecz Afrykanki (nawet jeśli tu się urodziły, wystarczy, że są czarne) ewentualnie Afropolki. Brzmi jak rasistowska obelga, zwłaszcza wobec tu urodzonej.

 • grogreg

  Oceniono 7 razy 3

  Tia....... Czy chodzi o całość wypowiedzi, czy os słowo "murzyn"?
  Jeśli o to pierwsze to się wypowiadać nie będę, bo nie słyszałem..... mam lepsze sposoby na marnowanie czasu niż słuchanie wynurzeń tego pana.
  Jeśli drugie, to chyba komuś zdrowo poprawność polityczna odbija. Słowo to pochodzi jeszcze ze średniowiecza i poprzez języki niemiecki i łacinę jest przekształconym Maurem. Nie nic w nim obraźliwego. Nie to co "czarnuch" albo "asfalt". Ich poniżający i rasistowski wydźwięk jest oczywisty.

 • grabarz_001

  Oceniono 11 razy 3

  Plotek ,uważaj - BO teraz, za te "ALE JAJA" - to KURY się obrażą !!!!!!!!!!!!!!!!!!! hahaha

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX