OFF Festival Katowice 2011 - poznaj kolejnych wykonawców

Primal Scream zaprezentują w całości swój kultowy album "Screamadelica", a Warpaint i Olivia Anna Livki pokażą - osobno - kobiece spojrzenie na alternatywne brzmienia...Co jeszcze na nas czeka?

Primal Scream grają album "Screamadelica"

O sesji nagraniowej trzeciego albumu Primal Scream krążą legendy, ale ta barwna opowieść o ciemnych stronach rock'n'rolla nie interesowałaby dziś nikogo, gdyby nie powstała wówczas płyta wybitna, a taką "Screamadelica" jest ponad wszelką wątpliwość. To już nie indie rock, ale muzyka totalna - mieniąca się wszystkimi kolorami tęczy, wykorzystująca brzmienia i tradycje muzyczne tak odległe jak house czy gospel. Recenzenci oszaleli na punkcie "Screamadeliki" (płyta otrzymała pierwszą Mercury Music Prize), fani również, ale zespół nie był wówczas gotowy na to, by prezentować cały ten materiał na żywo. Robią to teraz, po 20 latach i jesteśmy dumni, że właśnie na Offie będziecie świadkami tego historycznego wydarzenia.

Warpaint

Niewiele było w historii alternatywnego rocka debiutów równie niecierpliwie wyczekiwanych, co wydana w ubiegłym roku płyta "The Fool", autorstwa Warpaint, charyzmatycznego kwartetu z Los Angeles. Psychodeliczne jazdy, eksperymenty brzmieniowe - jeśli myśleliście, że tego rodzaju muzyczna odwaga to domena mężczyzn, na koncercie tych pań zmienicie zdanie.

Xiu Xiu

Kolejny kalifornijski zespół, któremu eksperymenty niestraszne to Xiu Xiu. I choć ich ostatnia płyta nosi tytuł "Dea r God, I Hate Myself", powinni być raczej z siebie dumni - w ciągu niecałych 10 lat dorobili się ośmiu świetnych albumów, na których znajdziecie niemal wszystko, co intrygujące w alternatywie: od synthpopowego transu po postpunkowy hałas.

Olivia Anna Livki

Nie będziemy ukrywać, my też dowiedzieliśmy się o jej istnieniu z telewizyjnego talent show - ujęła nas oryginalność i odwaga tej dziewczyny, ale co tu kryć, zaprosiliśmy ją, bo tworzy świetną muzykę. Dzisiaj to debiutantka, skromna Polka z Berlina, która lubi niezależność, więc sama sobie komponuje, śpiewa, gra na basie i programuje bębny. Gdzie będzie za kilka lat - trudno odgadnąć, ale trzymamy kciuki

DVA

Fascynujący avant-pop z Czech. Nowy album duetu, zatytułowany "HU" to zderzenie intymnych brzmień akustycznych z nową elektroniką. Prawdziwa karuzela wrażeń, a dla zespołu prz epustka na sceny całego świata.

Przypominamy, że OFF Festival Katowice 2011 odbędzie się w dniach 5 - 7 sierpnia w katowickiej Dolinie Trzech Stawów. Dotychczas potwierdzeni wykonawcy to: Gang Of Four, Mogwai, Ariel Pink's Haunted Graffiti, Deerhoof, Liars, Actress, Meshuggah, Kury grają "P.O.L.O.V.I.R.U.S.", Czesław Śpiewa Tesco Value, Abradab gra Kaliber 44, Lech Janerka, L.Stadt, Omar Souleyman, Junior Boys, Kode9 & The Spaceape, Destroyer, Oneohtrix Point Never, Factory Floor, Twin Shadow, Matthew Dear, Male Bonding, Liturgy, GaBLé i Barn Owl. 4 sierpnia: koncert specjalny Current 93 + goście.

mat.prasowe

Wybieracie się do Katowic?