21-letnia Polka uwięziona w Turcji!

Sabina Uryga uwięziona w Turcji.

Wielu Polaków siedzi w więzieniach na całym świecie. Głównie w sprawach o przemyt narkotyków. W większości przypadków osadzeni byli świadomi podjętego ryzyka. Dostawali za to spore sumy pieniędzy. Niestety zdarzają się też inne przypadki. Dla 21-letniej Sabiny Urygi, wakacje w Turcji okazały się prawdziwym koszmarem, który wciąż trwa...

Jak czytamy na stronie sabina.priv.pl:

Sabina została zatrzymana 23 kwietnia 2010 roku na tureckim lotnisku w Istambule wracając z 10 dniowej wycieczki. Od roku jest przetrzymywana bez wyroku w tureckim więzieniu. Została oskarżona o posiadanie substancji odurzających. Tuż przed wylotem do Polski odkryła, że jej walizka jest zepsuta. Tureccy znajomi jej kolegi pożyczyli Sabinie torbę podróżną, jak się później okazało z zaszytymi w środku narkotykami. Sabina trafiła do jednego z tureckich więzień, które słyną z ciężkich warunków. Prokurator żąda 15 lat kary pozbawienia wolności. Matka Sabiny od miesięcy walczy o wyjaśnienie sprawy. Przez cały ten czas pozwolono jej tylko raz przez pół godziny zobaczyć się z córką. Obie przeżywają dramat.

Autorzy strony nie zajmują jednoznacznego stanowiska w sprawie Sabiny, czy jest winna czy niewinna. Apelują jedynie o pomoc dyplomatyczną:

"Opieramy się na informacjach otrzymanych z listów od matki Sabiny i jej przyjaciół. Niezależnie od oceny sytuacji, apelujemy o dopilnowanie sprawiedliwości przez polskiego konsula wobec polskiej obywatelki. Tureckie więzienia słyną z brutalności, samotna, młoda dziewczyna bez takiej pomocy nie ma szans. Prosimy polskie władze o interwencje i pomoc w jej sprawie."

Możecie poprzeć petycję o pomoc dyplomatyczną dla Sabiny. Znajdziecie ją pod tym linkiem.

Aik

Więcej o:
Komentarze (39)
21-letnia Polka uwięziona w Turcji!
Zaloguj się
 • daniellap

  Oceniono 10 razy 8

  Tłuc do głowy, że na lotnisku nie bierze się nic od nikogo. Żadnych toreb na przechowanie, bo ktoś tam "ma nadbagaż", żadnych zastępczych opakowań, bo nasza walizka "przypadkiem" się zepsuła, żadnych rzeczy dla "cioci" co po drugiej stronie będzie stała. Mało to tego typu historii? Mnóstwo oszustów, przemytników bazuje na takiej właśnie naiwności i chęci pomocy. NIGDY NIC NA ŻADNYM LOTNISKU NIE PRZEWOZIMY W CZYIMŚ IMIENIU. Może komuś to uratuje skórę, jak sobie wbije do głowy. Koniec.

 • browaryr

  Oceniono 6 razy 6

  dziwna sprawa-szkoda dziewuchy-albo glupia albo ja wkrecili.

 • kyllies

  Oceniono 6 razy 6

  Szkoda Polki, ale cos sie nie chce wierzyc, ze Turecki znajomy pozycza walizke z narkotykami - pierwsze co zanim pozyczylby to by wyjal narkotyki! Biznes jest biznes!

 • paulina12165

  Oceniono 6 razy 6

  to straszne.
  A jechała na wypocząć od codziennych spraw...

 • dmm

  Oceniono 6 razy 6

  nie mogło być tej petycji wcześniej?

 • ken

  Oceniono 7 razy 5

  durne prawo ona jest niewinna i musi tam siedzieć!a co z tymi którzy zabijaja i chodza wolno?

 • radika15

  Oceniono 5 razy 5

  jezus, ona tam jest rok????!!!!! Dlaczego do tej pory nikt nic nie zrobił? Dlaczego dopiero teraz piszecie ....

 • nick6

  Oceniono 11 razy 5

  Nikt mądry nie koleguje się z turkami - potem polki płaczą ,że albo im coś zrobili albo więżą...Taka jest prawda ile polek sie puściło z Turkiem a potem płakało? Mnóstwo jest takich. Gdyby dziewczyna była mądra to by nie brała ich walizki!

 • martaw

  Oceniono 7 razy 5

  szybko się żeście obudzili z tą petycją!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX