Kotek ma bloga!

Od dzisiaj w serwisie Kotek.pl dzięki usłudze Blox Lite możesz prowadzić swój blog, a także czytać blogi innych użytkowników!

Kotek ma dobrą wiadomość dla wszystkich miłośników blogów - od dziś będziecie mogli prowadzić bloga w ramach naszego serwisu! Większości z Was pewnie nie trzeba tłumaczyć, jak tworzyć bloga, ale Kotek ma dla Was kilka wskazówek, dzięki którym korzystanie z bloga będzie łatwiejsze... Zaczynamy!

1. Przeglądanie blogów

Aby zobaczyć najnowsze wpisy na wszystkich blogach na Kotku, kliknij napis "Blogi" w nawigacji. Na stronie głównej blogi.kotek.pl znajdują się skrócone wersje wpisów użytkowników. Klikając w tytuł notki, przechodzisz na blog danego użytkownika. Notki możesz: przeglądać, komentować, wysyłać do znajomych oraz polecać swoim znajomym na Facebooku. Z poziomu bloga możesz również zaprosić innych blogerów do swoich znajomych.

2. Dodawanie wpisów na blogu

Żeby dodać wpis, musisz się zalogować. Wpisy na blogu można dodawać w dwóch miejscach: zarówno na stronie głównej, w okienku wyświetlającym się nad najnowszymi wpisami, jak i z poziomu Twojego własnego bloga. Niezależnie od tego, gdzie zdecydujesz się dodać wpis, zawsze będzie on widoczny na stronie głównej blogi.kotek.pl wśród najnowszych wpisów, a także na Twoim blogu. Po założeniu swojego bloga możesz na niego wejść klikając "Blog" w boksie logowania.

3. Dodawanie i edytowanie nowego wpisu

Przy pierwszym dodaniu wpisu należy wybrać nazwę bloga (uwaga, nie da się jej później zmienić!) oraz tapetkę, która będzie tłem dla Twojego bloga (możesz ją później dowolnie zmieniać w ustawieniach bloga). Aby dodać nowy wpis kliknij w pole "Kliknij, aby dodać nowy wpis" . Rozwija się wtedy edytor. W edytorze możesz wprowadzać tekst, emotikony, obrazki i filmy wideo.

a) dodawanie obrazków

Obrazki możesz wstawić wybierając obrazek z dysku, albo wstawiając jedno ze zdjęć powiązanych z Twoim profilem na Kotku.

b) dodawanie wideo

Aby dodać wideo należy wcisnąć ikonę dodawania wideo i wpisać adres filmu ( np. https://www.youtube.com/watch?v=mBRqkoHheBw albo http://vimeo.com/19131028 ) - po wpisaniu adresu film zostanie automatycznie dodany do Twojej notki.

4. Publikowanie wpisu

Po wciśnięciu guzika "Publikuj" pod edytorem, wpis zostanie opublikowany na Twoim blogu i na stronie blogi.kotek.pl.

5. Edytowanie wpisu

Edycja wpisu odbywa się z poziomu Twojego bloga. Po zalogowaniu wejdź na swojego bloga - przy wpisie pojawi się napis "Edycja", który pozwala na zmianę treści wpisu.

6. Usuwanie wpisu

Po zalogowaniu wejdź na swojego bloga - przy każdym wpisie pojawi się napis "Usuń". Jeżeli usuniesz wpis przez pomyłkę, możesz cofnąć tę operację - na górze bloga pojawi się komunikat z napisem "Cofnij".

Kotek ma nadzieje, że spodoba Wam się ta nowa funkcjonalność. Pamiętajcie, aby tworzyć fajne i kulturalne wpisy ;)

Twórzcie blogi i bawcie się dobrze! :)