Dwie wpadki Komorowskiego w Stanach

Obama miał dziwną minę.

Prezydent Bronisław Komorowski zaliczył dwie wpadki w Stanach Zjednoczonych. Do niedawna znaliśmy tylko jedną, czyli jak polski prezydent amerykańskiemu zachwalał bigos.

 

Dziś "Newsweek" donosi, że Bronisław Komorowski i jego tłumaczka zaliczyli wpadkę dwa razy. Druga jednak była tak mocna, że Barack Obama ponoć nie potrafił obrócić wszystkiego w żart:

Jest 8 grudnia 2010 roku, Waszyngton. Prezydent Komorowski po raz pierwszy spotyka się z Barackiem Obamą w Białym Domu. - Bo z Polską i USA to jest, panie prezydencie, jak z małżeństwem. Swojej żonie należy ufać, ale trzeba sprawdzać, czy jest wierna - zagaja rubasznie Komorowski, sięgając po swe ulubione damsko-męskie analogie.
Tłumaczka przekazuje Obamie: „...like with your wife...”. Twarz amerykańskiego prezydenta tężeje. Ci z polskiej delegacji, którzy znają angielski, szybko pojmują, w jaką pułapkę wpakował się Komorowski. Prezydent USA mógł zrozumieć to tak, jakby polski gość kwestionował wierność jego żony, Michelle.
Zalega pełna napięcia cisza. Doradcy Komorowskiego nerwowo zerkają na Obamę. - Dobre!!! - wybucha nagłym śmiechem wiceprezydent Joe Biden, który sam niejedną gafę Obamie zafundował. Radośnie chichocząc, poklepuje Komorowskiego po plecach. Polski prezydent też się cieszy. Tylko Obama nerwowo się uśmiecha.

Co się mówi w takich przypadkach? Zawsze sprawdza się: Oj tam, oj tam. Tylko jak to przetłumaczyć na angielski?

 

PoliKOT

 

Zobacz także:


Para prezydencka znów na salonach

Prezydent Komorowski na nartach. FOTO

Najgłośniejsze wpadki 2010 roku

Bronisław Komorowski zaliczył wpadkę?
Więcej o:
Komentarze (57)
Dwie wpadki Komorowskiego w Stanach
Zaloguj się
 • benulla

  Oceniono 41 razy 31

  Szkoda, że szanowana redakcja Plotka nie poinformowała wyborców p. Komorowskiego o jego bajdurzeniu w USA na temat...bigosu... Ciekawa jestem ile osób piszących na tym forum ma pojęcie, o czym piszę... "Bigos, he he he,to taka specyficzna polska potrawa, która składa się z siekanej kapusty (...) i trzeba to ucierać w tym tyglu, he he he- nie wiem jak to pani tłumaczka przetłumaczy, he he he." ŻENADA! A o pojęciu roli kobiety w związku zaprezentowanej przez Komorowskiego, nie mam zamiaru w ogóle wspominać! WSTYD!

 • ulla

  Oceniono 64 razy 28

  komorowski to najwieksza polska wpadka!!!!!!
  Ja juz to pisalam z prostaka nigdy nie bedzie inteligent

 • dulce12

  Oceniono 50 razy 26

  Ludzie największą wpadką to było że go wybraliście na prezydenta(bo ja na niego nie głosowałam).Ten człowiek nie nadaję sie do politiki on jest jakims tam historykiem.A tak poza tym to umieć angielski powinnien w pierwszym rzędzie a tak naprawde to on o niczym nie ma pojęcia.NIE GŁOSUJCIE WIĘCEJ NA PO.I tylko tyle bo do póki nasz kraj będzie pod władzami PO takie wpadki będą codziennością.

 • krrropek

  Oceniono 43 razy 25

  To nie jego wpadka, tylko tłumaczki. Tak to jest jak się zatrudnia byle kogo.

 • hiko

  Oceniono 36 razy 24

  na pewno nie powinna tlumaczyc tego "like with your wife"... co ta tluk pancerny to byl?!

 • bossanoga

  Oceniono 31 razy 23

  szkoda, że nie "like yo mama"...

 • mdl

  Oceniono 27 razy 19

  dzis, chcac podjac jakas prace, pytaja o jezyk obcy (gdzie w wiekszosci nie jest potrzebny przyjmujac sie np. na pracownika fizycznego jakiegos zakladu).
  jednak wydaje mi sie ze ludzie na stanowiskach reprezentujacy nasz kraj-powinni biegle przynajmniej w jezyku angielskim sie porozumiewac.
  zal mi wszystkich mlodych ludzi. dzis mlodziez jest bardzo dobrze wyksztalcona, ludzie znaja po kilka jezykow i posloguja sie nimi biegle, koncza studia polityczne itp - a pracy dla nich brak.... zmuszeni sa wyjezdzac z kraju. to jest straszne..........
  MLODYCH NA STOLKI A BEDZIE W KRAJU LEPIEJ !!!!!!!!!!!!!

 • vafell

  Oceniono 45 razy 19

  Nie Prezydent zaliczył wpadkę, tylko jakiś zamulony tłumacz.

 • alsennock

  Oceniono 32 razy 18

  mistrzostwo :D ale to wina tłumacza, powinien przełożyć to na tamtejsze realia, generalizować itd.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX